Таг: доживотен затвор

ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА ДЕБАРЧАНКАТА ШТО СИ ГИ УБИ РОДИТЕЛИТЕ И СЕСТРАТА

ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА ДЕБАРЧАНКАТА ШТО СИ ГИ УБИ РОДИТЕЛИТЕ И СЕСТРАТА

На доживотен затвор е осудена дебарчанката која во август 2018 си ги уби родителите и малолетната сестра, пресуди денеска Основниот суд во Гостивар, а ...
АМЕРИКАНСКИ УБИЕЦ ТВРДИ ДЕКА ЈА ОТСЛУЖИЛ ДОЖИВОТНАТА КАЗНА ЗАТВОР ЗАШТО УМРЕЛ ЗА КРАТКО

АМЕРИКАНСКИ УБИЕЦ ТВРДИ ДЕКА ЈА ОТСЛУЖИЛ ДОЖИВОТНАТА КАЗНА ЗАТВОР ЗАШТО УМРЕЛ ЗА КРАТКО

Американски суд одби да ослободи затвореник кој тврдеше дека ја отслужил доживотната казна затвор со тоа што за момент умрел. Шеесет и шестгодишнио ...
ВРХОВЕН СУД ГИ УКИНА ПРЕСУДИТЕ ЗА „МОНСТРУМ“, СУДЕЊЕТО ВРАТЕНО НА ПОЧЕТОК

ВРХОВЕН СУД ГИ УКИНА ПРЕСУДИТЕ ЗА „МОНСТРУМ“, СУДЕЊЕТО ВРАТЕНО НА ПОЧЕТОК

Врховниот суд ги укина пресудите на Апелациониот и Основниот суд Скопје 1 за предметот „Монструм“ и го врати случајот на повторно судење. Со ваквата п ...
РАТКО МЛАДИЌ ОСУДЕН НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР

РАТКО МЛАДИЌ ОСУДЕН НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР

Хашкиот суд за воени злосторства му изрече доживотна казна затвор на воениот командант на војската на Република Српска, Ратко Младиќ, ставајќи точка н ...
СЕДУМ ДОЖИВОТНИ И 26 ДОЛГОГОДИШНИ КАЗНИ ЗАТВОР ДОБИЈА ОБВИНЕТИТЕ ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

СЕДУМ ДОЖИВОТНИ И 26 ДОЛГОГОДИШНИ КАЗНИ ЗАТВОР ДОБИЈА ОБВИНЕТИТЕ ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

Судот на обвинетите за настаните на 9 и 10 мај, 2015 во кумановската населба Диво насеље во кои загинаа осуммина припадници на безбедносните сили, одр ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДОЖИВОТНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УБИЈЦИ НА ПАТИШТАТА

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДОЖИВОТНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УБИЈЦИ НА ПАТИШТАТА

Велика Британија планира да воведе доживотна затворска казна за возачите, кои под дејство на алкохол или дрога ќе предизвикаат сообраќајна несреќа со ...
СЛУЧАЈОТ МИ ГО ДАДОА 20 ДЕНА ОТКАКО СЕ СЛУЧИ ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ТВРДИ ТОГАШНИОТ ИСТРАЖЕН СУДИЈА ВЛАДИМИР ТУФЕГЏИЌ

СЛУЧАЈОТ МИ ГО ДАДОА 20 ДЕНА ОТКАКО СЕ СЛУЧИ ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ТВРДИ ТОГАШНИОТ ИСТРАЖЕН СУДИЈА ВЛАДИМИР ТУФЕГЏИЌ

Судијата од Основниот суд Скопје 1 Владимир Туфегџиќ, кој ја водеше истрагата за петкратното убиство кај Смилковското езеро, за САКАМДАКАЖАМ.МК открив ...
7 / 7 НАПИСИ