Таг: директори

1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ
АРСОВСКА ТРЕБА ДА ДОБИЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ГИ ПОСТАВИЛА В. Д. ДИРЕКТОРИТЕ НА ЗООЛОШКА И НА МКЦ, СМЕТА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

АРСОВСКА ТРЕБА ДА ДОБИЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ГИ ПОСТАВИЛА В. Д. ДИРЕКТОРИТЕ НА ЗООЛОШКА И НА МКЦ, СМЕТА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска треба да добие кривична пријава затоа што незаконски ги поставила в. д. директорите на Зоолошка градина и ...
ЈАС СУМ ДИЗАЈНЕР, НЕ СУМ ЗА ДИРЕКТОР НА „КОМУНАЛЕЦ“, РЕЧЕ СОВЕТНИКОТ ЧУЛАКОСКИ ОД ПОИНАКУ ВО БИТОЛА, ОТКАКО ВМРО-ДПМНЕ ГО ОБВИНИ ДЕКА НЕ ПРИФАТИЛ ОДГОВОРНОСТ

ЈАС СУМ ДИЗАЈНЕР, НЕ СУМ ЗА ДИРЕКТОР НА „КОМУНАЛЕЦ“, РЕЧЕ СОВЕТНИКОТ ЧУЛАКОСКИ ОД ПОИНАКУ ВО БИТОЛА, ОТКАКО ВМРО-ДПМНЕ ГО ОБВИНИ ДЕКА НЕ ПРИФАТИЛ ОДГОВОРНОСТ

Како се поставуваа директори во јавните претпријатија во Битола, беше една од темите за која жестоко се дебатираше на последната седница на Совет во Б ...
ИАКО ИМАЛО СЛУЖБЕНИ КОЛИ ВО 1940-ТИТЕ, ВЕЛЕШКИОТ ДИРЕКТОР АНГЕЛ КАМЕЊАРОВ-МИКАРОТ ОДЕЛ НА РАБОТА СО ЧЕЗА ЗА ПРИМЕР КОН ВРАБОТЕНИТЕ

ИАКО ИМАЛО СЛУЖБЕНИ КОЛИ ВО 1940-ТИТЕ, ВЕЛЕШКИОТ ДИРЕКТОР АНГЕЛ КАМЕЊАРОВ-МИКАРОТ ОДЕЛ НА РАБОТА СО ЧЕЗА ЗА ПРИМЕР КОН ВРАБОТЕНИТЕ

Во периодот после Втората светска војна, по 1945 и годините потоа, во време кога немало многу службени автомобили во фирмите во Велес, некои од раково ...
15 ДИРЕКТОРИ СЕ РАЗРЕШЕНИ ИЛИ САМИ СИ ДАДОА ОСТАВКИ ЗА ГОДИНА И ПОЛ МАНДАТ НА АРСОВСКА

15 ДИРЕКТОРИ СЕ РАЗРЕШЕНИ ИЛИ САМИ СИ ДАДОА ОСТАВКИ ЗА ГОДИНА И ПОЛ МАНДАТ НА АРСОВСКА

Градоначалничката Данела Арсовска за година и пол од мандатот смени 15 директори на јавните претпријатија и институции. Арсовска разреши 7 директори к ...
БИТОЛСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ОД СДСМ ДОДЕЛИЈА САТИРИЧНИ ПОФАЛНИЦИ НА ДИРЕКТОРИ НА ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА СО ЗАГУБИ И НЕ ГЛАСАА ЗА ЗАВРШНИТЕ СМЕТКИ

БИТОЛСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ОД СДСМ ДОДЕЛИЈА САТИРИЧНИ ПОФАЛНИЦИ НА ДИРЕКТОРИ НА ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА СО ЗАГУБИ И НЕ ГЛАСАА ЗА ЗАВРШНИТЕ СМЕТКИ

На сатиричен начин, координаторот на опозициската советничка група на СДСМ Методија Илиевски денеска им додели пофалници на сите директори на јавните ...
ДАНЕЛА ТРЕТ ПАТ СТАВА НОВ ДИРЕКТОР НА ЈСП, НА ДИРЕКТОРИТЕ ОД ДУИ ВО СКОПСКИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ИМ ПОТПИША МЕНАЏЕРСКИ ДОГОВОРИ

ДАНЕЛА ТРЕТ ПАТ СТАВА НОВ ДИРЕКТОР НА ЈСП, НА ДИРЕКТОРИТЕ ОД ДУИ ВО СКОПСКИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ИМ ПОТПИША МЕНАЏЕРСКИ ДОГОВОРИ

Досегашниот прв човек на ЈП „Градски паркинг“ Крсте Петревски е нов директор на ЈСП „Скопје“, информираат извори на САКАМДАКАЖАМ.МК во двете претприја ...
НЕ ГИ КАЖУВАМ РАЗРЕШЕНИТЕ ДИРЕКТОРИ ОТИ ИМААТ ПРОФЕСИОНАЛЕН ИНТЕГРИТЕТ, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ

НЕ ГИ КАЖУВАМ РАЗРЕШЕНИТЕ ДИРЕКТОРИ ОТИ ИМААТ ПРОФЕСИОНАЛЕН ИНТЕГРИТЕТ, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски нема да ги открие имињата на разрешените директори кои направиле долгови и не плаќале сметки, бидејќи, како што рече, тоа ...
РАЗРЕШУВАМ НЕЕФИКАСНИ ДИРЕКТОРИ, АМА НЕ ГО ПРАВАМ ТОА ПОМПЕЗНО КАКО ПРЕД 10 ГОДИНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

РАЗРЕШУВАМ НЕЕФИКАСНИ ДИРЕКТОРИ, АМА НЕ ГО ПРАВАМ ТОА ПОМПЕЗНО КАКО ПРЕД 10 ГОДИНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Струјата на Клинички центар нема да биде исклучена, кажа денеска премиерот Димитар Ковачевски. Средства за оваа немана се предвидени и сега треба прер ...
МАСК ГО РАСПУШТИ УПРАВНИОТ ОДБОР И СТАНА ЕДИНСТВЕНИОТ ДИРЕКТОР НА „ТВИТЕР“

МАСК ГО РАСПУШТИ УПРАВНИОТ ОДБОР И СТАНА ЕДИНСТВЕНИОТ ДИРЕКТОР НА „ТВИТЕР“

Илон Маск го распушти управниот одбор на „Твитер“, зацврстувајќи ја својата контрола врз компанијата. Меѓу деветтемина разрешени директори се и досега ...
АРСОВСКА НАЗНАЧИ НОВИ ДИРЕКТОРИ, ГРОМ ГО ДОБИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, АКТИВИСТКАТА РАДМИЛА ПЕШЕВА ВО „ЛАЈКА“, КАДРИ НА ДУИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ И „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

АРСОВСКА НАЗНАЧИ НОВИ ДИРЕКТОРИ, ГРОМ ГО ДОБИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, АКТИВИСТКАТА РАДМИЛА ПЕШЕВА ВО „ЛАЈКА“, КАДРИ НА ДУИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ И „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

Градоначалничката Данела Арсовска денеска назначи нови в. д. директори на јавните претпријатија откако досегашните, кадри на ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистич ...
1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ