Таг: Дирекција за заштита и спасување

1 2 10 / 11 НАПИСИ
НОВ ПОЖАР ВО РАДОВИШ ОД КАДЕ ПОБАРАЛЕ ПОМОШ ОД ХЕЛИКОПТЕР, ВО СКОПСКО И КУМАНОВСКО ПОЖАРИТЕ ЛОКАЛИЗИРАНИ

НОВ ПОЖАР ВО РАДОВИШ ОД КАДЕ ПОБАРАЛЕ ПОМОШ ОД ХЕЛИКОПТЕР, ВО СКОПСКО И КУМАНОВСКО ПОЖАРИТЕ ЛОКАЛИЗИРАНИ

Пожарите во Пехчево и Делчево и понатаму не се ставени под контрола, а нов поголем пожар денеска избувна во Радовиш. Како што соопштија од Центарот за ...
УНИШТУВААТ МИНИ БЕЗ ЗАШТИТА И ОПРЕМА – ПОСЛЕДНИТЕ СЕДУМ ПИРОТЕХНИЧАРИ ВО ЗЕМЈАВА ОСТАВЕНИ БЕЗ БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ И НАГРАДИ

УНИШТУВААТ МИНИ БЕЗ ЗАШТИТА И ОПРЕМА – ПОСЛЕДНИТЕ СЕДУМ ПИРОТЕХНИЧАРИ ВО ЗЕМЈАВА ОСТАВЕНИ БЕЗ БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ И НАГРАДИ

Трпеливо, од рака в рака, на пеколното пладневно сонце од армискиот полигон Криволак македонските пиротехничари ги складираа пронајдените неексплодира ...
ПОЧИНАТИ ЛУЃЕ БИЛЕ ВО СПИСОЦИТЕ НА ТИМОВИТЕ ЗА СПАСУВАЊЕ ПРИ КАТАСТРОФИ, ВЕЛАТ ОД ДИРЕКЦИЈАТА ЗА ЗАШТИТА И СПАСУВАЊЕ

ПОЧИНАТИ ЛУЃЕ БИЛЕ ВО СПИСОЦИТЕ НА ТИМОВИТЕ ЗА СПАСУВАЊЕ ПРИ КАТАСТРОФИ, ВЕЛАТ ОД ДИРЕКЦИЈАТА ЗА ЗАШТИТА И СПАСУВАЊЕ

Починати лица имало во списоците на тимовите на Дирекцијата за заштита и спасување, кои би требало да спасуваат и да ги заштитуваат граѓаните при евен ...
ПОЖАРИТЕ НАМЕРНО СЕ ПРЕДИЗВИКУВААТ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ДИРЕКЦИЈАТА ЗА ЗАШТИТА И СПАСУВАЊЕ АДНАН ЏАФЕРОСКИ

ПОЖАРИТЕ НАМЕРНО СЕ ПРЕДИЗВИКУВААТ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ДИРЕКЦИЈАТА ЗА ЗАШТИТА И СПАСУВАЊЕ АДНАН ЏАФЕРОСКИ

Алармантно е тоа што ни се случува месецов, пожарите намерно се предизвикуваат, вели директорот на Дирекцијата за заштита и спасување Аднан Џафероски. ...
ПРОНАЈДЕН ЗАГУБЕНИОТ ФРАНЦУСКИ ТУРИСТ НА ПЕЛИСТЕР, СПАСУВАЧИТЕ ТЕЛЕФОНСКИ СТАПИЛЕ ВО КОНТАКТ СО НЕГО

ПРОНАЈДЕН ЗАГУБЕНИОТ ФРАНЦУСКИ ТУРИСТ НА ПЕЛИСТЕР, СПАСУВАЧИТЕ ТЕЛЕФОНСКИ СТАПИЛЕ ВО КОНТАКТ СО НЕГО

Пронајден е 23-годишниот француски турист кој вчера попладне се загуби на Пелистер. Него го најдоа и го спасија битолските спасувачи од Дирекцијата за ...
ГРЧКИ И МАКЕДОНСКИ СПАСУВАЧИ ТРАГААТ ПО ДВАЈЦА ПЛАНИНАРИ ОД СКОПЈЕ НА КАЈМАКЧАЛАН

ГРЧКИ И МАКЕДОНСКИ СПАСУВАЧИ ТРАГААТ ПО ДВАЈЦА ПЛАНИНАРИ ОД СКОПЈЕ НА КАЈМАКЧАЛАН

Двајца македонски планинари на возраст од 26 до 35 години исчезнале на падините на планината Кајмакчалан, јавија грчките медиуми. По планинарите веќе ...
ДВА ЕР ТРАКТОРA ГАСАТ ПОЖАР КАЈ РАДУША, ЧЕТИРИ ЧАСА ГОРИ БОРОВА ШУМА

ДВА ЕР ТРАКТОРA ГАСАТ ПОЖАР КАЈ РАДУША, ЧЕТИРИ ЧАСА ГОРИ БОРОВА ШУМА

Ер тракторите на Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) се вклучени во гасењето на пожар кој што избил во 15.40 часот во близина на Радуша. Пожарот ...
55 ЧИЗМИ

55 ЧИЗМИ

1 Што правите?  Еве чекаме.  Што чекате? Чекаме да дојде рокот да видиме дали мандатарот ќе може да состави влада. И што ако не состави? Ќе чекаме нов ...
ПО БАРАЊЕ НА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА, АМЕРИКА ДОНИРАШЕ ЧИЗМИ ЗА СПАСУВАЧИТЕ

ПО БАРАЊЕ НА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА, АМЕРИКА ДОНИРАШЕ ЧИЗМИ ЗА СПАСУВАЧИТЕ

По барање на македонската влада, американската амбасада денеска донираше воотпорни чизми и одела, заштитни маски, рефлектори и ламби во вредност од 30 ...

КОФИ ЗА ДАВЕЊЕ

1 А бе, ние метли сме немале. Македонија, лидерот во регионот и за економски реформи и за странски инвестиции и за дуинг бизнис и за туризам и за физи ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ