Таг: Џорџ Буш

ФБИ СПРЕЧИ ЗАГОВОР ЗА УБИСТВО НА ЏОРЏ БУШ

ФБИ СПРЕЧИ ЗАГОВОР ЗА УБИСТВО НА ЏОРЏ БУШ

Симпатизер на Исламска држава планирал да го убие поранешниот американски претседател Џорџ Буш, но неговиот заговор бил разоткриен од ФБИ, објавија ам ...
РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА ИРАК Е ЦЕЛОСНО НЕОПРАВДАНА, СЕ ЗБУНИ ЏОРЏ БУШ

РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА ИРАК Е ЦЕЛОСНО НЕОПРАВДАНА, СЕ ЗБУНИ ЏОРЏ БУШ

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш ја опиша инвазијата на Ирак како брутална и неоправдана, пред да се исправи и каже дека мислел на Украина ...
ОБАМА, БУШ И КЛИНТОН ЌЕ ПРИМАТ ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ПРЕД КАМЕРИ ЗА ДА ПОКАЖАТ ДЕКА Е БЕЗБЕДНА

ОБАМА, БУШ И КЛИНТОН ЌЕ ПРИМАТ ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ПРЕД КАМЕРИ ЗА ДА ПОКАЖАТ ДЕКА Е БЕЗБЕДНА

Поранешните американски претседатели Барак Обама, Џорџ Буш и Бил Клинтон доброволно ќе примат вакцина против ковид-19 пред камери откако таа ќе биде о ...
ЏОРЏ БУШ, КОЈ ЈА ПРИЗНА МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНОТО ИМЕ, ПОВИКА ДА СЕ ГЛАСА НА РЕФЕРЕНДУМОТ

ЏОРЏ БУШ, КОЈ ЈА ПРИЗНА МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНОТО ИМЕ, ПОВИКА ДА СЕ ГЛАСА НА РЕФЕРЕНДУМОТ

Уште од првиот ден на независноста на вашата држава, Соединетите Американски Држави се ваш постојан пријател, напиша поранешниот американски претседат ...
БУШ И ОБАМА ДОЈДОА НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА МЕКЕЈН, ТРАМП ОТИДЕ НА ГОЛФ

БУШ И ОБАМА ДОЈДОА НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА МЕКЕЈН, ТРАМП ОТИДЕ НА ГОЛФ

Поранешните американски претседатели Барак Обама и Џорџ Буш, некогашни ривали на сенаторот Џон Мекејн му оддоа почит на комеморацијата во саботата, со ...
ТРАМП ЈА ПРОДОЛЖИ ВАЖНОСТА НА ЦРНАТА ЛИСТА ЗА МАКЕДОНИЈА НА КОЈА ИМА 10 ЛИЦА

ТРАМП ЈА ПРОДОЛЖИ ВАЖНОСТА НА ЦРНАТА ЛИСТА ЗА МАКЕДОНИЈА НА КОЈА ИМА 10 ЛИЦА

Американскиот претседател Доналд Трамп побара од Конгресот да ја продолжи важноста на т.н. „закана по националните интереси на САД“ од регионот на Зап ...
КОСОВО ИМЕНУВА УЛИЦА ПО ПОЧИНАТИОТ СИН НА ЏО БАЈДЕН ЗА ДА МУ СЕ ОДДОЛЖИ НА АМЕРИКАНСКИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ

КОСОВО ИМЕНУВА УЛИЦА ПО ПОЧИНАТИОТ СИН НА ЏО БАЈДЕН ЗА ДА МУ СЕ ОДДОЛЖИ НА АМЕРИКАНСКИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ

На прометна улица во Косово, нови знаци се поставуваат во пресрет на посетата на американскиот потпретседател Џо Бајден за да се одбележи 35-километар ...
НЕ ФАЛАТ 200.000 ДОЛАРИ, СТАНУВА ЗБОР ЗА ВЕТЕНИ ДОНАЦИИ, РЕАГИРААТ ОД ФОНДАЦИЈАТА „МАКЕДОНИЈА 2025“

НЕ ФАЛАТ 200.000 ДОЛАРИ, СТАНУВА ЗБОР ЗА ВЕТЕНИ ДОНАЦИИ, РЕАГИРААТ ОД ФОНДАЦИЈАТА „МАКЕДОНИЈА 2025“

Организацијата „Македонија2025“ реагираше на текстот „Фалат 200.000 долари од ланската вечера со Груевски и Буш во Охајо“, објавен на 26 мај, со објас ...
ФАЛАТ 200.000 ДОЛАРИ ОД ЛАНСКАТА ВЕЧЕРА СО ГРУЕВСКИ И БУШ ВО ОХАЈО

ФАЛАТ 200.000 ДОЛАРИ ОД ЛАНСКАТА ВЕЧЕРА СО ГРУЕВСКИ И БУШ ВО ОХАЈО

Место еден милион долари, колку што беше објавено дека се собрани на ланската донаторска гала вечера со поранешниот премиер Никола Груевски и со бивши ...
9 / 9 НАПИСИ