Таг: Елена Јосифовиќ

СУДИЈКАТА ДАЛА НАЈБЛАГА КАЗНА ЗАШТО ВОЗАЧОТ КАЈ МЛЕЧЕН ПРИЗНАЛ ВИНА, ВЕЛИ КРИВИЧНИОТ СУД, ИАКО ОБВИНИТЕЛКАТА БАРАЛА ЗАТВОР

СУДИЈКАТА ДАЛА НАЈБЛАГА КАЗНА ЗАШТО ВОЗАЧОТ КАЈ МЛЕЧЕН ПРИЗНАЛ ВИНА, ВЕЛИ КРИВИЧНИОТ СУД, ИАКО ОБВИНИТЕЛКАТА БАРАЛА ЗАТВОР

Судијката Елена Јосифовиќ која на 4 септември на возачот Васил Чорбаџиев му изрече условна затворска казна, иако смртно прегази едно лице, а неговата ...
ВОЗАЧОТ КАЈ МЛЕЧЕН СВРТЕЛ ЛЕВО НА СТРОГО ЗАБРАНЕТО, ПОТВРДИ СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО, НО ОБВИНИТЕЛКАТА И СУДИЈКАТА НЕ ВИДЕЛЕ УМИСЛА ДА УСМРТИ

ВОЗАЧОТ КАЈ МЛЕЧЕН СВРТЕЛ ЛЕВО НА СТРОГО ЗАБРАНЕТО, ПОТВРДИ СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО, НО ОБВИНИТЕЛКАТА И СУДИЈКАТА НЕ ВИДЕЛЕ УМИСЛА ДА УСМРТИ

Скопското јавно обвинителство се огласи со соопштение за тешката сообраќајна несреќа кај „Млечен ресторан“, за која возачот Васил Чорбаџиев помина со ...
МЕНТОРИ НА НОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА СУДИИ ЌЕ БИДАТ ТАТЈАНА МИХАЈЛОВА, ЕЛЕНА ЈОСИФОВИЌ, МОНИКА БАХЧОВАНОВСКА, ДИАНА ГРУЕВСКА И ЉУБИНКА БАШЕСКА

МЕНТОРИ НА НОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА СУДИИ ЌЕ БИДАТ ТАТЈАНА МИХАЈЛОВА, ЕЛЕНА ЈОСИФОВИЌ, МОНИКА БАХЧОВАНОВСКА, ДИАНА ГРУЕВСКА И ЉУБИНКА БАШЕСКА

Судскиот совет за ментори на најновата (шеста) генерација слушатели на Академијата за судии и обвинители ги предложил и Татјана Михајлова, Моника Бахч ...
ПАНЧЕВСКИ И СУДИЈКИТЕ ЗА КОИ СЈО БАРА РАЗРЕШУВАЊЕ РАСПОРЕДЕНИ НА ПРЕДМЕТИТЕ НА ЈАНЕВА

ПАНЧЕВСКИ И СУДИЈКИТЕ ЗА КОИ СЈО БАРА РАЗРЕШУВАЊЕ РАСПОРЕДЕНИ НА ПРЕДМЕТИТЕ НА ЈАНЕВА

Новиот претседател на Основниот суд Скопје 1 Стојанче Рибарев денеска го потпишал новиот распоред на судии и во него експретседателот Владимир Панче ...
СЈО ПОБАРА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДИЈКИТЕ ВО ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ

СЈО ПОБАРА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДИЈКИТЕ ВО ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева им поднесе претставки за нестручно и несовесно работење на судијките од Основниот суд Скопје 1, Татјана М ...
НЕМА НАЛОГ ЗА ПРЕТРЕС КАЈ ФУНКЦИОНЕРИ, ДЕЖУРНИОТ ЗАМЕНЕТ СО СУДИИ ЗА КОИ СЈО БАРАШЕ ИЗЗЕМАЊЕ

НЕМА НАЛОГ ЗА ПРЕТРЕС КАЈ ФУНКЦИОНЕРИ, ДЕЖУРНИОТ ЗАМЕНЕТ СО СУДИИ ЗА КОИ СЈО БАРАШЕ ИЗЗЕМАЊЕ

Основниот суд Скопје 1 молчи за обвинувањата од Специјалното обвинителство (СЈО) дека бил сменет дежурниот судија кај кого ова обвинителство на 20 ...
ПАНЧЕВСКИ САКА ДА ГИ ДОЗНАЕ СВЕДОЦИТЕ НА ЈАНЕВА

ПАНЧЕВСКИ САКА ДА ГИ ДОЗНАЕ СВЕДОЦИТЕ НА ЈАНЕВА

Претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски се обидува да дознае кои се осомничените, кои се сведоците и со какви докази во досегашната предист ...
КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција на Основниот суд Скопје 1 денеска ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинител ...
8 / 8 НАПИСИ