Таг: документи

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ТВРДАМ ДЕКА ДОКУМЕНТИ НЕ ПРОТЕКУВААТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО, СЛИКАНИ СЕ КОПИИ, А ТАКВИ ИМ ПРАТИВМЕ НА СУДОВИТЕ, ВЕЛИ РУСКОВСКА

ТВРДАМ ДЕКА ДОКУМЕНТИ НЕ ПРОТЕКУВААТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО, СЛИКАНИ СЕ КОПИИ, А ТАКВИ ИМ ПРАТИВМЕ НА СУДОВИТЕ, ВЕЛИ РУСКОВСКА

Шефицата на организиран криминал и корупција Вилма Русковска за тајното сликање и протекувањето на првата страна од исказот на Орце Камчев во Обвините ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ЛЕГАЛИЗАЦИИ НА ОБЈЕКТИ ВО ОПШТИНА БИТОЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ЛЕГАЛИЗАЦИИ НА ОБЈЕКТИ ВО ОПШТИНА БИТОЛА

Обвинителството од Општина Битола подигнало документи за одредени предмети за легализација на објекти кои се воделе во изминатите години. Градоначални ...
КОЅИЈАС ВО ПАРЛАМЕНТОТ ЌЕ ОБЈАВИ 30 ТАЈНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ТОА КАКО ГРЧКИТЕ ВЛАДИ ПРЕГОВАРАЛЕ ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА

КОЅИЈАС ВО ПАРЛАМЕНТОТ ЌЕ ОБЈАВИ 30 ТАЈНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ТОА КАКО ГРЧКИТЕ ВЛАДИ ПРЕГОВАРАЛЕ ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА

Парламентарната дебата за иницијативата за гласање недоверба на владата на грчкиот премиер Алексис Ципрас, поднесена од конзервативната Нова демократи ...
НЕДОСТИГААТ 750 ПОЖАРНИКАРИ, А ДЕЛ ОД АНГАЖИРАНИТЕ СЕ БЕЗ ВАЛИДНИ ДОКУМЕНТИ

НЕДОСТИГААТ 750 ПОЖАРНИКАРИ, А ДЕЛ ОД АНГАЖИРАНИТЕ СЕ БЕЗ ВАЛИДНИ ДОКУМЕНТИ

На територијата на Македонија недостигаат 750 пожарникари, а дел од постоечките пожарникари и други кои очекуваат да бидат ангажирани имаат невалидни ...
ТРАМП ГИ ОБЈАВИ ДОКУМЕНТИТЕ ЗА АТЕНТАТОТ НА КЕНЕДИ, НО НЕ СИТЕ

ТРАМП ГИ ОБЈАВИ ДОКУМЕНТИТЕ ЗА АТЕНТАТОТ НА КЕНЕДИ, НО НЕ СИТЕ

Американската влада го испочитува крајниот рок и објави 2.800 претходно класифицирани документи, поврзани со атентатот на претседателот Џон Кенеди во ...
АЛФИ ВЛЕГОА КАЈ СТЕВЧО, ПО ПРИЈАВА ДЕКА ИЗНЕСУВА ДОКУМЕНТИ ОД ОПШТИНАТА, ТОЈ ИЗНЕСУВАЛ ЛИЧНИ ПРЕДМЕТИ

АЛФИ ВЛЕГОА КАЈ СТЕВЧО, ПО ПРИЈАВА ДЕКА ИЗНЕСУВА ДОКУМЕНТИ ОД ОПШТИНАТА, ТОЈ ИЗНЕСУВАЛ ЛИЧНИ ПРЕДМЕТИ

Полициската единица Алфи и инспектори од стопански криминал денеска влегоа во просториите на Општина Карпош оти имале дојава дека се изнесуваат докуме ...
ИЗГОРЕА БАРАЊАТА НА КУМАНОВЦИ ЗА ПРИВАТИЗАЦИЈА НА ИМОТ

ИЗГОРЕА БАРАЊАТА НА КУМАНОВЦИ ЗА ПРИВАТИЗАЦИЈА НА ИМОТ

Над 200 предмети, главно барања на граѓани за приватизација и експропријација на имот изгореа или се уништени од вода во големиот пожар што вчера ја з ...
ТАЈНИТЕ ДОКУМЕНТИ ЗА АТЕНТАТОТ ВРЗ КЕНЕДИ МОРА ДА СЕ ОБЈАВАТ ДО 26 ОКТОМВРИ, НО ТРАМП МОЖЕ ДА СТАВИ ЗАБРАНА

ТАЈНИТЕ ДОКУМЕНТИ ЗА АТЕНТАТОТ ВРЗ КЕНЕДИ МОРА ДА СЕ ОБЈАВАТ ДО 26 ОКТОМВРИ, НО ТРАМП МОЖЕ ДА СТАВИ ЗАБРАНА

Американската јавност со големо нетрпение го очекува претстојното објавување на илјадници досега невидени документи поврзани со атентатот врз Џон Кене ...
ДЕЦА – ФАНТОМИ ВО СУДСКИТЕ  БАРАКИ ВО БУТЕЛ, ВЛАСТИТЕ НЕ САКААТ ДА ЗБОРУВААТ ЗА НИВ

ДЕЦА – ФАНТОМИ ВО СУДСКИТЕ  БАРАКИ ВО БУТЕЛ, ВЛАСТИТЕ НЕ САКААТ ДА ЗБОРУВААТ ЗА НИВ

Деца фантоми живеат во напуштените бараки на Основниот суд Скопје 2  во Бутел. Четиригодишниот Мемет  и едногодишната Умут  се невидливи оти мајка им ...
БЕТИ НЕ МУ ГИ ДАВАЛА ДОКУМЕНТИТЕ НА СЈО

БЕТИ НЕ МУ ГИ ДАВАЛА ДОКУМЕНТИТЕ НА СЈО

Обвинители од Специјалното обвинителство со судска наредба во понеделникот влегле во Министерството за култура. Министерката за култура Елизабета Канч ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ