Таг: дом за стари лица

85-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОРОНАВИРУС

85-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОРОНАВИРУС

85-годишен битолчанец, штитеник на Домот за стари лица од Битола, е излекуван од КОВИД-19. Од Домот за САКАМДАКАЖАМ.МК  потврдија дека по два добиени ...
НЕГАТИВНИ НА КОРОНАВИРУС СЕ ПАЦИЕНТИТЕ ОД ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО БИТОЛА, A 86-ГОДИШНИОТ БОЛЕН СЕ ОПОРАВУВА

НЕГАТИВНИ НА КОРОНАВИРУС СЕ ПАЦИЕНТИТЕ ОД ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО БИТОЛА, A 86-ГОДИШНИОТ БОЛЕН СЕ ОПОРАВУВА

Негативни се сите 20 брисови што беа земени од пациентите во Домот за стари лица „Сју Рајдер“ во Битола, потврдија од установата. Брисевите од старите ...
МЕЃУ ЗАБОЛЕНИТЕ БИТОЛЧАНИ СО КОРОНАВИРУС ИМА И ДЕТЕ

МЕЃУ ЗАБОЛЕНИТЕ БИТОЛЧАНИ СО КОРОНАВИРУС ИМА И ДЕТЕ

Меѓу заболените битолчани има и дете, потврдија од Министерството за здравство. Од таму велат дека последните двајца регистрирани битолчани од вчера, ...
НЕ СУДЕТЕ ТУКУ ПОМАГАЈТЕ ИМ НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ЗА ДОСТОИНСТВЕН ЖИВОТ, ВЕЛИ ПРИМАДОНАТА ВЕСНА ЃИНОВСКА-ИЛКОВА КОЈА ДРЖИ ЧАСОВИ ЗА ПЕЕЊЕ ВО ДОМ ЗА НЕМОЌНИ

НЕ СУДЕТЕ ТУКУ ПОМАГАЈТЕ ИМ НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ЗА ДОСТОИНСТВЕН ЖИВОТ, ВЕЛИ ПРИМАДОНАТА ВЕСНА ЃИНОВСКА-ИЛКОВА КОЈА ДРЖИ ЧАСОВИ ЗА ПЕЕЊЕ ВО ДОМ ЗА НЕМОЌНИ

Примадоната на Националната опера и балет (НОБ) и професорка на Факултетот за музичка уметност Весна Ѓиновска-Илкова, држи часови за техники на дишење ...
ЗДРУЖЕНИЕТО НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ ВО ШТИП ОСЛОБОДЕНО ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА БЕСПРАВНО ГРАДЕЊЕ, ЗАЕДНО СО ВЛАДАТА ЌЕ ГО ДОВРШИ ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА

ЗДРУЖЕНИЕТО НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ ВО ШТИП ОСЛОБОДЕНО ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА БЕСПРАВНО ГРАДЕЊЕ, ЗАЕДНО СО ВЛАДАТА ЌЕ ГО ДОВРШИ ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА

По три години судска блокада, Здружението на пензионерите во Штип конечно може да ја продолжи изградбата на новата зграда на Домот за стари лица. Згра ...
5 / 5 НАПИСИ