Таг: Ентони Блинкен

1 2 10 / 19 НАПИСИ
БЛИНКЕН ВО НЕНАЈАВЕНА ПОСЕТА НА КИЕВ, НОВОТО АМЕРИКАНСКО ОРУЖЈЕ ПОЧНА ДА ПРИСТИГНУВА ВО УКРАИНА

БЛИНКЕН ВО НЕНАЈАВЕНА ПОСЕТА НА КИЕВ, НОВОТО АМЕРИКАНСКО ОРУЖЈЕ ПОЧНА ДА ПРИСТИГНУВА ВО УКРАИНА

Државниот секретар на САД, Ентони Блинкен, пристигна во ненајавена посета на Киев, откако патувал девет часа со воз од полската граница. Посетата доаѓ ...
БЛИНКЕН И ЛАВРОВ СЕ РАЗМИНАА, ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ СЕ ОДРЖУВА МИНИСТЕРСКИОТ СОВЕТ НА ОБСЕ

БЛИНКЕН И ЛАВРОВ СЕ РАЗМИНАА, ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ СЕ ОДРЖУВА МИНИСТЕРСКИОТ СОВЕТ НА ОБСЕ

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен дојде во Скопје вчера попладне за самитот на ОБСЕ и си замина вечерта пред да дојде рускиот министер за ...
1.000 ДЕЛЕГАТИ ОД 76 ЗЕМЈИ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ НА САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ, ДОАЃА И БЛИНКЕН, ЗА ЛАВРОВ ОВА ЌЕ БИДЕ ПРВА ПОСЕТА НА ЧЛЕНКА НА НАТО ОД ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

1.000 ДЕЛЕГАТИ ОД 76 ЗЕМЈИ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ НА САМИТОТ НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ, ДОАЃА И БЛИНКЕН, ЗА ЛАВРОВ ОВА ЌЕ БИДЕ ПРВА ПОСЕТА НА ЧЛЕНКА НА НАТО ОД ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

Околу 1.000 делегати од 76 делегации од 57 земји членки и држави партнери на ОБСЕ доаѓаат денеска во Скопје за 30. Министерски совет на организацијата ...
БЛИНКЕН ЌЕ ДОЈДЕ ВО СКОПЈЕ НА САМИОТ НА ОБСЕ, НЕ ЗНАМ ЗА ЛАВРОВ, РЕЧЕ ОСМАНИ

БЛИНКЕН ЌЕ ДОЈДЕ ВО СКОПЈЕ НА САМИОТ НА ОБСЕ, НЕ ЗНАМ ЗА ЛАВРОВ, РЕЧЕ ОСМАНИ

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен е потврден дека доаѓа во Скопје на 30. Министерски самит на ОБСЕ, кој ќе се одржи на 29 и 30 ноември, ка ...
ИЗРАЕЛСКАТА ВОЈСКА СÈ УШТЕ ИМ ДОЗВОЛУВА НА ЦИВИЛИТЕ ВО ГАЗА ДА БЕГААТ НА ЈУГ, СУДИРИ ИМА И НА ГРАНИЦАТА СО ЛИБАН

ИЗРАЕЛСКАТА ВОЈСКА СÈ УШТЕ ИМ ДОЗВОЛУВА НА ЦИВИЛИТЕ ВО ГАЗА ДА БЕГААТ НА ЈУГ, СУДИРИ ИМА И НА ГРАНИЦАТА СО ЛИБАН

Израелската војска денеска соопшти дека ќе продолжи да им дозволува на жителите на Газа да се евакуираат на југ, а стотици илјади веќе се преселиле, б ...
РУСКАТА ГРУПА ВАГНЕР ЈА ИСКОРИСТУВА НЕСТАБИЛНОСТА ВО НИГЕР, РЕЧЕ БЛИНКЕН

РУСКАТА ГРУПА ВАГНЕР ЈА ИСКОРИСТУВА НЕСТАБИЛНОСТА ВО НИГЕР, РЕЧЕ БЛИНКЕН

Руската платеничка група Вагнер ја искористува нестабилноста во Нигер, изјави американскиот државен секретар Антони Блинкен за „Би-Би-Си“. Со земјата ...
МАТУРСКО ТАБЛО

МАТУРСКО ТАБЛО

Не само што си ги дигнаа платите, туку и не знаат колкави им се. Кој вработен човек не знае колкава му е платата? ...
БЛИНКЕН ЈА ОТКАЖА ПОСЕТАТА НА КИНА ПОРАДИ ШПИОНСКИОТ БАЛОН ШТО ЛЕТА НАД САД

БЛИНКЕН ЈА ОТКАЖА ПОСЕТАТА НА КИНА ПОРАДИ ШПИОНСКИОТ БАЛОН ШТО ЛЕТА НАД САД

Кина повика на справување со студена глава со спорот околу џиновскиот кинески балон кој се движи кон источниот дел на САД. Американскиот државен секре ...
НЕ Ѝ ПОМОГНАВМЕ НА УКРАИНА ДА НАПАЃА РУСКИ ВОЕНИ БАЗИ, ВЕЛИ БЛИНКЕН

НЕ Ѝ ПОМОГНАВМЕ НА УКРАИНА ДА НАПАЃА РУСКИ ВОЕНИ БАЗИ, ВЕЛИ БЛИНКЕН

Вашингтон ниту ја охрабрил, ниту ѝ овозможил на Украина да напаѓа цели во Русија, изјави државниот секретар на САД, Ентони Блинкен. Тој се огласи отка ...
САД ГО ПОЗДРАВУВА ГЛАСАЊЕТО ВО МАКЕДОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ОВА Е КРИТИЧЕН МОМЕНТ ЗА ЕВРОПА, КАЖА БЛИНКЕН

САД ГО ПОЗДРАВУВА ГЛАСАЊЕТО ВО МАКЕДОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ОВА Е КРИТИЧЕН МОМЕНТ ЗА ЕВРОПА, КАЖА БЛИНКЕН

Државниот секретар Ентони Блинкен кажа дека САД го поздравуваат гласањето во македонскиот парламент и ги поддржуваат Македонија и Албанија на патот ко ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ