Таг: Етиопија

ЕТИОПЈАНКА СНИМЕНА КАКО ПОЛАГА ИСПИТИ ВО БОЛНИЦА ПОЛОВИНА ЧАС ПО ПОРОДУВАЊЕТО

ЕТИОПЈАНКА СНИМЕНА КАКО ПОЛАГА ИСПИТИ ВО БОЛНИЦА ПОЛОВИНА ЧАС ПО ПОРОДУВАЊЕТО

Дваесет и едногодишна Етиопјанка беше снимена како полага испити од болнички кревет само половина час откако се породила. Алмаз Дересе се надевала ...
АФРИКАНЦИТЕ ГО ОКУПИРАА ПОДИУМОТ НА 15. ВИЗ ЕР СКОПСКИ МАРАТОН, НОВ ДРЖАВЕН РЕКОРД НА ПОП АРСОВА

АФРИКАНЦИТЕ ГО ОКУПИРАА ПОДИУМОТ НА 15. ВИЗ ЕР СКОПСКИ МАРАТОН, НОВ ДРЖАВЕН РЕКОРД НА ПОП АРСОВА

Африканските тркачи доминираа и на 15. издание на Виз ер Скопски маратон, освојувајќи ги првите три места и во машка и во женска конкуренција. Од нив, ...
СИТЕ ЈА БАРААТ ФРАНЦИЈА КОГА ТРЕБА ДА СЕ АНАЛИЗИРААТ ЦРНИ КУТИИ ОД АВИОНСКИ НЕСРЕЌИ

СИТЕ ЈА БАРААТ ФРАНЦИЈА КОГА ТРЕБА ДА СЕ АНАЛИЗИРААТ ЦРНИ КУТИИ ОД АВИОНСКИ НЕСРЕЌИ

Црните кутии од паднатиот авион на „Етиопијан ерлајнс“ пристигнаа во Франција на анализа, додека роднините на 157 загинати бараат одговори. Неделната ...
ЕУ, КИНА, ИНДИЈА И АВСТРАЛИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СВОИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“, САД ОДБИВААТ

ЕУ, КИНА, ИНДИЈА И АВСТРАЛИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СВОИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“, САД ОДБИВААТ

Федералната агенција за цивилно воздухопловство на САД (ФАА) објави дека нема да го следи примерот на голем број земји и да ги приземји авионите „боин ...
КИНА И ЕТИОПИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО ВТОРАТА НЕСРЕЌА ВО РОК ОД ПЕТ МЕСЕЦИ

КИНА И ЕТИОПИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО ВТОРАТА НЕСРЕЌА ВО РОК ОД ПЕТ МЕСЕЦИ

Кина и Етиопија ги приземјија сите авиони од типот „боинг 737 макс 8“ по вчерашната несреќа во којашто загинаа 157 луѓе. Авионот на „Етиопијан ерлајнс ...
157 МРТВИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО ЕТИОПИЈА, ИСТ ТИП НА АВИОН СЕ УРНА И ВО ОКТОМВРИ ВО ИНДОНЕЗИЈА

157 МРТВИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО ЕТИОПИЈА, ИСТ ТИП НА АВИОН СЕ УРНА И ВО ОКТОМВРИ ВО ИНДОНЕЗИЈА

Нема преживеани во авионската несреќа што утрово се случи во Етиопија, потврдија властите. Компанијата „Етиопијан ерлајнс“ објави дека во „боинг 73 ...
„БОИНГ 737“ СО 149 ПАТНИЦИ СЕ УРНА НА ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД АДИС АБЕБА

„БОИНГ 737“ СО 149 ПАТНИЦИ СЕ УРНА НА ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД АДИС АБЕБА

Патнички авион „боинг 737“ на „Етиопијан ерлајнс“ се урна на летот од Адис Абеба кон Кенија, потврдија властите. Се верува дека во авионот биле 149 ...
7 / 7 НАПИСИ