Таг: екскурзија

ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО КОЈА ЗАГИНАА 45 ПАТНИЦИ И 7 СЕ ПОВРЕДЕНИ

ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО КОЈА ЗАГИНАА 45 ПАТНИЦИ И 7 СЕ ПОВРЕДЕНИ

Владата на денешната седница прогласи тридневна жалост на територијата на целата држава, за автобуската несреќа која рано утрово се случи во Бугарија ...
ЗДРУЖЕНИЕ ОД БИТОЛА ОРГАНИЗИРА ЕДУКАТИВНО-РЕКРЕАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ ЗА МЛАДИТЕ ДА ГО ЗАСАКААТ ПЕЛИСТЕР

ЗДРУЖЕНИЕ ОД БИТОЛА ОРГАНИЗИРА ЕДУКАТИВНО-РЕКРЕАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ ЗА МЛАДИТЕ ДА ГО ЗАСАКААТ ПЕЛИСТЕР

Начинот на живот што го водат младите, минувајќи долго време пред електронските уреди и притоа не ги препознаваат убавините на Националниот парк Пелис ...
БЕСПЛАТНА ЕКСКУРЗИЈА ВО КРУШЕВО СО „ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ“, ПРИЈАВУВАЊЕ ДО 17 СЕПТЕМВРИ

БЕСПЛАТНА ЕКСКУРЗИЈА ВО КРУШЕВО СО „ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ“, ПРИЈАВУВАЊЕ ДО 17 СЕПТЕМВРИ

Бесплатна еднодневна екскурзија на 21 септември за посета на Крушево организира компанијата „Еуролинк осигурување“ во рамки на активноста „Мапа на кул ...
СЕ ЗАПАЛИЛ АВТОБУС СО 50 ШТИПСКИ УЧЕНИЦИ КОИ ТРГНАЛЕ ЗА СЕЛОТО ПИПЕРОВО НА ИЗЛЕТНИЧКИ ЧАС, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

СЕ ЗАПАЛИЛ АВТОБУС СО 50 ШТИПСКИ УЧЕНИЦИ КОИ ТРГНАЛЕ ЗА СЕЛОТО ПИПЕРОВО НА ИЗЛЕТНИЧКИ ЧАС, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Автобус со 50 ученици од Штип се запалил пред селото Пиперово, каде децата требало да престојуваат на еднодневен пролетен час во природа. Официјално с ...
ТЕНДЕРОТ ЗА ФИГАРА МИ Е ПОДМЕТНАТ, ЖЕНИТЕ ЗА 8 МАРТ ЌЕ ОДАТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА РАДОВИШ КОНЗУЛОВ

ТЕНДЕРОТ ЗА ФИГАРА МИ Е ПОДМЕТНАТ, ЖЕНИТЕ ЗА 8 МАРТ ЌЕ ОДАТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА РАДОВИШ КОНЗУЛОВ

Градоначалникот на Радовиш Герасим Конзулов вели дека тендерот што Општина Радовиш го распиша вчера за набавка на 45 фигара како подароци за вработени ...
250 ГРАЃАНИ НА БЕСПЛАТНА ЕКСКУРЗИЈА ВО МАНАСТИРОТ „СВ. ЈОВАН БИГОРСКИ“ СО ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ

250 ГРАЃАНИ НА БЕСПЛАТНА ЕКСКУРЗИЈА ВО МАНАСТИРОТ „СВ. ЈОВАН БИГОРСКИ“ СО ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ

На еднодневната екскурзија во манастирот „Св. Јован Бигорски“ , што се одржа во саботата во организација на компанијата „Еуролинк осигурување“ учеству ...
ДОКУМЕНТОТ ОД ТИРАНА НЕ Е УСЛОВ ЗА ВЛАДА, ВЕЛИ АХМЕТИ

ДОКУМЕНТОТ ОД ТИРАНА НЕ Е УСЛОВ ЗА ВЛАДА, ВЕЛИ АХМЕТИ

Политичките партии на Албанците во Македонија ќе изготват документ во кој ќе бидат содржани барањатa кои се од интерес на Албанците во Македонија, изј ...
7 / 7 НАПИСИ