Таг: допинг

1 2 10 / 12 НАПИСИ
РУСИЈА СУСПЕНДИРАНА ОД ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО И СВЕТСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО ВО КАТАР

РУСИЈА СУСПЕНДИРАНА ОД ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО И СВЕТСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО ВО КАТАР

Светската антидопинг агенција (ВАДА) ја суспендираше Русија од сите големи меѓународни натпреварувања во наредните четири години. Тоа значи дека ру ...
НАЈДОБРИОТ СВЕТСКИ ИГРАЧ НА БРИЏ ПАДНА НА ДОПИНГ-ТЕСТ И ОСТАНА БЕЗ СИТЕ ТИТУЛИ ОД 2018

НАЈДОБРИОТ СВЕТСКИ ИГРАЧ НА БРИЏ ПАДНА НА ДОПИНГ-ТЕСТ И ОСТАНА БЕЗ СИТЕ ТИТУЛИ ОД 2018

Најдобриот светски играч на бриџ е суспендиран откако паднал на допинг-тест. Геир Хелгемо, Норвежанец кој настапува под знамето на Монако, имал поз ...
ВЕЛОСИПЕДИСТОТ ЛЕНС АРМСТРОНГ ЌЕ ПЛАТИ 5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА ЌЕ ЈА ПОВЛЕЧЕ ТУЖБАТА ЗА ИЗМАМА

ВЕЛОСИПЕДИСТОТ ЛЕНС АРМСТРОНГ ЌЕ ПЛАТИ 5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА ЌЕ ЈА ПОВЛЕЧЕ ТУЖБАТА ЗА ИЗМАМА

Американската влада се договори со велосипедистот Ленс Армстронг тој да плати 5 милиони долари за да се повлече тужбата за измама, во која се тврди де ...
РУСИЈА СО 169 НЕУТРАЛНИ СПОРТИСТИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА, НО БЕЗ НАЈДОБРИТЕ

РУСИЈА СО 169 НЕУТРАЛНИ СПОРТИСТИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА, НО БЕЗ НАЈДОБРИТЕ

На 169 руски спортисти ќе им биде одобрен настап на претстојните Зимски олимписки игри во Пјонгчанг, каде што ќе учествуваат како неутрални олимпијци. ...
РУСИЈА ИСФРЛЕНА ОД ЗИМСКИТЕ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО ПЈОНГЧАНГ

РУСИЈА ИСФРЛЕНА ОД ЗИМСКИТЕ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО ПЈОНГЧАНГ

Меѓународниот олимписки комитет (ИОЦ) ја исфрли Русија од претстојните Зимски олимписки игри во Пјонгчанг и ѝ нареди да плати казна од 15 милиони дола ...
ШАРАПОВА ОСВОИ ТИТУЛА ПО ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ, ПРВА ПО ДОПИНГ-СКАНДАЛОТ

ШАРАПОВА ОСВОИ ТИТУЛА ПО ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ, ПРВА ПО ДОПИНГ-СКАНДАЛОТ

Марија Шарапова ја освои првата ВТА-титула откако се врати на терените по допинг-скандалот, триумфирајќи на турнирот во кинескиот град Тијанџин. Во ф ...
КОКАИНОТ СЛУЧАЈНО МИ СЕ ИЗМЕШАЛ СО АПЧИЊАТА, ВЕЛИ СУСПЕНДИРАНИОТ ТЕНИСЕР ДЕН ЕВАНС

КОКАИНОТ СЛУЧАЈНО МИ СЕ ИЗМЕШАЛ СО АПЧИЊАТА, ВЕЛИ СУСПЕНДИРАНИОТ ТЕНИСЕР ДЕН ЕВАНС

Британскиот тенисер Ден Еванс призна дека користел кокаин, откако доби едногодишна суспензија од Меѓународната тениска федерација (ИТФ), но, како што ...
АДЕМИ СЕ ВРАЌА ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ДВЕ ГОДИНИ

АДЕМИ СЕ ВРАЌА ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ДВЕ ГОДИНИ

Селекторот на фудбалската репрезентација Игор Ангеловски го вклучи Аријан Адеми во списокот играчи за последните две средби од квалификациите за Светс ...
АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ ЈА ИСВИРКАА ШАРАПОВА НА ВРАЌАЊЕТО НА ГРЕНД СЛЕМ ТУРНИРИТЕ

АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ ЈА ИСВИРКАА ШАРАПОВА НА ВРАЌАЊЕТО НА ГРЕНД СЛЕМ ТУРНИРИТЕ

Марија Шарапова имаше триумфален камбек на гренд слем турнирите по едно и полгодишна пауза, совладувајќи ја второрангираната светска тенисерка Симона ...
ШАРАПОВА НЕ ДОБИ ВАЈЛД КАРТА ЗА РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ СУСПЕНЗИЈАТА ЗА ДОПИНГ

ШАРАПОВА НЕ ДОБИ ВАЈЛД КАРТА ЗА РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ СУСПЕНЗИЈАТА ЗА ДОПИНГ

Двократната шампионка Марија Шарапова не доби вајлд карта за да учествува на Отвореното првенство на Франција поради суспензијата за допинг. Соопштува ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ