Таг: Еди Рама

1 2 3 4 5 20 / 42 НАПИСИ
СЕ НАДЕВАМ НЕМА ДА БАРААТ ДА СЕ ВИКАТЕ ЗАПАДНА БУГАРИЈА, ПА ДА ТРЕБА ПАК ДА ПРЕГОВАРАТЕ СО ГРЦИЈА, МУ КАЖА РАМА НА ЗАЕВ

СЕ НАДЕВАМ НЕМА ДА БАРААТ ДА СЕ ВИКАТЕ ЗАПАДНА БУГАРИЈА, ПА ДА ТРЕБА ПАК ДА ПРЕГОВАРАТЕ СО ГРЦИЈА, МУ КАЖА РАМА НА ЗАЕВ

Ден по новото вето од Бугарија за почеток на пристапните преговори со ЕУ, во Скопје се сретнаа македонскиот и албанскиот премиер, Зоран Заев и Еди Рам ...
СО ЕДНО ЗАСТАНУВАЊЕ ЌЕ СЕ МИНУВА ГРАНИЦАТА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА, ДОГОВОРИЈА ПРЕМИЕРИТЕ ЗАЕВ И РАМА

СО ЕДНО ЗАСТАНУВАЊЕ ЌЕ СЕ МИНУВА ГРАНИЦАТА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА, ДОГОВОРИЈА ПРЕМИЕРИТЕ ЗАЕВ И РАМА

Заеднички гранични и цaрински контроли ќе има на граничните премини меѓу Македoнија и Албанија. Ова вчера го договорија премиерите Зоран Заев и Еди Ра ...
СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЕДИ РАМА ОСВОИЈА ПОВЕЌЕ ОД ПОЛОВИНА ПРАТЕНИЧКИ МЕСТА НА ИЗБОРИТЕ ВО АЛБАНИЈА

СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЕДИ РАМА ОСВОИЈА ПОВЕЌЕ ОД ПОЛОВИНА ПРАТЕНИЧКИ МЕСТА НА ИЗБОРИТЕ ВО АЛБАНИЈА

Социјалистичката партија на досегашниот премиер Еди Рама и официјално е прогласена за победник на парламентарните избори во Албанија, што се одржаа во ...
ТЕСНА ПОБЕДА НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЕДИ РАМА НА ДЕНЕШНИТЕ ИЗБОРИ ВО АЛБАНИЈА, ВЕЛАТ ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

ТЕСНА ПОБЕДА НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЕДИ РАМА НА ДЕНЕШНИТЕ ИЗБОРИ ВО АЛБАНИЈА, ВЕЛАТ ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

Социјалистичката партија на актуелниот премиер Еди Рама ќе биде победник на денешните парламентарни избори во Албанија, велат излезните анкети на теле ...
АЛБАНЦИТЕ ГЛАСААТ НА ИЗБОРИ ПО ЖЕСТОКАТА КАМПАЊА ВО КОЈА БЕШЕ УБИЕН АКТИВИСТ НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ

АЛБАНЦИТЕ ГЛАСААТ НА ИЗБОРИ ПО ЖЕСТОКАТА КАМПАЊА ВО КОЈА БЕШЕ УБИЕН АКТИВИСТ НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ

Албанија денеска излегува на парламентарни избори среде пандемијата на коронавирусот и жестокото ривалство помеѓу двете најголеми политички партии. Ок ...
БУГАРИЈА Ѝ ВЕТИЛА НА МАКЕДОНИЈА САМО 100 ВАКЦИНИ, РАМА НЕ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ИЗЈАВАТА ДЕКА ЕУ Е СЕБИЧНА

БУГАРИЈА Ѝ ВЕТИЛА НА МАКЕДОНИЈА САМО 100 ВАКЦИНИ, РАМА НЕ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ИЗЈАВАТА ДЕКА ЕУ Е СЕБИЧНА

Албанскиот премиер Еди Рама останува на ставот дека Европската унија е себична кога се во прашање вакцините против ковид-19, откако Француската амбаса ...
АЛБАНИЈА ГИ ДОБИ ПРВИТЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, НО НЕ ОТКРИ ОД КОГО

АЛБАНИЈА ГИ ДОБИ ПРВИТЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, НО НЕ ОТКРИ ОД КОГО

Премиерот Еди Рама беше меѓу првите во Албанија кој прими вакцина против ковид-19 откако земјата доби мала количина дози од членка на Европската Унија ...
ГРАЃАНИТЕ НЕМА ДА ПЛАЌААТ ЗА ЛЕКУВАЊЕ АКО СЕ РАЗБОЛАТ ОД КОВИД-19 ПРИ ПРЕСТОЈ ВО СРБИЈА И АЛБАНИЈА, ПРЕДВИДУВА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ, РАМА И ВУЧИЌ

ГРАЃАНИТЕ НЕМА ДА ПЛАЌААТ ЗА ЛЕКУВАЊЕ АКО СЕ РАЗБОЛАТ ОД КОВИД-19 ПРИ ПРЕСТОЈ ВО СРБИЈА И АЛБАНИЈА, ПРЕДВИДУВА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ, РАМА И ВУЧИЌ

Премиерите на Македонија и Албанија Зоран Заев и Еди Рама и претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска потпишаа Меморандум за разбирање и сорабо ...
ЕДИ РАМА НА ФЕЈСБУК ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА ОД НАШАТА ЛЕШНИЦА, А НЕ ОД АЛБАНСКАТА

ЕДИ РАМА НА ФЕЈСБУК ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА ОД НАШАТА ЛЕШНИЦА, А НЕ ОД АЛБАНСКАТА

На официјалниот фејсбук профил на албанскиот претседател Еди Рама објавена е фотографија од планински водопад со хаштаг „прекрасна Албанија„ и „Кањон ...
АЛБАНИЈА ВО ОКТОМВРИ ЌЕ ВОВЕДЕ ЗАБРАНА ЗА ВОЗЕЊЕ АВТОМОБИЛИ ЗА ВИКЕНДИ

АЛБАНИЈА ВО ОКТОМВРИ ЌЕ ВОВЕДЕ ЗАБРАНА ЗА ВОЗЕЊЕ АВТОМОБИЛИ ЗА ВИКЕНДИ

Албанскиот премиер Еди Рама најави дека ќе забрани да се возат автомобили во викенди, во интерес на поголема заштита на животната средина. Оваа мерка ...
1 2 3 4 5 20 / 42 НАПИСИ