Таг: долг

1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ
КОМУНАЛЦИТЕ ОД ШТИПСКИ „ИСАР“ ОСТАНАА БЕЗ ПЛАТА ЗА ВЕЛИГДЕН ОТИ ИЗВРШИТЕЛИ ЗЕЛЕ ТРИ МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА ДОЛГ ЗА ЦВЕЌИЊА И УКРАСНИ КАМЕЊА

КОМУНАЛЦИТЕ ОД ШТИПСКИ „ИСАР“ ОСТАНАА БЕЗ ПЛАТА ЗА ВЕЛИГДЕН ОТИ ИЗВРШИТЕЛИ ЗЕЛЕ ТРИ МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА ДОЛГ ЗА ЦВЕЌИЊА И УКРАСНИ КАМЕЊА

Без никаква најава или известување, извршители во два наврата од сметката на ЈП„Исар“ во Штип повлекле по 1,5 милион денари или вкупно три милиони ден ...
ОПШТИНА АРАЧИНОВО ПОТРОШИЛА 10.000 ЕВРА ЗА РУЧЕЦИ И КОКТЕЛИ, НЕ НАПЛАЌА НИ ДАНОЦИ НИ КОМУНАЛНА ТАКСА, А ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗЕЛ АВАНС 3.000 ЕВРА И НЕ ГО ВРАТИЛ

ОПШТИНА АРАЧИНОВО ПОТРОШИЛА 10.000 ЕВРА ЗА РУЧЕЦИ И КОКТЕЛИ, НЕ НАПЛАЌА НИ ДАНОЦИ НИ КОМУНАЛНА ТАКСА, А ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗЕЛ АВАНС 3.000 ЕВРА И НЕ ГО ВРАТИЛ

Државниот ревизор во контрола на работата на Општина Арачиново за 2021 констатирал дека не се плаќаат даноци, ни комунална такса што се плаќа при реги ...
ПАК ЌЕ БЛОКИРАМЕ УЛИЦИ АКО АРСОВСКА И ДИРЕКТОРОТ НА ЈСП НЕ ГО ИСПЛАТАТ ДОЛГОТ, РЕКОА ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ

ПАК ЌЕ БЛОКИРАМЕ УЛИЦИ АКО АРСОВСКА И ДИРЕКТОРОТ НА ЈСП НЕ ГО ИСПЛАТАТ ДОЛГОТ, РЕКОА ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ

Приватните превозници повторно најавуваат протести и блокади на градот ако Град Скопје и ЈСП „Скопје“ не го исплатат долгот кон нив од 1, 5 милиони ев ...
РАЗРЕШУВАМ НЕЕФИКАСНИ ДИРЕКТОРИ, АМА НЕ ГО ПРАВАМ ТОА ПОМПЕЗНО КАКО ПРЕД 10 ГОДИНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

РАЗРЕШУВАМ НЕЕФИКАСНИ ДИРЕКТОРИ, АМА НЕ ГО ПРАВАМ ТОА ПОМПЕЗНО КАКО ПРЕД 10 ГОДИНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Струјата на Клинички центар нема да биде исклучена, кажа денеска премиерот Димитар Ковачевски. Средства за оваа немана се предвидени и сега треба прер ...
ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ВО СКОПЈЕ БАРААТ СРЕДБА СО ПРЕМИЕРОТ ЗА ДА Ѝ ГИ ОДЗЕМЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА АРСОВСКА

ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ВО СКОПЈЕ БАРААТ СРЕДБА СО ПРЕМИЕРОТ ЗА ДА Ѝ ГИ ОДЗЕМЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА АРСОВСКА

Приватните превозници во Скопје, кои петти ден протестираат, попладнево отидоа во Владата за да бараат средба со премиерот Димитар Ковачевски. Велат д ...
МВР МОЖЕ ДА ГИ РАСТУРИ БЛОКАДИTE НА ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ВО СКОПЈЕ САМО АКО СЕ ЗАГРОЗИ ЖИВОТОТ И БЕЗБЕДНОСТА НА ГРАЃАНИТЕ

МВР МОЖЕ ДА ГИ РАСТУРИ БЛОКАДИTE НА ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ВО СКОПЈЕ САМО АКО СЕ ЗАГРОЗИ ЖИВОТОТ И БЕЗБЕДНОСТА НА ГРАЃАНИТЕ

Министерството за внатрешни работи може да ги прекине и растури протестите и блокадите на приватните превозници во Скопје само ако се загрози безбедно ...
СКОПЈЕ ПОД 24-ЧАСОВНА БЛОКАДА, АРСОВСКА НЕМА НАМЕРА ДА МУ ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ НА ЛЕНИН

СКОПЈЕ ПОД 24-ЧАСОВНА БЛОКАДА, АРСОВСКА НЕМА НАМЕРА ДА МУ ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ НА ЛЕНИН

Автобусите на приватните превозници синоќа останаа на крстосниците и со тоа го блокираат Скопје во текот на цело деноноќие. Немаат намера да се повлеч ...
ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ СКОПЈЕ, АРСОВСКА НЕ ОДГОВОРИ НА НИВНИТЕ ПОВИЦИ ЗА КОМПРОМИС

ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ СКОПЈЕ, АРСОВСКА НЕ ОДГОВОРИ НА НИВНИТЕ ПОВИЦИ ЗА КОМПРОМИС

Приватните превозници утре (понеделник, 5 декември) од 6 часот ќе го блокираат Скопје со протести на три клучни крстосници во градот.  Автобусите на „ ...
БЛОКИРАНА СМЕТКАТА НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА ВО СКОПЈЕ

БЛОКИРАНА СМЕТКАТА НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА ВО СКОПЈЕ

Блокирана е сметката на Универзална сала, концертната сала која е симбол на Скопје. Освен што се распаѓа и нема абер да се продолжи со нејзина реконст ...
ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ ОД 7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СТРУЈА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ ОД 7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СТРУЈА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје има 7 милиони евра долг за струја, ЕВН најави дека ќе го исклучи ако не го подмири или донесе банкарска гар ...
1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ