Таг: Ерван Фуере

КРВ НА ЛИЦАТА НА ГРУЕВСКИ И НА ЈАНКУЛОСКА ПРЕД ВЛАДА

КРВ НА ЛИЦАТА НА ГРУЕВСКИ И НА ЈАНКУЛОСКА ПРЕД ВЛАДА

Пред Влада демонстрантите вечерва поставија големи портрети од поранешниот премиер Никола Груевски и поранешната министерка за внатрешни работи Гордан ...
ЦРВЕНА БОЈА ЗА БАРОКНИОТ МЕРМЕР НА ПЛОШТАД

ЦРВЕНА БОЈА ЗА БАРОКНИОТ МЕРМЕР НА ПЛОШТАД

Со црвена боја демонстрантите испишаа „убијци“ на Плоштадот Македонија на кој пред пет години беше убиен Мартин Нешковски. Оставаат траги кои ја симбо ...
БОЈА И БОМБИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ДИК

БОЈА И БОМБИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ДИК

Балони со боја летаа синоќа кон зградата на поранешна НИП „Нова Македонија“ каде што е сместена Државната изборна комисија. Демонстрантите од Шарената ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕС СОБОРУВА РЕКОРДИ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕС СОБОРУВА РЕКОРДИ

Со поход кон Собрание почна вечерашниот протест во Скопје. Шарената револуција денес соборува рекорди по број на градови во кои се протестира. Денес п ...
И ФУЕРЕ СЕ ПРИДРУЖИ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

И ФУЕРЕ СЕ ПРИДРУЖИ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Поранешниот евроамбасадор во Македонија, Ерван Фуере вечерва им се приклучи на демонстрантите, кои традиционално својот протестен марш го почнуваат пр ...
МЕТЛА И ЛОПАТА

МЕТЛА И ЛОПАТА

1 Нашиве големи верници од Владата заборавија дека во недела е верскиот празник Мала Богородица. Закажаа голема владина акција за чиста Македонија. ...
6 / 6 НАПИСИ