Таг: Детска клиника

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
ДЕДО МРАЗ ПРЕКУ ПОЖАРНИКАРСКИ СКАЛИ ИМ ДОНЕСЕ ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЦАТА НА ДЕТСКА КЛИНИКА

ДЕДО МРАЗ ПРЕКУ ПОЖАРНИКАРСКИ СКАЛИ ИМ ДОНЕСЕ ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЦАТА НА ДЕТСКА КЛИНИКА

Дедо Мраз со помош на пожарникарите од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје денеска дојде да ги израдуваа децата хоспитализирани на Униве ...
500 ЗЛАТНИ БАЛОНИ ЛЕТНАА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ЗА ПОДДРШКА НА ДЕЦАТА БОЛНИ ОД РАК

500 ЗЛАТНИ БАЛОНИ ЛЕТНАА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ЗА ПОДДРШКА НА ДЕЦАТА БОЛНИ ОД РАК

Под мотото „Убаво е да си херој“, 500 волонтери денес на Плоштадот Македонија пуштија 500 златни балони во чест на децата кои се лекуваат од малигните ...
ПОСТАВЕНА МОНТАЖНА БОЛНИЦА ДО ДЕТСКА КЛИНИКА, ЗА ДА СЕ ИЗОЛИРААТ ИТНИТЕ СЛУЧАИ ОД ЗАКАЖАНИТЕ СО „МОЈ ТЕРМИН“

ПОСТАВЕНА МОНТАЖНА БОЛНИЦА ДО ДЕТСКА КЛИНИКА, ЗА ДА СЕ ИЗОЛИРААТ ИТНИТЕ СЛУЧАИ ОД ЗАКАЖАНИТЕ СО „МОЈ ТЕРМИН“

Поставена е монтажна општа амбуланта во состав на Клиниката за детски болести, како дел од активностите за враќање на редовно работење на дел од клини ...
ДВЕ ДЕЦА ПРИМИВМЕ СО СИМПТОМИ НА СИНДРОМОТ КАВАСАКИ, ЗА КОЈ СЕ СМЕТА ДЕКА Е ПОВРЗАН СО КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ Д-Р АСПАЗИЈА СОФИЈАНОВА

ДВЕ ДЕЦА ПРИМИВМЕ СО СИМПТОМИ НА СИНДРОМОТ КАВАСАКИ, ЗА КОЈ СЕ СМЕТА ДЕКА Е ПОВРЗАН СО КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ Д-Р АСПАЗИЈА СОФИЈАНОВА

Во земјава, последните два месеца се регистрирани две деца со симптоми слични на Кавасаки синдромот, или познат како „Kawasaki-like“,  вели за САКАМДА ...
НЕМААТ КОРОНАВИРУС ДЕЦАТА И РОДИТЕЛИТЕ СМЕСТЕНИ НА ОНКОЛОГИЈА НА ДЕТСКА КЛИНИКА, ПО ДВАТА ПОТВРДЕНИ СЛУЧАИ НА МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА

НЕМААТ КОРОНАВИРУС ДЕЦАТА И РОДИТЕЛИТЕ СМЕСТЕНИ НА ОНКОЛОГИЈА НА ДЕТСКА КЛИНИКА, ПО ДВАТА ПОТВРДЕНИ СЛУЧАИ НА МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА

Немаат коронавирус децата и родителите кои се сместени на Хематоонколошкото оддение на Клиниката за детски болести, соопшти Клиниката. Тестирањата бил ...
ВЕЛИГДЕН ЌЕ ГО СЛАВАМ САМ ЗА ДА ГИ ЗАШТИТАМ НАЈБЛИСКИТЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ КОЈ Е ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА

ВЕЛИГДЕН ЌЕ ГО СЛАВАМ САМ ЗА ДА ГИ ЗАШТИТАМ НАЈБЛИСКИТЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ КОЈ Е ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА

Министерот за здравство Венко Филипче од вчера е во домашна самоизолација, откако завчера беше на состанок во Кризниот штаб во Куманово и вчера се обј ...
7-ГОДИШНО МОМЧЕ КОЕ ПОЧИНАЛО НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА ИМА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА НА КОРОНАВИРУС И НЕМАЛО ПНЕВМОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

7-ГОДИШНО МОМЧЕ КОЕ ПОЧИНАЛО НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА ИМА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА НА КОРОНАВИРУС И НЕМАЛО ПНЕВМОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Седумгодишно момче кое минатата недела починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус, соопшти доцна попладнево Министерството за здравств ...
СЕДУМГОДИШНАТА РУМЕСА ОЗДРАВЕНА ОД ЛЕУКЕМИЈА СИ ЗАМИНА ОД ДЕТСКАТА КЛИНИКА

СЕДУМГОДИШНАТА РУМЕСА ОЗДРАВЕНА ОД ЛЕУКЕМИЈА СИ ЗАМИНА ОД ДЕТСКАТА КЛИНИКА

Седумгодишната Румеса од Косово денес си замина од Детската клиника во Скопје. Се лекуваше од акутна лимфобласна леукемија, го заврши интензивниот дел ...
ЗАБРАНЕТИ ПОСЕТИТЕ НА ДЕТСКА КЛИНИКА ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

ЗАБРАНЕТИ ПОСЕТИТЕ НА ДЕТСКА КЛИНИКА ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

Од денеска забранета е посета на пациентите кои се лекуваат на Клиниката за детски болести, поради опасност од ширење на коронавирусот. Од Детска клин ...
САМО ДЕТСКАТА КЛИНИКА И ГИНЕКОЛОГИЈА ЌЕ ПРИМААТ ПАЦИЕНТИ ЗА ВРЕМЕ НА ПАПСКАТА ПОСЕТА, СИТЕ ДРУГИ ДА ОДАТ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, АПЕЛИРААТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

САМО ДЕТСКАТА КЛИНИКА И ГИНЕКОЛОГИЈА ЌЕ ПРИМААТ ПАЦИЕНТИ ЗА ВРЕМЕ НА ПАПСКАТА ПОСЕТА, СИТЕ ДРУГИ ДА ОДАТ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, АПЕЛИРААТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство апелира за време на посетата на папата Фрањо сите граѓани да се упатуваат во Градската општа болница „8 Септември” или пор ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ