Таг: Драган Спасов Дац

1 2 10 / 16 НАПИСИ
МУ ДАДОВ МЕТЛА НА ЗАЕВ ДА ЗАЧИСТИ, ЈАС СИ ДАДОВ ОСТАВКА КОГА ЗГРЕШИВ, И ТОА ПРИВАТНО, НЕ СЛУЖБЕНО, ВЕЛИ ГЛУМЕЦОТ И ЕКСДИРЕКТОР НА МНТ ДАЦ

МУ ДАДОВ МЕТЛА НА ЗАЕВ ДА ЗАЧИСТИ, ЈАС СИ ДАДОВ ОСТАВКА КОГА ЗГРЕШИВ, И ТОА ПРИВАТНО, НЕ СЛУЖБЕНО, ВЕЛИ ГЛУМЕЦОТ И ЕКСДИРЕКТОР НА МНТ ДАЦ

Глумецот Драган Спасов - Дац на предизборна трибина на СДСМ во скопската општина Карпош му подари метла на премиерот Зоран Заев кој по слабите резулта ...
БЕСМРТНИТЕ ГО СЛАВАТ ТВОЕТО ДОАЃАЊЕ БИЛЕ, А НИЕ ШТО ДА ПРАВИМЕ, РЕЧЕ ДАЦ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА БЕЛИЧАНЕЦ

БЕСМРТНИТЕ ГО СЛАВАТ ТВОЕТО ДОАЃАЊЕ БИЛЕ, А НИЕ ШТО ДА ПРАВИМЕ, РЕЧЕ ДАЦ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА БЕЛИЧАНЕЦ

„Моја Биле, кога дојде во Драмски театар, јас те пречекав на оваа сцена, во 'Заводникот од западниот свет' бевме партнери, главни, и сега Биле, јас те ...
ПРОДУЦЕНТКАТА СИМОНА УГРИНОВСКА Е НОВА В. Д. ДИРЕКТОРКА НА МНТ

ПРОДУЦЕНТКАТА СИМОНА УГРИНОВСКА Е НОВА В. Д. ДИРЕКТОРКА НА МНТ

Продуцентката Симона Угриновска е нова в.д. директорка на Македонскиот народен театар (МНТ). Угриновска, која работи во МНТ осум години, доаѓа на мест ...
ПОИНАКОВ СУМ ОД ОНИЕ ОД ПРЕТХОДНАТА ВЛАСТ, ЗАТОА СИ ПОДНЕСОВ ОСТАВКА, ВЕЛИ ДАЦ

ПОИНАКОВ СУМ ОД ОНИЕ ОД ПРЕТХОДНАТА ВЛАСТ, ЗАТОА СИ ПОДНЕСОВ ОСТАВКА, ВЕЛИ ДАЦ

Директорот на МНТ во оставка Драган Спасов Дац вели дека тоа што своеволно се повлекол од функцијата по вчерашната сообраќајка во која што удри пешак ...
ДИРЕКТОРОТ НА МНТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО СООБРАЌАЈКАТА

ДИРЕКТОРОТ НА МНТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО СООБРАЌАЈКАТА

Директорот на Македонскиот народен театар Драган Спасов - Дац денеска си поднесе оставка откако синоќа во сообраќајна несреќа, под дејство на алкохол, ...
ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ НЕ МОЖЕ ДА РАКОВОДИ СО ИНСТИТУЦИЈА, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ НЕ МОЖЕ ДА РАКОВОДИ СО ИНСТИТУЦИЈА, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски пред малку кажа дека ставот на Владата во врска со синоќешната сообраќајка, во која што директорот на МНТ Драган ...
ГЛУМЕЦОТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ НЕДОСТАПЕН ДА ПОТВРДИ ДАЛИ ТОЈ УДРИЛ ПЕШАК ВО СООБРАЌАЈКА ШТО ЈА ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

ГЛУМЕЦОТ ДРАГАН СПАСОВ – ДАЦ НЕДОСТАПЕН ДА ПОТВРДИ ДАЛИ ТОЈ УДРИЛ ПЕШАК ВО СООБРАЌАЈКА ШТО ЈА ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

Полицијата потврди дека во скопската населба Кисела Вода синоќа се случила сообраќајна несреќа  во која полесно бил повреден пешак, за која по социјал ...
ДАЦ ЌЕ ГИ ВРАБОТИ ТРОЈЦАТА РЕЖИСЕРИ ОД ПОНИШТЕНИОТ КОНКУРС НА ПРОЈКОВСКИ

ДАЦ ЌЕ ГИ ВРАБОТИ ТРОЈЦАТА РЕЖИСЕРИ ОД ПОНИШТЕНИОТ КОНКУРС НА ПРОЈКОВСКИ

Драган Спасов - Дац, в.д директор на Македонскиот народен театар (МНТ), одлучи да ги вработи тројцата млади режисери, чие вработување беше поништено п ...
ТУЖБИ ЗА ГРАДИТЕЛИТЕ НА МНТ И СЛУЖБИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ АЛАЃОЗОВСКИ

ТУЖБИ ЗА ГРАДИТЕЛИТЕ НА МНТ И СЛУЖБИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ АЛАЃОЗОВСКИ

Изведувачите, надзорните органи и стручните служби во Министерството за култура и во други министерства ќе понесат одговорност за неквалитено градење ...
ЌЕ ГИ КАЗНАМ ГЛУМЦИТЕ, ПУБЛИКАТА Е НАЈВАЖНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА МНТ

ЌЕ ГИ КАЗНАМ ГЛУМЦИТЕ, ПУБЛИКАТА Е НАЈВАЖНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА МНТ

Драган Спасов- Дац, в.д директор на Македонскиот народен театар (МНТ) на Фејсбук објави дека и покрај неговата наредба и сугестија да се игра претстав ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ