Таг: дивоградби

1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ВО ПАРИЗ РЕФЕРИРА ПРЕД УНЕСКО, ЕКОЛОЗИТЕ ВЕЛАТ ОХРИД НЕ ПОСТИГНА НИШТО ОД ПРЕПОРАКИТЕ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ВО ПАРИЗ РЕФЕРИРА ПРЕД УНЕСКО, ЕКОЛОЗИТЕ ВЕЛАТ ОХРИД НЕ ПОСТИГНА НИШТО ОД ПРЕПОРАКИТЕ

Државната делегација, во која е и градоначалникот на Охрид Константин Георгиески, денеска во седиштето на УНЕСКО во Париз го презентираше првиот извеш ...
ДИВОГРАДБИ ВО ОХРИД ПОСЛЕДЕН ПАТ СЕ УРИВАНИ ПРЕД 16 ГОДИНИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ

ДИВОГРАДБИ ВО ОХРИД ПОСЛЕДЕН ПАТ СЕ УРИВАНИ ПРЕД 16 ГОДИНИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ

Последен пат отстранување на дивоизградени објекти во Охрид имаше во 2003-2004 година. Оттогаш, во Охрид не е срушено ниту едно столпче. Ние не можеме ...
ГАЗДАТА НА ОХРИДСКОТО КАФУЛЕ „АКВАРИУС” САМ ЈА УРИВА ТЕРАСАТА ВЛЕЗЕНА ВО ЕЗЕРОТО

ГАЗДАТА НА ОХРИДСКОТО КАФУЛЕ „АКВАРИУС” САМ ЈА УРИВА ТЕРАСАТА ВЛЕЗЕНА ВО ЕЗЕРОТО

Сопственикот на охридското кафуле „Аквариус” денес почна со уривање на терасата која е дивоградба. Терасата на „Аквариус“ е неколку метри влезена во е ...
ШАР ПЛАНИНА НАСКОРО ЌЕ БИДЕ ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЦИОНАЛЕН ПАРК, НО ПРОБЛЕМОТ СО ДИВОГРАДБИТЕ ОСТАНУВА НЕРЕШЕН

ШАР ПЛАНИНА НАСКОРО ЌЕ БИДЕ ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЦИОНАЛЕН ПАРК, НО ПРОБЛЕМОТ СО ДИВОГРАДБИТЕ ОСТАНУВА НЕРЕШЕН

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи и тетовската градоначалничка Теута Арифи, во придружба на амбасадори и претставници од амбасадите во Маке ...
ОПШТИНА ОХРИД СРУШИ КУЌА, НАЈАВУВА ДЕКА ТОА Е ПОЧЕТОК НА АКЦИЈАТА КОЈА ЈА ПОБАРА УНЕСКО

ОПШТИНА ОХРИД СРУШИ КУЌА, НАЈАВУВА ДЕКА ТОА Е ПОЧЕТОК НА АКЦИЈАТА КОЈА ЈА ПОБАРА УНЕСКО

Општина Охрид денес ја започна најавената акцијата за уривање на дивоизградени објект, во согласност со законските процедури и Акцискиот план за поста ...
НЕМА ВЕЌЕ МОЛЕЊЕ, САМИ ДА СИ ГИ УРНЕТЕ ДИВОГРАДБИТЕ, ИМ РЕЧЕ ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА СОПСТВЕНИЦИТЕ

НЕМА ВЕЌЕ МОЛЕЊЕ, САМИ ДА СИ ГИ УРНЕТЕ ДИВОГРАДБИТЕ, ИМ РЕЧЕ ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА СОПСТВЕНИЦИТЕ

Градоначалникот на Охрид Константин Георгиески денес најави дека повеќе нема да има нови предупредувања и молби до сопствениците на дивоградби оти мно ...
ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА ПРИВЕДЕ РАБОТНИЦИ КОИ ГРАДЕЛЕ ДИВОГРАДБА ПО ПРЕПОРАКИТЕ НА УНЕСКО

ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА ПРИВЕДЕ РАБОТНИЦИ КОИ ГРАДЕЛЕ ДИВОГРАДБА ПО ПРЕПОРАКИТЕ НА УНЕСКО

Охридската полиција вчера приведе тројца работници кои биле затекнати во изведување бесправна градба, и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава ...
1.076 СВЕЌИ ГОРЕА НА КОНЦЕРТОТ НА ДУКЕ БОЈАЏИЕВ ЗА СПАС НА ОХРИД ОД 1.076 ДИВОГРАДБИ

1.076 СВЕЌИ ГОРЕА НА КОНЦЕРТОТ НА ДУКЕ БОЈАЏИЕВ ЗА СПАС НА ОХРИД ОД 1.076 ДИВОГРАДБИ

Музичарот и композитор Дуке Бојаџиев на синоќешниот концерт на Охридско лето ја повика публиката во полното гледалиште на сцената „Долни Сарај“ да зап ...
БЕЗ ЕЗЕРОТО НЕМА ДА ПОСТОИ НИ ОХРИД НИТУ ОХРИДСКО ЛЕТО – ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ АПЕЛИРА ЗА СПАС НА ГРАДОТ НА УНЕСКО

БЕЗ ЕЗЕРОТО НЕМА ДА ПОСТОИ НИ ОХРИД НИТУ ОХРИДСКО ЛЕТО – ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ АПЕЛИРА ЗА СПАС НА ГРАДОТ НА УНЕСКО

Гитаристот со светска кариера Влатко Стефановски на синоќешниот концерт во охридскиот Антички театар порача дека без Охридското Езеро нема да го има н ...
ЗБОГУМ, ЧАРЛИ

ЗБОГУМ, ЧАРЛИ

1 Да се ставеа сите настани што ни се случија минатава недела во сценарио за филм, тоа сценарио немаше да помине. Оти во текот на дејството има многу ...
1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ