Таг: Димитар Ковачевски

1 2 3 4 22 20 / 218 НАПИСИ
КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НЕ БИЛ НА ВЛАДИНАТА СЕДНИЦА И ЗАТОА НЕМА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ВО ОДЛУКАТА СОПРУГАТА ДА ДОБИ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПО 70 ДЕНАРИ ЗА КВАДРАТ

КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НЕ БИЛ НА ВЛАДИНАТА СЕДНИЦА И ЗАТОА НЕМА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ВО ОДЛУКАТА СОПРУГАТА ДА ДОБИ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПО 70 ДЕНАРИ ЗА КВАДРАТ

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека нема никаков конфликт на интереси во тоа што компанијата каде сопственички удел има неговата сопруга Елена Ков ...
ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

Зошто само да се радуваме? Треба и да им аплаудираме. Оти, кај што нè крадат уште и ни се смеат в лице. ...
ВАСКО КОВАЧЕВСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, НОВ ДИРЕКТОР НА ЕСМ ЌЕ БИДЕ ВАСКО СТЕФАНОВ ОД „МАКЕДОНСКИ ПОШТИ“

ВАСКО КОВАЧЕВСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, НОВ ДИРЕКТОР НА ЕСМ ЌЕ БИДЕ ВАСКО СТЕФАНОВ ОД „МАКЕДОНСКИ ПОШТИ“

Директорот на Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) Васко Ковачевски поднесе, а на негово место ќе дојде Васко Стефанов кој сега е директор на „Македо ...
ПАРТНЕР ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ НА КОВАЧЕВСКИ ЌЕ МУ БИДАТ САМО ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ПАРТНЕР ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ НА КОВАЧЕВСКИ ЌЕ МУ БИДАТ САМО ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Откако лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски одби да дуплира лидерски средби со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, за чии ставови ...
НЕ СУМ НИ ЗА, НИТУ ПРОТИВ ХРВАТСКИ МОДЕЛ НА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, ТУКУ ДА СЕ НАПРАВИ МАКЕДОНСКИ МОДЕЛ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

НЕ СУМ НИ ЗА, НИТУ ПРОТИВ ХРВАТСКИ МОДЕЛ НА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, ТУКУ ДА СЕ НАПРАВИ МАКЕДОНСКИ МОДЕЛ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека уставните измени треба да се направат според македонски модел, кој ќе го изработат домашни експерти со вклучув ...
КОМПАНИЈАТА НА СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЌЕ СИ ОКРУПНИ ПАРЦЕЛА СО ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПО ЦЕНА ОД 70 ДЕНАРИ ЗА КВАДРАТ

КОМПАНИЈАТА НА СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЌЕ СИ ОКРУПНИ ПАРЦЕЛА СО ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПО ЦЕНА ОД 70 ДЕНАРИ ЗА КВАДРАТ

Компанијата „Сол Груп 5“, во која што сопственички удел има сопругата на премиерот Димитар Ковачевски, ќе си дооформи градежна парцела во Радовиш со д ...
КОВАЧЕВСКИ И ГРУБИ НЕ ДОЗВОЛИЈА ПРАШАЊА НА СВЕЧЕНОТО ОТВОРАЊЕ НА ТАБЛА ЗА АВТОПАТИШТАТА ВРЕДНИ 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

КОВАЧЕВСКИ И ГРУБИ НЕ ДОЗВОЛИЈА ПРАШАЊА НА СВЕЧЕНОТО ОТВОРАЊЕ НА ТАБЛА ЗА АВТОПАТИШТАТА ВРЕДНИ 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Владата денеска организираше свеченост за отворање табла за проектот за изградба на четири автопатишта кои ќе ги гради „Бехтел и Енка“ вредни 1,3 мили ...
ОСВЕН УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ НЕ СМЕАТ ДА ВИ СЕ ПОСТАВУВААТ ДРУГИ УСЛОВИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, МУ КАЖА СЛОВЕНЕЧКИОТ ПРЕМИЕР ГОЛОБ НА КОВАЧЕВСКИ

ОСВЕН УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ НЕ СМЕАТ ДА ВИ СЕ ПОСТАВУВААТ ДРУГИ УСЛОВИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, МУ КАЖА СЛОВЕНЕЧКИОТ ПРЕМИЕР ГОЛОБ НА КОВАЧЕВСКИ

Словенечкиот премиер Роберт Голоб се надева дека кај сите политички партии во земјава ќе преовлада разумот и уставните измени  до ноември ќе бидат изг ...
ПАЛАЧИНКИ ПО ПРОТОКОЛ

ПАЛАЧИНКИ ПО ПРОТОКОЛ

Ова не е само крадење со корупција. Ова е масовен грабеж на даночните обврзници. ...
СМРДЛИВ ЗАЛАК

СМРДЛИВ ЗАЛАК

Може ли пратениците да ги изгласаат измените на Уставот, ама измените да важат од денот кога Бугарија ќе го признае правото на Мaкедонците на самоопре ...
1 2 3 4 22 20 / 218 НАПИСИ