Таг: Договор со Бугарија

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ДВЕ МУЗИКИ

ДВЕ МУЗИКИ

Ако алтернативата за неспособноста на СДСМ и самоволието на ДУИ е ова ВМРО-ДПМНЕ засилено со Левица, тогаш црно ни се пишува. Спас од сите нив треба д ...
РЕФЕРЕНДУМСКОТО ПРАШАЊЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗНАЧИ ДА ГО ПРЕКИНЕМЕ ЕВРОПСКИОТ ПАТ, КАЖАА КОВАЧЕВСКИ И ПЕНДАРОВСКИ

РЕФЕРЕНДУМСКОТО ПРАШАЊЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗНАЧИ ДА ГО ПРЕКИНЕМЕ ЕВРОПСКИОТ ПАТ, КАЖАА КОВАЧЕВСКИ И ПЕНДАРОВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски и претседателот Стево Пендаровски нема да го поддржат рефендумот на ВМРО-ДПМНЕ за раскинување на Договорот со Бугарија. В ...
БАНДЕРА ВО ЌУСТЕНДИЛ

БАНДЕРА ВО ЌУСТЕНДИЛ

Дали нашава власт побарала гаранција од другите земји-членки на ЕУ дека во иднина нема да бидат соучесници на малтретирањето од Бугарија? ...
СОБРАНИЕТО ЌЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БОЈКОТИРА

СОБРАНИЕТО ЌЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БОЈКОТИРА

ВМРО-ДПМНЕ нема да го гласа предлог – законот за ратификација на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка помеѓу Република Македонија и Р ...
ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ БЕЗ НАЦИОНАЛИЗМОТ НА ГРУЕВСКИ И СЛИКИТЕ НА МИЛОШОСКИ, ПРАШУВА ГРЧКИ „КАТИМЕРИНИ“

ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ БЕЗ НАЦИОНАЛИЗМОТ НА ГРУЕВСКИ И СЛИКИТЕ НА МИЛОШОСКИ, ПРАШУВА ГРЧКИ „КАТИМЕРИНИ“

Грција е загрижена дека со заминувањето од власт на Никола Груевски останува без аргументи да ги блокира евротлантските интеграции на Македонија, вели ...
БЕЗ ОМРАЗА

БЕЗ ОМРАЗА

1 Баш убаво што Никола Груевски им наредил на своите Илинден да го слават ден порано. И в година така нека го слават. Некако е многу поспокојно кога т ...
МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА ГО ПОЗДРАВИ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА КАКО ЧЕКОР ЗА СТАБИЛНОСТ НА ЕВРОПА

МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА ГО ПОЗДРАВИ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА КАКО ЧЕКОР ЗА СТАБИЛНОСТ НА ЕВРОПА

Потпишувањето на Договорот за добрососедство и соработка со Бугарија го поздравија САД и Европската унија, како и Велика Британија, Германија и Холанд ...
ЗОШТО ДА НЕ ПРАЗНУВАМЕ ЗАЕДНО, ДА СЕ СТЕПАМЕ АКО НЕ, КАЖА БОРИСОВ ПО ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ЗА ДОБРОСОСЕДСТВО

ЗОШТО ДА НЕ ПРАЗНУВАМЕ ЗАЕДНО, ДА СЕ СТЕПАМЕ АКО НЕ, КАЖА БОРИСОВ ПО ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ЗА ДОБРОСОСЕДСТВО

Бугарскиот премиер Бојко Борисов одговори дека е подобро заеднички да ги славиме празниците, отколку да се тепаме, бидејќи тоа сме го правеле во минат ...
БОРИСОВ ПРИСТИГНА ВО ВЛАДАТА

БОРИСОВ ПРИСТИГНА ВО ВЛАДАТА

Бугарскиот премиер Бојко Борисов беше пречекан од македонскиот премиер Зоран Заев со највисоки државни и воени почести на платото пред Владата. Двајца ...
ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА НА МАКЕДОНСКИ И НА БУГАРСКИ ЈАЗИК ЌЕ ГО ПОТПИШАТ ПРЕМИЕРИТЕ ЗАЕВ И БОРИСОВ ДЕНЕС ВО ВЛАДАТА

ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА НА МАКЕДОНСКИ И НА БУГАРСКИ ЈАЗИК ЌЕ ГО ПОТПИШАТ ПРЕМИЕРИТЕ ЗАЕВ И БОРИСОВ ДЕНЕС ВО ВЛАДАТА

Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија ќе биде потпишан денес во 13 и 35 часот во Скопје. Договорот ќе биде ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ