Таг: епицентар

ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ СО ЈАЧИНА ОД 3.9 СТЕПЕНИ, ЕПИЦЕНТАРОТ БИЛ ВО ДОЛНО ЛИСИЧЕ

ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ СО ЈАЧИНА ОД 3.9 СТЕПЕНИ, ЕПИЦЕНТАРОТ БИЛ ВО ДОЛНО ЛИСИЧЕ

Земјотресот што попладнево се почувствува во  Скопје бил со јачина од 3,9 степени. Според Американската агенција за геолошки истражувања, епицентар ...
ОХРИЃАНИ СЕ ПЛАШАТ ДЕКА ЗЕМЈОТРЕСИТЕ СЕ ЗНАК ОТИ СЕ БУДИ ВУЛКАНОТ ВО  КОСЕЛ

ОХРИЃАНИ СЕ ПЛАШАТ ДЕКА ЗЕМЈОТРЕСИТЕ СЕ ЗНАК ОТИ СЕ БУДИ ВУЛКАНОТ ВО  КОСЕЛ

Рано утринававо во Охрид беа почувствувани неколку силни земјотреси. Едниот го стресе градот околу 2 часот, а другиот околу 8 часот. Од Европската сеи ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 2,7 СТЕПЕНИ ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 2,7 СТЕПЕНИ ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

Скопје денеска во 12.52 часот го погоди уште еден земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала со епицентар на 4 километри југоисточно ...
И СО ВИСТИНСКИ КУРШУМИ НЕ МОЖЕТЕ ДА ЈА УБИЕТЕ РЕВОЛУЦИЈАТА, ПОРАЧАА ШАРЕНИТЕ

И СО ВИСТИНСКИ КУРШУМИ НЕ МОЖЕТЕ ДА ЈА УБИЕТЕ РЕВОЛУЦИЈАТА, ПОРАЧАА ШАРЕНИТЕ

Антивладините демонстранти пред Собрание во хор пееја „Затвор не ти бега Никола“, слоган со кој го завршија вечерашниот протест. „Соборци, се гледа ...
4 / 4 НАПИСИ