Таг: Европски парламент

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
БИВШ ЕВРОПРАТЕНИК СЕ СОГЛАСИЛ ДА ОТКРИЕ СÈ ЗА КАТАРГЕЈТ, КОРУПЦИСКИОТ СКАНДАЛ ВО БРИСЕЛ

БИВШ ЕВРОПРАТЕНИК СЕ СОГЛАСИЛ ДА ОТКРИЕ СÈ ЗА КАТАРГЕЈТ, КОРУПЦИСКИОТ СКАНДАЛ ВО БРИСЕЛ

Наводниот лидер на криминалната мрежа вклучена во корупцискиот скандал во Европската Унија се согласил да открие кои држави биле вмешани и како сè фун ...
ОРБАН ПОБАРА УКИНУВАЊЕ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

ОРБАН ПОБАРА УКИНУВАЊЕ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Унгарскиот премиер Виктор Орбан побара Европскиот парламент да биде укинат. Тој кажа дека неодамнешниот скандал во парламентот покажал дека антикорупц ...
ИТАЛИЈАНСКИ ЕВРОПРАТЕНИК БИЛ ПОТКУПЕН СО ОДМОР ОД 100.000 ЕВРА, УАПСЕНИ И НЕГОВИТЕ СОПРУГА И ЌЕРКА ВО ИСТРАГАТА ЗА КОРУПЦИЈА ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

ИТАЛИЈАНСКИ ЕВРОПРАТЕНИК БИЛ ПОТКУПЕН СО ОДМОР ОД 100.000 ЕВРА, УАПСЕНИ И НЕГОВИТЕ СОПРУГА И ЌЕРКА ВО ИСТРАГАТА ЗА КОРУПЦИЈА ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Во рамки на големата истрага за корупција во Европскиот парламент, италијанската полиција го уапси поранешниот италијански европратеник Пјер Антонио П ...
ПРИВЕДЕНА ГРЧКА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКА НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ВО ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА

ПРИВЕДЕНА ГРЧКА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКА НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ВО ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА

Грчката европратеничка Ева Каили, една од 14-те потпретседатели на Европскиот парламент, синоќа беше приведена во Брисел на распит во врска со истрага ...
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО КАЗНИ АНГЕЛ ЏАМБАСКИ СО 2.000 ЕВРА ЗА НАЦИСТИЧКИОТ ПОЗДРАВ

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО КАЗНИ АНГЕЛ ЏАМБАСКИ СО 2.000 ЕВРА ЗА НАЦИСТИЧКИОТ ПОЗДРАВ

Бугарскиот европарламентарец Ангел Џамбаски е казнет од Европскиот парламент со 2.000 евра за инцидентот од февруари кога направи нацистички поздрав в ...
НЕ СУМ НАЦИСТ, ТОА БЕШЕ НЕВИНО МАВТАЊЕ, СЕ ПРАВДА БУГАРСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК ЏАМБАСКИ ЗА НАЦИСТИЧКИОТ ПОЗДРАВ ВО ЕВРОПАРЛАМЕНТОТ

НЕ СУМ НАЦИСТ, ТОА БЕШЕ НЕВИНО МАВТАЊЕ, СЕ ПРАВДА БУГАРСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК ЏАМБАСКИ ЗА НАЦИСТИЧКИОТ ПОЗДРАВ ВО ЕВРОПАРЛАМЕНТОТ

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, познат по антимакедонските ставови и гласен поддржувач на ветото за почеток на преговорите со ЕУ, тврди дека н ...
ПОЧИНА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ДАВИД САСОЛИ

ПОЧИНА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ДАВИД САСОЛИ

Претседателот на Европскиот парламент Давид Сасоли почина на 65 години. Поранешниот италијански новинар бил сериозно болен повеќе од две недели и мина ...
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ Е ДЛАБОКО ЗАГРИЖЕН И ПОБАРА ОД БОРИСОВ ДА ГО ОСУДИ ВИДЕОТО НА ЏАМБАСКИ

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ Е ДЛАБОКО ЗАГРИЖЕН И ПОБАРА ОД БОРИСОВ ДА ГО ОСУДИ ВИДЕОТО НА ЏАМБАСКИ

Европскиот парламент го осуди предизборниот спот на бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски со територијални претензии кон Северна Македонија и го пови ...
НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО ДА ГО ДОНЕСЕ СЕГАШНИОТ ПАРЛАМЕНТ, ПОБАРА ЕВРОКОМЕСАРОТ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ ВАРХЕЈИ

НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО ДА ГО ДОНЕСЕ СЕГАШНИОТ ПАРЛАМЕНТ, ПОБАРА ЕВРОКОМЕСАРОТ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ ВАРХЕЈИ

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји рече дека носењето на новиот Закон за Јавно обвинителство од сегашниот парламент, пред изборите во април, ...
„ПЕТРУНИЈА“ ЈА ДОБИ ФИЛМСКАТА НАГРАДА ЛУКС НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

„ПЕТРУНИЈА“ ЈА ДОБИ ФИЛМСКАТА НАГРАДА ЛУКС НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар Митевска ја освои европската филмска награда Лукс, што ја доделува Европскиот парлам ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ