Таг: Џесинда Ардерн

ПРЕМИЕРКАТА АРДЕРН ОСВОИ ВТОР МАНДАТ ПО УБЕДЛИВАТА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО НОВ ЗЕЛАНД

ПРЕМИЕРКАТА АРДЕРН ОСВОИ ВТОР МАНДАТ ПО УБЕДЛИВАТА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО НОВ ЗЕЛАНД

Актуелната премиерка Џесинда Ардерн убедливо победи на парламентарните избори во Нов Зеланд. Нејзината либерална Лабуристичка партија освои 49% од гла ...
СВЕТОТ ГО ФАЛИ ПРИСТАПОТ НА НОВ ЗЕЛАНД КОН ПАНДЕМИЈАТА – ИМА ПЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ, А САМО 1.160 ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

СВЕТОТ ГО ФАЛИ ПРИСТАПОТ НА НОВ ЗЕЛАНД КОН ПАНДЕМИЈАТА – ИМА ПЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ, А САМО 1.160 ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Нов Зеланд е единствената земја на светот во која има повеќе од 1.000 заразени со коронавирус, а само еден смртен случај. Пристапот на Нов Зеланд к ...
НОВ ЗЕЛАНД ЗАБРАНИ СТРАНСКИ ДРЖАВЈАНИ ДА КУПУВААТ КУЌИ

НОВ ЗЕЛАНД ЗАБРАНИ СТРАНСКИ ДРЖАВЈАНИ ДА КУПУВААТ КУЌИ

Странците нема да можат да купат домови во Нов Зеланд, одлучи Парламентот, по третото и последно читање на нацрт-законот, како мерка со цел да се спра ...
НОВОЗЕЛАНДСКАТА ПРЕМИЕРКА СЕ ВРАТИ НА РАБОТА ШЕСТ НЕДЕЛИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО

НОВОЗЕЛАНДСКАТА ПРЕМИЕРКА СЕ ВРАТИ НА РАБОТА ШЕСТ НЕДЕЛИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО

Новозеландската премиерка Џесинда Ардерн се врати на работа, откако, како што кажа, породилното отсуство ѝ поминало како најбрзите шест недели во живо ...
НОВОЗЕЛАНДСКАТА ПРЕМИЕРКА РОДИ ДЕВОЈЧЕ

НОВОЗЕЛАНДСКАТА ПРЕМИЕРКА РОДИ ДЕВОЈЧЕ

Новозеландската премиерка Џесинда Ардерн го роди првото дете, станувајќи една од ретките жени која се породила додека била на највисока државна функци ...
„ЌЕ БИДАМ И ПРЕМИЕР И МАЈКА“ – ПРЕМИЕРКАТА НА НОВ ЗЕЛАНД ОБЈАВИ ДЕКА Е ТРУДНА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА

„ЌЕ БИДАМ И ПРЕМИЕР И МАЈКА“ – ПРЕМИЕРКАТА НА НОВ ЗЕЛАНД ОБЈАВИ ДЕКА Е ТРУДНА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА

Премиерката на Нов Зеланд, Џесинда Ардерн, објави дека е трудна, добивајќи голема поддршка од активисти и од групи за женски права откако кажа дека „ќ ...
6 / 6 НАПИСИ