Таг: Електрани

СВЕТСКАТА БАНКА И ЕБРД ПОДДРЖАА ПЛАН ОД ЧЕТИРИ МИЛИЈАРДИ ЕВРА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ЕЛЕКТРАНИТЕ НА ЈАГЛЕН ВО МАКЕДОНИЈА

СВЕТСКАТА БАНКА И ЕБРД ПОДДРЖАА ПЛАН ОД ЧЕТИРИ МИЛИЈАРДИ ЕВРА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ЕЛЕКТРАНИТЕ НА ЈАГЛЕН ВО МАКЕДОНИЈА

Меѓународните кредитори, вклучувајќи ги Европската банка за обнова и развој (ЕБРД) и Светската банка, поддржаа план вреден четири милијарди евра кој т ...
ВО УКРАИНА ПОЧНУВААТ РЕДУКЦИИ НА СТРУЈАТА ОТКАКО РУСИЈА ЗА 10 ДЕНА УНИШТИ 30% ОД ЕЛЕКТРАНИТЕ

ВО УКРАИНА ПОЧНУВААТ РЕДУКЦИИ НА СТРУЈАТА ОТКАКО РУСИЈА ЗА 10 ДЕНА УНИШТИ 30% ОД ЕЛЕКТРАНИТЕ

Украинската национална енергетска компанија „Укренерго“ ги повика граѓаните да наполнат сè што треба до седум часот зашто се очекуваат прекини во снаб ...
ОД СЕПТЕМВРИ ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ И НА УНИВЕРЗИТЕТСКИТЕ ПРОФЕСОРИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

ОД СЕПТЕМВРИ ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ И НА УНИВЕРЗИТЕТСКИТЕ ПРОФЕСОРИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

Од септември ќе има покачување на платите и на универзитетските професори, најави денеска премиерот Димитар Ковачевски. За покачување на платите има п ...
РЕК БИТОЛА РАСПИША ТЕНДЕР ЗА НАБАВКА НА ФИЛТРИ ОД 20 МИЛИОНИ ЕВРА

РЕК БИТОЛА РАСПИША ТЕНДЕР ЗА НАБАВКА НА ФИЛТРИ ОД 20 МИЛИОНИ ЕВРА

РЕК Битола распиша тендер за набавка на филтри. Со новите електростатски филтри ќе се намали издувот на прашина од 100 милиграми на помалку од 20 мили ...
4 / 4 НАПИСИ