Таг: Еуровингс

АВИОН НА „ЕУРОВИНГС“ МОРАЛ ДА СЕ ВРАТИ ВО ДИСЕЛДОРФ ОТИ АЕРОДРОМОТ НА САРДИНИЈА БИЛ ЗАТВОРЕН

АВИОН НА „ЕУРОВИНГС“ МОРАЛ ДА СЕ ВРАТИ ВО ДИСЕЛДОРФ ОТИ АЕРОДРОМОТ НА САРДИНИЈА БИЛ ЗАТВОРЕН

Германската нискобуџетна компанија „Еуровингс“ ги обнови летовите од Диселдорф за Сардинија викендов, но нејзин авион морал да се врати назад бидејќи ...
ПО 21 ГОДИНА ЌЕ СЕ ОБНОВАТ АВИОНСКИТЕ ЛЕТОВИ МЕЃУ БЕЛГРАД И ПРИШТИНА

ПО 21 ГОДИНА ЌЕ СЕ ОБНОВАТ АВИОНСКИТЕ ЛЕТОВИ МЕЃУ БЕЛГРАД И ПРИШТИНА

Американски дипломати го надгледуваа потпишувањето на договорот со кој по неколку децении беа обновени комерцијални летови меѓу Србија и Косово, што и ...
ЕУРОВИНГС ЌЕ МУ БИДЕ КОНКУРЕНЦИЈА НА ВИЗЕР ИАКО НЕМА ВЛАДИНИ СУБВЕНЦИИ И ГОЛЕМИ ПОПУСТИ ОД ТАВ

ЕУРОВИНГС ЌЕ МУ БИДЕ КОНКУРЕНЦИЈА НА ВИЗЕР ИАКО НЕМА ВЛАДИНИ СУБВЕНЦИИ И ГОЛЕМИ ПОПУСТИ ОД ТАВ

Визер ќе добие конкуренција на летовите кон Минхен. Од 31 октомври и нискобуџетната авиокомпанија „Еуровингс“, членка на групацијата „Луфтханза“, секо ...
3 / 3 НАПИСИ