Таг: ЕУ

1 43 44 45 46 450 / 452 НАПИСИ
И ДА ИМА БОЈКОТ ОДИХР ЌЕ ГО НАБЉУДУВА ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС

И ДА ИМА БОЈКОТ ОДИХР ЌЕ ГО НАБЉУДУВА ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС

Канцеларијата на ОБСЕ за демократски институции и човекови права (ОДИХР) ќе ги набљудува изборите на 5 јуни, изјавија за САКАМДАКАЖАМ.МК од седиштето ...
ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ, ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ

ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ, ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ

За денеска во 18 часот пред седиштето на СЈО во Скопје повторно е закажан протест на граѓаните што се противат на одлуката на претседателот Иванов за ...
ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ, ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ

ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ, ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ

За денеска во 18 часот пред седиштето на СЈО во Скопје повторно е закажан протест на граѓаните што се противат на одлуката на претседателот Иванов за ...
ЕУ БАРА НОВО ПРЖИНО

ЕУ БАРА НОВО ПРЖИНО

Европската унија ги повикува сите партии итно да се вратат на преговарачката маса и да ги имплементираат преземените обврски за реформа меѓу кои и они ...
ЕУ БАРА НОВО ПРЖИНО

ЕУ БАРА НОВО ПРЖИНО

Европската унија ги повикува сите партии итно да се вратат на преговарачката маса и да ги имплементираат преземените обврски за реформа меѓу кои и они ...
БЕЈЛИ И ОРАВ ДО ПАРTИИТЕ: НА 6 АПРИЛ СЕ ПРОПУШТИ МОЖНОСТА ДА СЕ ПОДГОТВАТ КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ

БЕЈЛИ И ОРАВ ДО ПАРTИИТЕ: НА 6 АПРИЛ СЕ ПРОПУШТИ МОЖНОСТА ДА СЕ ПОДГОТВАТ КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ

САД и Европската унија, по одлуката за распуштање на Собранието, порачуваат дека ги поддржуваат сите партии и другите учесници во процесот за создавањ ...
ЕВРОИЗВЕСТУВАЧОТ ВАЈГЛ: БОЈКОТОТ НА СДСМ УДАР ЗА ЕВРОПСКАТА ИДНИНА НА МАКЕДОНИЈА

ЕВРОИЗВЕСТУВАЧОТ ВАЈГЛ: БОЈКОТОТ НА СДСМ УДАР ЗА ЕВРОПСКАТА ИДНИНА НА МАКЕДОНИЈА

Одлуката на водечката македонска опозициска партија СДСМ да не учествува на предвремените парламентарни избори на 5 јуни може да претставува сериозен ...
ЗА УКРАДЕНИ ПАРИ ОД ЕУ МАКЕДОНСКИТЕ СВИРКАЧИ ЌЕ СВЕДОЧАТ ВО БРИСЕЛ

ЗА УКРАДЕНИ ПАРИ ОД ЕУ МАКЕДОНСКИТЕ СВИРКАЧИ ЌЕ СВЕДОЧАТ ВО БРИСЕЛ

Скопје, 23 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Укажувачите на криминал или таканаречените свиркачи ќе пријавуваат злоупотреби на пари од европски фондови в ...
ЕУ АМБАСАДОРИТЕ ЌЕ ГИ УЧАТ ГРАЃАНИТЕ ДА ГЛАСААТ СЛОБОДНО

ЕУ АМБАСАДОРИТЕ ЌЕ ГИ УЧАТ ГРАЃАНИТЕ ДА ГЛАСААТ СЛОБОДНО

Амбасадорите на Европската унија во Скопје ќе одат низ повеќе градови во земјата да ги учат граѓаните како да се ослободат од притисокот и ...

АМНЕСТИЈАТА ЗА ИЗБОРЕН КРИМИНАЛ Е ПРОТИВ КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ

Европската Унија очекува да се избегнуваат чекори кои ќе бидат во спротивност со Договорот од Пржино, по одлуката на Уставниот суд да ги укине изменит ...
1 43 44 45 46 450 / 452 НАПИСИ