Таг: дружба

УЧИЛИШТЕТО „ТРАЈКО АНДРЕЕВ“ ВО ВЕЛЕС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ, НО БИВШИТЕ ВРАБОТЕНИ СЕ СОБИРААТ ЗА ПАТРОНАТОТ

УЧИЛИШТЕТО „ТРАЈКО АНДРЕЕВ“ ВО ВЕЛЕС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ, НО БИВШИТЕ ВРАБОТЕНИ СЕ СОБИРААТ ЗА ПАТРОНАТОТ

Дваесет и шест поранешни професори од ОУ „Трајко Андреев“, кое веќе не постои, се собраа да го одбележат патрониот празник, 17 октомври. Некои се уште ...
ОТКАКО ГРЦИТЕ ОБЈАВИЈА ДЕКА СЕ СКАРАНИ, ЗАЕВ И ДИМИТРОВ СЕ СЛИКАА НА СЕМЕЈНА ДРУЖБА

ОТКАКО ГРЦИТЕ ОБЈАВИЈА ДЕКА СЕ СКАРАНИ, ЗАЕВ И ДИМИТРОВ СЕ СЛИКАА НА СЕМЕЈНА ДРУЖБА

Откако неколку грчки медиуми вчера објавија дека во Владата на Република Македонија има поделби околу прашањето за името, денеска премиерот Зоран Заев ...
2 / 2 НАПИСИ