Таг: Дубаи

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ОКТОБЕРФЕСТ ГИ СМИРУВА ГЕРМАНЦИТЕ, НЕМА ДА СЕ СЕЛИ ВО ПУСТИНА ВО ДУБАИ

ОКТОБЕРФЕСТ ГИ СМИРУВА ГЕРМАНЦИТЕ, НЕМА ДА СЕ СЕЛИ ВО ПУСТИНА ВО ДУБАИ

Организаторите на Октоберфест, познатиот фестивал на пивото во Минхен, побрзаа да ги демантираат наводите во локалните медиуми дека настанот годинава ...
16 ЧАСА ДНЕВНО РАБОТАМ ЗА ГРАЃАНИТЕ, ИМАМ ПРАВО НА ТРИ ДЕНА ОДМОР СО СОПРУГАТА, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ ЗА ПАТУВАЊЕТО ВО ДУБАИ

16 ЧАСА ДНЕВНО РАБОТАМ ЗА ГРАЃАНИТЕ, ИМАМ ПРАВО НА ТРИ ДЕНА ОДМОР СО СОПРУГАТА, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ ЗА ПАТУВАЊЕТО ВО ДУБАИ

Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски вели дека 16 часа дневно работи за граѓаните и за државата и има право три дена одмор да ѝ по ...
ЗАСЛУЖЕН ОДМОР

ЗАСЛУЖЕН ОДМОР

Личниот пример не се дава со пишување статуси на Фејсбук ...
ЗАЕВ НЕМА ДА БАРА ОСТАВКА ОД ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ ОТИ ПОСВЕТЕНО РАБОТИ И ЗЕЛ САМО ТРИ ДЕНА СТАР ОДМОР

ЗАЕВ НЕМА ДА БАРА ОСТАВКА ОД ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ ОТИ ПОСВЕТЕНО РАБОТИ И ЗЕЛ САМО ТРИ ДЕНА СТАР ОДМОР

Премиерот Зоран Заев нема да побара оставка од вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски кој заминал на одмор во Дубаи бидејќи тој има ...
ОТКАКО ЕУ НИ ГИ ЗАТВОРИ ГРАНИЦИТЕ, ДУБАИ, ЗАНЗИБАР И МЕКСИКО СТАНАА ГЛАВНИ ТУРИСТИЧКИ ДЕСТИНАЦИИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ТУРИСТИ

ОТКАКО ЕУ НИ ГИ ЗАТВОРИ ГРАНИЦИТЕ, ДУБАИ, ЗАНЗИБАР И МЕКСИКО СТАНАА ГЛАВНИ ТУРИСТИЧКИ ДЕСТИНАЦИИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ТУРИСТИ

Откако по појавата на коронавирусот Европа ги затвори границите за македонските државјани, главни туристички дестинации станаа Дубаи и Занзибар. Но, п ...
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЗА КОРУПЦИЈА НИКОЛОВСКИ И РАШКОВСКИ НЕ ТРЕБА ДА ОДАТ ВО КАРАНТИН ОТИ ДУБАИ И МЕКСИКО НЕ СЕ ВО АФРИКА

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЗА КОРУПЦИЈА НИКОЛОВСКИ И РАШКОВСКИ НЕ ТРЕБА ДА ОДАТ ВО КАРАНТИН ОТИ ДУБАИ И МЕКСИКО НЕ СЕ ВО АФРИКА

Вицепремиерот за борба против корупцијата Љупчо Николовски и поранешниот генерален секретар и сега советник во Владата Драги Рашковски нема да треба д ...
КАТАР ГИ УКИНА ЛЕТОВИТЕ ЗА СКОПЈЕ НА НЕОДРЕДЕНО ВРЕМЕ, А ДУБАИ ДО 1 НОЕМВРИ

КАТАР ГИ УКИНА ЛЕТОВИТЕ ЗА СКОПЈЕ НА НЕОДРЕДЕНО ВРЕМЕ, А ДУБАИ ДО 1 НОЕМВРИ

„Флај Дубаи“ и „Катар ервејс“ го одложија враќањето на редовните линии до Скопје најмалку до крајот на годинава. „Катар ервејс“ веќе некое време го о ...
ПАТНИКОТ ОД ДУБАИ ИМА ГРИП, НЕ КОРОНАВИРУС

ПАТНИКОТ ОД ДУБАИ ИМА ГРИП, НЕ КОРОНАВИРУС

Пациентот кој во земјава допатувал од Дубаи нема коронавирус, соопшти министерот за здравство Венко Филипче, откако утрово кажа дека тој се тестира за ...
ПАЦИЕНТ КОЈ БИЛ ШЕСТ ДЕНА ВО ДУБАИ СЕ ТЕСТИРА ЗА КОРОНАВИРУС НА СКОПСКАТА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

ПАЦИЕНТ КОЈ БИЛ ШЕСТ ДЕНА ВО ДУБАИ СЕ ТЕСТИРА ЗА КОРОНАВИРУС НА СКОПСКАТА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

На Инфективната клиника во Скопје во моментов се тестира за коронавирус лице кое пред неколку дена допатувало од Дубаи по шестдневен престој таму, каж ...
ДВЕ ЗЛАТА ЗА СПЕЦИЈАЛНА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА НА ИГРИТЕ ВО АБУ ДАБИ

ДВЕ ЗЛАТА ЗА СПЕЦИЈАЛНА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА НА ИГРИТЕ ВО АБУ ДАБИ

Марио Мицковски и Стефан Трпковски од Специјалната олимпијада Македонија освоија златни медали на Летните олимписки игри кои се одржуваат во Абу Даби, ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ