Таг: ЕУ

1 24 25 26 27 28 260 / 279 НАПИСИ
ХАЈНДЛ ОВОЈ ПАТ ДОАЃА СО КОНКРЕТНИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ИВАНОВ

ХАЈНДЛ ОВОЈ ПАТ ДОАЃА СО КОНКРЕТНИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ИВАНОВ

Специјалниот пратеник за Македонија на германското Министерство за надворешни работи, Јоханес Хајндл денеска доаѓа во Скопје на средба со претседатело ...
ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

Протестите на шарената револуција во Скопје и во уште неколку града, завршија. Остана да се зборува за денешниот засилен дипломатски притисок кој почн ...
ЕУ БАРА ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА БЕЗ ОДЛАГАЊЕ

ЕУ БАРА ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА БЕЗ ОДЛАГАЊЕ

Европската комисија бара од партиите во Македонија итно да се осврнат на сериозната загриженост во врска со помилувањата на претседателот Иванов. В ...
ДИК НЕ ЗНАЕ ШТО ДА ПРАВИ НИ СО ИЗБОРИТЕ, НИ СО СЕБЕ

ДИК НЕ ЗНАЕ ШТО ДА ПРАВИ НИ СО ИЗБОРИТЕ, НИ СО СЕБЕ

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) глумат нормалност во ненормална ситуација и тоа веќе наликува на сцена од „Монти Пајтон“, велат за САКАМ ...
МИСИЈАТА НА ОБСЕ/ОДИХР ПРОДОЛЖУВА ОТИ ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ОДЛОЖЕНИ

МИСИЈАТА НА ОБСЕ/ОДИХР ПРОДОЛЖУВА ОТИ ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ОДЛОЖЕНИ

Набљудувачката мисија на Канцеларијата за демократски институции и човекови права на ОБСЕ (ОДИХР) во Македонија продолжува со проценка на настаните и ...
ЕУ НЕМА ДА ЈА ПРИЗНАВА ВЛАДАТА ПО 5 ЈУНИ

ЕУ НЕМА ДА ЈА ПРИЗНАВА ВЛАДАТА ПО 5 ЈУНИ

Европската унија потврди дека каква било влада што би била формирана по избори на 5 јуни за кои меѓународната заедница смета дека нема да бидат веродо ...
ХОЛАНДИЈА СМЕТА ДЕКА НЕМА УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

ХОЛАНДИЈА СМЕТА ДЕКА НЕМА УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

Холандскиот министер за надворешни работи и претседавач со претседателство на ЕУ, Берт Кундерс смета дека минималните услови за веродостојни избори во ...
НЕМА МИНИМУМ КРИТЕРИУМИ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ – ПИСМО ОД ХОЛАНДСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

НЕМА МИНИМУМ КРИТЕРИУМИ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ – ПИСМО ОД ХОЛАНДСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Холандскиот министер за надворешни работи Берт Кундерс во својство на претседавач на Европската унија констатирал дека “минимумот критериуми за веродо ...
АКО СТОПИРА СВЕТСКА БАНКА НИ ПРИВАТНИТЕ БАНКИ НЕМА ДА ДАВААТ КРЕДИТИ

АКО СТОПИРА СВЕТСКА БАНКА НИ ПРИВАТНИТЕ БАНКИ НЕМА ДА ДАВААТ КРЕДИТИ

И приватните банки ќе ги стопираат кредитите за Македонија ако тоа го направи Светска банка. Ова неофицијално го најавуваат извори од Светска банка за ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО БЛОКИРАШЕ ПРИСТАПОТ ДО УСТАВНИОТ СУД

ПОЛИЦИЈАТА ГО БЛОКИРАШЕ ПРИСТАПОТ ДО УСТАВНИОТ СУД

Блокиран е мостот „Гоце Делчев“ во Скопје. Полицијата не им дозволува на демонстрантите од антивладиниот протест да се движат кон Уставниот суд како ш ...
1 24 25 26 27 28 260 / 279 НАПИСИ