Таг: Европски парламент

1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ
„ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“ ЌЕ СЕ КАНДИДИРААТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

„ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“ ЌЕ СЕ КАНДИДИРААТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Француското улично движење „жолти елеци“ сака и политички да се ангажира и ќе има свои кандидати на изборите за Европскиот парламент, што ќе се одржат ...
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ПОВИКА УНГАРИЈА ДА ГО ЕКСТРАДИРА ГРУЕВСКИ

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ПОВИКА УНГАРИЈА ДА ГО ЕКСТРАДИРА ГРУЕВСКИ

Европскиот парламент го усвои извештајот за напредокот на Македонија на патот кон членство во ЕУ и во него се најде повик до Унгарија да го екстрадира ...
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА РЕФЕРЕНДУМОТ ЌЕ БИДЕ УСПЕШЕН И ЌЕ ГИ ЗАТВОРИМЕ ПОГЛАВЈАТА ЗА НАТО И ЕУ, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

СЕ НАДЕВАМ ДЕКА РЕФЕРЕНДУМОТ ЌЕ БИДЕ УСПЕШЕН И ЌЕ ГИ ЗАТВОРИМЕ ПОГЛАВЈАТА ЗА НАТО И ЕУ, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев пред пратениците во Европскиот парламент(ЕП) во Стразбур рече дека Македонија е исправена пред одлука што ...
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ИЗГЛАСА ПОСТАПКА ЗА САНКЦИИ ПРОТИВ УНГАРИЈА

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ИЗГЛАСА ПОСТАПКА ЗА САНКЦИИ ПРОТИВ УНГАРИЈА

Пратениците во Европскиот парламент изгласаа да почнат санкции кон Владата на Унгарија, поради уништување на демократијата и неуспехот да се задржи на ...
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ОТФРЛИ НОВИОТ ЗАКОН ЗА АВТОРСКИ ПРАВА СО КОЈ АВТОРИТЕ БАРАА ЗАШТИТА ОД ГУГЛ И ФЕЈСБУК

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ОТФРЛИ НОВИОТ ЗАКОН ЗА АВТОРСКИ ПРАВА СО КОЈ АВТОРИТЕ БАРАА ЗАШТИТА ОД ГУГЛ И ФЕЈСБУК

Европскиот парламент гласаше против контроверзната промена на законот за авторски права, што изминатиов период предизвика остра дебата помеѓу интернет ...
ЗАКЕРБЕРГ СВЕДОЧЕШЕ ВО БРИСЕЛ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ НА ЛИЧНИТЕ ПОДАТОЦИ НА ФЕЈСБУК, НО НЕ МОРАШЕ ДА ОДГОВОРИ НА СИТЕ ПРАШАЊА

ЗАКЕРБЕРГ СВЕДОЧЕШЕ ВО БРИСЕЛ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ НА ЛИЧНИТЕ ПОДАТОЦИ НА ФЕЈСБУК, НО НЕ МОРАШЕ ДА ОДГОВОРИ НА СИТЕ ПРАШАЊА

Марк Закерберг им вети на членовите на Европскиот парламент дека нема да се повтори скандал со злоупотреба на лични податоци, откако се соочи со обвин ...
АКО НЕ МУ ДАДЕМЕ НА БАЛКАНОТ ЕВРОПСКА ПЕРСПЕКТИВА, ЌЕ СЕ ВРАТАТ ВОЈНИТЕ ОД 90-ТЕ, ВЕЛИ ЈУНКЕР

АКО НЕ МУ ДАДЕМЕ НА БАЛКАНОТ ЕВРОПСКА ПЕРСПЕКТИВА, ЌЕ СЕ ВРАТАТ ВОЈНИТЕ ОД 90-ТЕ, ВЕЛИ ЈУНКЕР

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер кажа дека Европската унија треба да биде отворена за примање нови членки од Западен Балкан за да ...
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ПРЕДЛАГА НЕФОРМАЛНА СРЕДБА ВЛАСТ-ОПОЗИЦИЈА ВО ПАРИЗ ЗА ВРАЌАЊЕ НА ДОВЕРБАТА

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ПРЕДЛАГА НЕФОРМАЛНА СРЕДБА ВЛАСТ-ОПОЗИЦИЈА ВО ПАРИЗ ЗА ВРАЌАЊЕ НА ДОВЕРБАТА

Европратеникот Иво Вајгл и претседателот на Собранието Талат Џафери разговарале за можноста за започнување дијалог помеѓу парламентарните политички па ...
ПОЧИНА СИМОН ВЕЛ, ФРАНЦУЗИНКАТА ШТО ГО ПРЕЖИВЕА АУШВИЦ И ГО ЛЕГАЛИЗИРА АБОРТУСОТ

ПОЧИНА СИМОН ВЕЛ, ФРАНЦУЗИНКАТА ШТО ГО ПРЕЖИВЕА АУШВИЦ И ГО ЛЕГАЛИЗИРА АБОРТУСОТ

Француската политичарка Симон Вел, борец за права на жените која го преживеа холокаустот, почина на 89 години. Најпозната во Франција по нејзината клу ...
ТАЛАТ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО МОГЕРИНИ И СИТЕ ДРУГИ ВО БРИСЕЛ

ТАЛАТ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО МОГЕРИНИ И СИТЕ ДРУГИ ВО БРИСЕЛ

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска во Брисел ќе се сретне со Високата претставничка за надворешни работи и за безбедносна политика на Ев ...
1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ