Таг: донација

1 2 3 4 5 21 30 / 201 НАПИСИ
БРИТАНИЈА ДОНИРАШЕ АРМИСКА ТРЕНИНГ ОПРЕМА ЗА 14 МОБИЛНИ ЕДИНИЦИ, ВРЕДНА 400.000 ФУНТИ

БРИТАНИЈА ДОНИРАШЕ АРМИСКА ТРЕНИНГ ОПРЕМА ЗА 14 МОБИЛНИ ЕДИНИЦИ, ВРЕДНА 400.000 ФУНТИ

Обединетото Кралство донираше 14- мобилни единици, контејнери, кои на македонската армија ќе и служат за обука. Истите се лоцирани на воениот полигон ...
ЧЕТИРИ СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА ОД ВЕЛЕС ДОБИЈА ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ОБЕЗБЕДЕНИ ОД ПРОДАЖБАТА НА ЏИНОВСКАТА ПАСТРМАЛИЈА

ЧЕТИРИ СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА ОД ВЕЛЕС ДОБИЈА ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ОБЕЗБЕДЕНИ ОД ПРОДАЖБАТА НА ЏИНОВСКАТА ПАСТРМАЛИЈА

Четири велешки социјално загрозени семејства добија хуманитарни пакети, кои се обезбедени од продажбата на џиновската пастрмалија на Велешката питијад ...
ЧЕСИТЕ СОБРАА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ДА КУПАТ ТЕНК ЗА УКРАИНА

ЧЕСИТЕ СОБРАА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ДА КУПАТ ТЕНК ЗА УКРАИНА

Чесите успешно собраа повеќе од 1,3 милиони долари за да купат модернизиран тенк за украинската војска. Наречена „Подарок за Путин“, кампањата примила ...
НЕМА ИНТЕРЕС ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, НА 350.000 ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19 РОКОТ ИМ ИСТЕКУВА ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА

НЕМА ИНТЕРЕС ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, НА 350.000 ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19 РОКОТ ИМ ИСТЕКУВА ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА

Државата располага со 350.000 вакцини за ковид-19 на кои рокот им истекува до крајот на годината, изјави министерот за здравство Беким Сали додавајќи ...
ЈАПОНИЈА ДОНИРАШЕ ДИГИТАЛЕН АНГИОГРАФ ЗА ОДДЕЛОТ ЗА КАРДИОЛОГИЈА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ВРЕДЕН 100.000 ЕВРА

ЈАПОНИЈА ДОНИРАШЕ ДИГИТАЛЕН АНГИОГРАФ ЗА ОДДЕЛОТ ЗА КАРДИОЛОГИЈА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ВРЕДЕН 100.000 ЕВРА

Јапонија затвори уште два гранта во македонското здравство во вкупна вредност од 161.000 евра, со кои Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје ...
ДОНАЦИЈАТА ЗА УКРАИНА НЕМА ДА ЈА ЗАСЕГНЕ БОРБЕНАТА ГОТОВНОСТ НА АРМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

ДОНАЦИЈАТА ЗА УКРАИНА НЕМА ДА ЈА ЗАСЕГНЕ БОРБЕНАТА ГОТОВНОСТ НА АРМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

Владата досега донела три одлуки за донации на Украина и од безбедносни причини се класифицирани информациите за тоа што и каков вид опрема се донира, ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ Ѝ ДОНИРА ТЕНКОВИ НА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА

МАКЕДОНИЈА ЌЕ Ѝ ДОНИРА ТЕНКОВИ НА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА

Македонија ќе ѝ донира стари тенкови на украинската војска, додека истовремено планира да ја модернизира својата армија согласно НАТО стандардите, пот ...
ОД ПАНКРЕАТИТИ ДО КРВАРЕЊА НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО ИМА КАЈ ПОСТКОВИД ПАЦИЕНТИ НА ГАСТРОЕНТЕРОХЕПАТОЛОГИЈА

ОД ПАНКРЕАТИТИ ДО КРВАРЕЊА НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО ИМА КАЈ ПОСТКОВИД ПАЦИЕНТИ НА ГАСТРОЕНТЕРОХЕПАТОЛОГИЈА

Зголемен број на пациенти со постковид компликации биле регистрирани во изминатиот период на Клиниката за гастроентерохепатологија, рече директорката ...
ФРАНЦИЈА ДОНИРАШЕ ПРОТИВПОЖАРНИ ВОЗИЛА И ОПРЕМА ВО БИТОЛА, КОЊАНОВСКИ РЕЧЕ СЕ ИЗРАБОТУВА ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА НОВА СТАНИЦА

ФРАНЦИЈА ДОНИРАШЕ ПРОТИВПОЖАРНИ ВОЗИЛА И ОПРЕМА ВО БИТОЛА, КОЊАНОВСКИ РЕЧЕ СЕ ИЗРАБОТУВА ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА НОВА СТАНИЦА

Две противпожарни возила за теренско гансење на пожари, посебно во шумски услови, џип и приколка со коплетна и дополнителна опрема донираше Франција з ...
ТУРЦИЈА ЌЕ ГО ПОДАРИ ДРОНОТ ЗА КОЈ ЛИТВАНЦИТЕ СОБРАА ПЕТ МИЛИОНИ ЕВРА СО ЦЕЛ ДА Ѝ ПОМОГНАТ НА УКРАИНА

ТУРЦИЈА ЌЕ ГО ПОДАРИ ДРОНОТ ЗА КОЈ ЛИТВАНЦИТЕ СОБРАА ПЕТ МИЛИОНИ ЕВРА СО ЦЕЛ ДА Ѝ ПОМОГНАТ НА УКРАИНА

Турција ќе ѝ подари борбен дрон на Литванија што потоа ќе биде предаден на Украина, откако Литванците донираа над пет милиони евра за да се купи едно ...
1 2 3 4 5 21 30 / 201 НАПИСИ