Таг: донација

1 2 3 4 14 20 / 134 НАПИСИ
БОЛНИЦИТЕ ВО БИТОЛА И КАВАДАРЦИ ДОБИЈА РЕСПИРАТОРИ – ДОНАЦИЈА ОД КОМПАНИЈАТА „ДМ“

БОЛНИЦИТЕ ВО БИТОЛА И КАВАДАРЦИ ДОБИЈА РЕСПИРАТОРИ – ДОНАЦИЈА ОД КОМПАНИЈАТА „ДМ“

Најголемиот дрогериски синџир во Европа „ДМ“ донираше два респиратора за да ја помогне борбата против коронавирусот, соопшти компанијата. Вкупната вре ...
ЗА НАЈТЕШКО БОЛНИТЕ ОД КОВИД-19 СЕ ОТВОРА И ОДДЕЛЕНИЕТО ЗА КАРДИОЛОГИЈА, ГЕРМАНИЈА ПОДАРИ АМБУЛАНТНА КОЛА ЗА ШТИПСКАТА БОЛНИЦА

ЗА НАЈТЕШКО БОЛНИТЕ ОД КОВИД-19 СЕ ОТВОРА И ОДДЕЛЕНИЕТО ЗА КАРДИОЛОГИЈА, ГЕРМАНИЈА ПОДАРИ АМБУЛАНТНА КОЛА ЗА ШТИПСКАТА БОЛНИЦА

Од денеска, за најтешко болните од ковид-19 се отвора и дел од Одделението за кардиологија на Клиничката болница во Штип. Владата на СР Германија дони ...
НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ПУСТЕЦ ИМ БИЛЕ НУДЕНИ КНИГИ НА БУГАРСКИ, ТИЕ САКААТ ДА УЧАТ ОД УЧЕБНИЦИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК

НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ПУСТЕЦ ИМ БИЛЕ НУДЕНИ КНИГИ НА БУГАРСКИ, ТИЕ САКААТ ДА УЧАТ ОД УЧЕБНИЦИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК

Над 500 учебници на македонски јазик од прво до петто одделение по математика и природни науки деновиве ќе бидат донирани на околу 250 учениците од Пу ...
НЕМА ПОТРЕБА ДА ГИ АНГАЖИРАМЕ ПЕНЗИОНИРАНИТЕ ЛЕКАРИ ВО БОРБАТА СО КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

НЕМА ПОТРЕБА ДА ГИ АНГАЖИРАМЕ ПЕНЗИОНИРАНИТЕ ЛЕКАРИ ВО БОРБАТА СО КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека засега не планираат и нема потреба да ги повикаат пензионираните лекари да им помогнат на медицинските ...
ЌЕ СЕ ПРАВАТ ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ТРАНСПЛАНТАЦИИ НА ХЕМАТОЛОГИЈА СО ДОНАЦИЈАТА ОД 800 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ ОД САД, РЕЧЕ ДИРЕКТОРКАТА Д-Р ПАНОВСКА-СТАВРИДИС

ЌЕ СЕ ПРАВАТ ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ТРАНСПЛАНТАЦИИ НА ХЕМАТОЛОГИЈА СО ДОНАЦИЈАТА ОД 800 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ ОД САД, РЕЧЕ ДИРЕКТОРКАТА Д-Р ПАНОВСКА-СТАВРИДИС

Со новиот оддел на Клиниката за хематологија, годишно ќе се помогне на 100 македонски пациенти и 20 од странство, за разлика од досега кога може годиш ...
ИЗРАЕЛСКИОТ АМБАСАДОР ДОНИРАШЕ 30 ПАРА ЧИЗМИ ЗА БИТОЛСКИТЕ ДОБРОВОЛЦИ ВО ЦРВЕНИОТ КРСТ

ИЗРАЕЛСКИОТ АМБАСАДОР ДОНИРАШЕ 30 ПАРА ЧИЗМИ ЗА БИТОЛСКИТЕ ДОБРОВОЛЦИ ВО ЦРВЕНИОТ КРСТ

Триесет пара зимски обувки по повод 4 ноември, Денот на ослободувањето на Битола донираше израелскиот амбасадор Дан Ориан за волонтерите на Црвениот к ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ДОНИРА 50.000 ЕВРА ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ДОНИРА 50.000 ЕВРА ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА

Градоначалникот Петре Шилегов му предложи на Советот на Град Скопје да донесе одлука за донација од 3.000.000 денари за настраданите од катастрофалнио ...
СО ЈАПОНСКА ПОМОШ РЕНОВИРАНА ГРАДИНКАТА „ЦВЕТОВИ“ ВО ШТИП, ДОСЕГА ГОДИНАВА ДОНИРАА ЗА 70 УЧИЛИШТА И ГРАДИНКИ

СО ЈАПОНСКА ПОМОШ РЕНОВИРАНА ГРАДИНКАТА „ЦВЕТОВИ“ ВО ШТИП, ДОСЕГА ГОДИНАВА ДОНИРАА ЗА 70 УЧИЛИШТА И ГРАДИНКИ

Со донација од јапонската влада целосно е реновирана градинката „Цветови“ во населбата 8 Ноември во Штип. На завршното реновирање на градинката присус ...
ЗАВИСНИЦИ ОД ДРОГА И АЛКОХОЛ ПОЧНАА САМИ ДА ПРОИЗВЕДУВААТ И КОНЗЕРВИРААТ ХРАНА ВО СТРУМИЦА СО ДОНАЦИЈА ОД ШВАЈЦАРИЈА

ЗАВИСНИЦИ ОД ДРОГА И АЛКОХОЛ ПОЧНАА САМИ ДА ПРОИЗВЕДУВААТ И КОНЗЕРВИРААТ ХРАНА ВО СТРУМИЦА СО ДОНАЦИЈА ОД ШВАЈЦАРИЈА

Зависници од алкохол и дрога од југоистокот во Струмица ќе се рехабилитираат и ќе стекнуваат и работни вештини за полесна ресоцијализација и интеграци ...
НАТО ДОНИРАШЕ 60 РЕСПИРАТОРИ ЗА ТРАНСПОРТ НА КОВИД-ПАЦИЕНТИ ВО БРЗА ПОМОШ, ЗЕМЈАВА СЕГА ИМА 266 РЕСПИРАТОРИ

НАТО ДОНИРАШЕ 60 РЕСПИРАТОРИ ЗА ТРАНСПОРТ НА КОВИД-ПАЦИЕНТИ ВО БРЗА ПОМОШ, ЗЕМЈАВА СЕГА ИМА 266 РЕСПИРАТОРИ

Шеесет респиратори, во вредност од 1.4 милиони евра стигнаа денес во земјава, како донација од НАТО Доверителниот фонд. Министерот за здравство Венко ...
1 2 3 4 14 20 / 134 НАПИСИ