Таг: донации

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
СТАМПЕДО ВО ЈЕМЕН ПРИ ДЕЛЕЊЕ ПОМОШ ОД 9 ДОЛАРИ, НАЈМАЛКУ 78 МРТВИ

СТАМПЕДО ВО ЈЕМЕН ПРИ ДЕЛЕЊЕ ПОМОШ ОД 9 ДОЛАРИ, НАЈМАЛКУ 78 МРТВИ

Најмалку 78 луѓе загинаа во стампедо во училиште во главниот град на Јемен, Сана, каде што се делела хуманитарна помош за Рамазан. Официјални лица каж ...
СОБРАНИ 330.000 ЕВРА ПОМОШ ЗА ТУРЦИЈА, ОД ЦРВЕН КРСТ АПЕЛИРААТ ДА СЕ ДОНИРААТ НОВИ АРТИКЛИ

СОБРАНИ 330.000 ЕВРА ПОМОШ ЗА ТУРЦИЈА, ОД ЦРВЕН КРСТ АПЕЛИРААТ ДА СЕ ДОНИРААТ НОВИ АРТИКЛИ

Околу 330.000 евра досега се собрани за помош на настраданите во катастрофалниот земјотрес што ги погоди Турција и Сирија. Овие средства се собрани пр ...
ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ВО СТРУШКО ЌЕ ДОБИЈАТ ДНЕВЕН ЦЕНТАР ЗА ЗГРИЖУВАЊЕ, ЕДУКАЦИЈА И НЕГА

ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ВО СТРУШКО ЌЕ ДОБИЈАТ ДНЕВЕН ЦЕНТАР ЗА ЗГРИЖУВАЊЕ, ЕДУКАЦИЈА И НЕГА

Струга ќе добие Дневен центар за престој на децата со посебни потреби. Во тек е ентериерното уредување на објектот каде овие деца ќе бидат згрижени и ...
СО ХУМАНИТАРНА ПОМОШ СЕ ОБНОВУВА КУЌАТА КОЈА ИЗГОРЕ ВО ПОЖАР ВО ЈАНУАРИ ВО ТЕТОВО

СО ХУМАНИТАРНА ПОМОШ СЕ ОБНОВУВА КУЌАТА КОЈА ИЗГОРЕ ВО ПОЖАР ВО ЈАНУАРИ ВО ТЕТОВО

Со средства добиени од хуманитарна акција, тетовци во населбата Колтук започнаа да ја обновуваат куќата на Илија Серафимовски, која во јануари оваа го ...
БОЛНИЦАТА ЗА КАРДИОВАСКУЛАРНИ ЗАБОЛУВАЊА ВО ОХРИД СО НОВ АНГИОГРАФ И ПОДОБРИ УСЛОВИ ОБЕЗБЕДЕНИ СО ДОНАЦИИ

БОЛНИЦАТА ЗА КАРДИОВАСКУЛАРНИ ЗАБОЛУВАЊА ВО ОХРИД СО НОВ АНГИОГРАФ И ПОДОБРИ УСЛОВИ ОБЕЗБЕДЕНИ СО ДОНАЦИИ

Специјализирана болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања „Свети Стефан“ во Охрид добива нов ангиограф од Минист ...
ПЕТКОВ ПОБАРА ОД СЕКОЈ БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИН ДА ДОНИРА ПО ЕДНА ПЛАТА ЗА УКРАИНА, ОТКАКО НЕ УСПЕА ДА СЕ ДОГОВОРИ СО КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ ЗА ИСПРАЌАЊЕ ОРУЖЈЕ

ПЕТКОВ ПОБАРА ОД СЕКОЈ БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИН ДА ДОНИРА ПО ЕДНА ПЛАТА ЗА УКРАИНА, ОТКАКО НЕ УСПЕА ДА СЕ ДОГОВОРИ СО КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ ЗА ИСПРАЌАЊЕ ОРУЖЈЕ

Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска почна со кампања „Една плата за Украина“ и побара од Бугарите да донираат средства додека да се договорот коал ...
МСУ УТРЕ ОТВОРА ИЗЛОЖБА НА ОТКУПЕНИ И ДОНИРАНИ ДЕЛА ОД 35 МАКЕДОНСКИ АВТОРИ

МСУ УТРЕ ОТВОРА ИЗЛОЖБА НА ОТКУПЕНИ И ДОНИРАНИ ДЕЛА ОД 35 МАКЕДОНСКИ АВТОРИ

„Аквизиции - донации 2017-2021“ е насловена изложбата што утре на пладне ќе биде отворена во Музејот на современата уметност во Скопје. Кураторки се И ...
САВА ПЕНЗИСКО ДРУШТВО ДОНИРАШЕ НАД 4,2 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА ПОДДРШКА НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ И СПОРТИСТИТЕ

САВА ПЕНЗИСКО ДРУШТВО ДОНИРАШЕ НАД 4,2 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА ПОДДРШКА НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ И СПОРТИСТИТЕ

Со цел да им помогне на здравствените институции и лекари, Сава пензиско друштво А.Д. Скопје како општествено одговорна компанија изминатата година да ...
НЕ НАЈДОВМЕ НАЧИН АТИЏЕ ДА ЈА ДОБИВА ДОНАЦИЈАТА МЕСЕЧНО, А ДА НЕ ЈА ЗАГУБИ СОЦИЈАЛНАТА ПОМОШ И ЗАТОА ЌЕ ЈА ИСПЛАТИМЕ ОДЕДНАШ, ВЕЛИ ЕКИПАТА НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“

НЕ НАЈДОВМЕ НАЧИН АТИЏЕ ДА ЈА ДОБИВА ДОНАЦИЈАТА МЕСЕЧНО, А ДА НЕ ЈА ЗАГУБИ СОЦИЈАЛНАТА ПОМОШ И ЗАТОА ЌЕ ЈА ИСПЛАТИМЕ ОДЕДНАШ, ВЕЛИ ЕКИПАТА НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“

Продукцијата на македонскиот документарец „Медена земја“, кој во февруари годинава имаше историски две номинации за Оскар, вели дека сите досега собра ...
БИТОЛСКАТА ИНОВАТОРКА ДИВИТАРОВА ОСВОИ НАГРАДА ЗА МАШИНАТА СО КОЈА ИЗРАБОТИ ВИЗИРИ И ГИ ДОНИРАШЕ

БИТОЛСКАТА ИНОВАТОРКА ДИВИТАРОВА ОСВОИ НАГРАДА ЗА МАШИНАТА СО КОЈА ИЗРАБОТИ ВИЗИРИ И ГИ ДОНИРАШЕ

Студентката иноваторка од Битола Евгенија Дивитарова, која досега изработи неколку ЦНЦ машини, а со последната направи и визири кои ги донираше, го ос ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ