Таг: Џо Бајден

1 2 3 9 10 / 84 НАПИСИ
БАЈДЕН ЌЕ СЕ КАНДИДИРА И НА ИЗБОРИТЕ ВО 2024 И ВЕТИ ДЕКА 200 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ ЌЕ ПРИМАТ ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА 100 ДЕНА

БАЈДЕН ЌЕ СЕ КАНДИДИРА И НА ИЗБОРИТЕ ВО 2024 И ВЕТИ ДЕКА 200 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ ЌЕ ПРИМАТ ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА 100 ДЕНА

Џо Бајден изјави дека очекува да се кандидира за претседател и на изборите во 2024 година и постави нова цел со која 200 милиони Американци ќе примат ...
КИМ НЕ ОДГОВАРА НА ПОВИЦИТЕ НА БАЈДЕН И СЀ УШТЕ НЕ ГО ПРИЗНАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

КИМ НЕ ОДГОВАРА НА ПОВИЦИТЕ НА БАЈДЕН И СЀ УШТЕ НЕ ГО ПРИЗНАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Администрацијата на Џо Бајден неколку пати се обидела да стапи во контакт со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, но тој не одговарал. Официјални лица ...
100 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ КОВИД-19, БАЈДЕН КУПУВА ВАКЦИНИ И ПОВЕЌЕ ОД ПОТРЕБНОТО

100 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ КОВИД-19, БАЈДЕН КУПУВА ВАКЦИНИ И ПОВЕЌЕ ОД ПОТРЕБНОТО

САД стигнаа до бројката од 100 милиони дадени вакцини против ковид-19, според податоците на Центарот за контрола и превенција на болести (ЦДЦ). Околу ...
„ЏОНСОН И ЏОНСОН“ НЕ МОЖЕ ДА ИСПОРАЧА ВАКЦИНИ ЗА МАКЕДОНИЈА ДО КРАЈ НА ГОДИНАВА

„ЏОНСОН И ЏОНСОН“ НЕ МОЖЕ ДА ИСПОРАЧА ВАКЦИНИ ЗА МАКЕДОНИЈА ДО КРАЈ НА ГОДИНАВА

До крај на годинава во Македонија нема да може да се испорача вакцината против ковид-19 на „Џонсон и Џонсон“ развиена од нејзината фармацевтска компан ...
СИТЕ ВОЗРАСНИ АМЕРИКАНЦИ ЌЕ БИДАТ ВАКЦИНИРАНИ ДО 1 МАЈ, НА 4 ЈУЛИ ЌЕ СЛАВИМЕ НЕЗАВИСНОСТ ОД КОВИД-19, КАЖА БАЈДЕН

СИТЕ ВОЗРАСНИ АМЕРИКАНЦИ ЌЕ БИДАТ ВАКЦИНИРАНИ ДО 1 МАЈ, НА 4 ЈУЛИ ЌЕ СЛАВИМЕ НЕЗАВИСНОСТ ОД КОВИД-19, КАЖА БАЈДЕН

Џо Бајден се надева дека Америка ќе може да прогласи независност од коронавирусот на 4 јули ако луѓето се вакцинираат. Во своето прво обраќање во уда ...
БАЈДЕН НАРЕДИ ВОЗДУШЕН НАПАД ВРЗ ПРОИРАНСКИ МИЛИЦИИ ВО СИРИЈА

БАЈДЕН НАРЕДИ ВОЗДУШЕН НАПАД ВРЗ ПРОИРАНСКИ МИЛИЦИИ ВО СИРИЈА

Американската војска изведе воздушен напад врз проирански милиции во Сирија, што е прва воена операција откако Џо Бајден влезе во Белата куќа. „Во на ...
САД ДОСТИГНАА ЦРН РЕКОРД ОД 500.000 МРТВИ ОД КОВИД-19, 100.000 ЛУЃЕ ПОЧИНАЛЕ ВО ИЗМИНАТИТЕ 30 ДЕНА

САД ДОСТИГНАА ЦРН РЕКОРД ОД 500.000 МРТВИ ОД КОВИД-19, 100.000 ЛУЃЕ ПОЧИНАЛЕ ВО ИЗМИНАТИТЕ 30 ДЕНА

Американскиот претседател Џо Бајден ѝ се обрати на нацијата откако земјата го помина прагот од 500.000 починати од ковид-19. „Како нација, не смееме ...
БАЈДЕН ЈА ЗАПРЕ ИЗГРАДБАТА НА ЅИДОТ НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО НА ШТО ТРАМП ПОТРОШИ 25 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

БАЈДЕН ЈА ЗАПРЕ ИЗГРАДБАТА НА ЅИДОТ НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО НА ШТО ТРАМП ПОТРОШИ 25 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Џо Бајден ја укина националната наредба која Доналд Трамп ја користеше за финансирање на изградбата на ѕидот на границата со Мексико. Во писмо до Конг ...
ДВИЖЕЊЕТО КЈУЕНОН РАЗОЧАРАНО ОТКАКО ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН НЕ БЕШЕ СПРЕЧЕНА СО ПУЧ И МАСОВНИ АПСЕЊА

ДВИЖЕЊЕТО КЈУЕНОН РАЗОЧАРАНО ОТКАКО ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН НЕ БЕШЕ СПРЕЧЕНА СО ПУЧ И МАСОВНИ АПСЕЊА

Неколку години, следбениците на онлајн теоријата на заговор Кјуенон го чекаа таканареченото Големо будење, следејќи ги анонимните објави од мистериозн ...
БАЈДЕН ГИ ВРАТИ САД ВО СЗО И ПАРИСКИ КЛИМАТСКИ ДОГОВОР И ЈА ПРЕКИНА ИЗГРАДБАТА НА ЅИДОТ НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО

БАЈДЕН ГИ ВРАТИ САД ВО СЗО И ПАРИСКИ КЛИМАТСКИ ДОГОВОР И ЈА ПРЕКИНА ИЗГРАДБАТА НА ЅИДОТ НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО

Џо Бајден почна да поништува политики на Доналд Трамп неколку часа откако положи заклетва за нов претседател на САД. Со својот прв чин откако влезе во ...
1 2 3 9 10 / 84 НАПИСИ