Таг: електронски систем за наплата

1 2 10 / 13 НАПИСИ
СЕ ВРАТИ СТУДОТ ОД ПРЕД ПОЛОВИНА ВЕК ВО БИТОЛА

СЕ ВРАТИ СТУДОТ ОД ПРЕД ПОЛОВИНА ВЕК ВО БИТОЛА

Во Битола се врати студот како пред 50 години. Точно пред половина век, во 1967 година Битола го преживеала најстудениот јануари, кога ниските темпера ...
МУ СМРЗНАЛЕ ДВЕТЕ СТАПАЛА НА БЕЗДОМНИК ВО КАВАДАРЦИ

МУ СМРЗНАЛЕ ДВЕТЕ СТАПАЛА НА БЕЗДОМНИК ВО КАВАДАРЦИ

На средовечен бездомник во Кавадарци му смрзнале двете стапала како последица од студеното време во изминатите неколку дена. Од кавадаречката болница ...
СТУДОТ ГО ЗАТВОРИ ТЕТОВСКИОТ ПАЗАР

СТУДОТ ГО ЗАТВОРИ ТЕТОВСКИОТ ПАЗАР

Четврток е пазарен ден во Тетово и место денеска Зелениот пазар да „врие“ од продавачи и купувачи, тој денеска беше речиси празен. Тезгите на кои се п ...
12 ГОДИНИ СТАРО Е НАЈНОВОТО ВОЗИЛО ВО „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ – БИТОЛА

12 ГОДИНИ СТАРО Е НАЈНОВОТО ВОЗИЛО ВО „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ – БИТОЛА

Најновото возило во битолската подружница на „Македонија пат“ е старо 12 години, а останатите камиони и машини во функција се 25 до 30 години. Директо ...
1.300 ЛУЃЕ ВО КАВАДАРЕЧКО ЧЕТВРТИ ДЕН СЕ БЕЗ ВОДА

1.300 ЛУЃЕ ВО КАВАДАРЕЧКО ЧЕТВРТИ ДЕН СЕ БЕЗ ВОДА

Четврти ден сме без вода за пиење, реагираат околу 1.300 жители на селата Возарци, кавадаречко и Трстеник, росоманско. „Полниме по некое шише колку ...
ТРЕТИОТ БЛОК ВО РЕК БИТОЛА ВЕЌЕ ЧЕТИРИ ДЕНА НЕ РАБОТИ, ПОВТОРНО СЕ УВЕЗУВА СТРУЈА

ТРЕТИОТ БЛОК ВО РЕК БИТОЛА ВЕЌЕ ЧЕТИРИ ДЕНА НЕ РАБОТИ, ПОВТОРНО СЕ УВЕЗУВА СТРУЈА

Четврт ден како електро-енергетскиот стожер на Македонија РЕК „Битола“ продолжува да работи со една третина помалку од својот капацитет. Надвор од про ...
ЗАБРАНА ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА НА ПЛАНИНСКИТЕ ПРЕМИНИ ПОРАДИ НОВИТЕ СНЕЖНИ ВРНЕЖИ

ЗАБРАНА ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА НА ПЛАНИНСКИТЕ ПРЕМИНИ ПОРАДИ НОВИТЕ СНЕЖНИ ВРНЕЖИ

Снег со слаб интензитет утрово паѓа низ цела Македонија и сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со ...
ПРИЈАВЕТЕ БЕЗДОМНИК ИЛИ ДЕТЕ НА УЛИЦА  НА ТЕЛЕФОНОТ 15505

ПРИЈАВЕТЕ БЕЗДОМНИК ИЛИ ДЕТЕ НА УЛИЦА  НА ТЕЛЕФОНОТ 15505

Ако забележите бездомник или деца на улица, бидејќи се лица под ризик од студениот бран, пријавете на бесплатниот телефонски број 15505. Ваква препора ...
ЗАМРЗНА РЕКАТА ДРАГОР ВО БИТОЛА

ЗАМРЗНА РЕКАТА ДРАГОР ВО БИТОЛА

Екстремно ниските температури замрзнаа делови од реката Драгор во Битола. Денеска Битола беше прв град по најниски измерени температури во земјава, ед ...
ПАТНИЦИ ОД БИТОЛА ИЗМРЗНАА НА МИНУС 13 ЧЕКАЈЌИ ГО ВОЗОТ ЗА СКОПЈЕ

ПАТНИЦИ ОД БИТОЛА ИЗМРЗНАА НА МИНУС 13 ЧЕКАЈЌИ ГО ВОЗОТ ЗА СКОПЈЕ

Студенти и други патници од Битола попладнево измрзнаа на битолската железничка станица чекајќи да тргне возот за Скопје. Патниците за САКАМДАКАЖАМ.МК ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ