Таг: Европско првенство

1 2 3 16 10 / 158 НАПИСИ
ШВЕДСКА ЌЕ ГО ОРГАНИЗИРА ПРВОТО ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО СЕКС, ЌЕ ИМА 16 ДИСЦИПЛИНИ

ШВЕДСКА ЌЕ ГО ОРГАНИЗИРА ПРВОТО ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО СЕКС, ЌЕ ИМА 16 ДИСЦИПЛИНИ

Откако стана првата земја која го прогласи сексот за спорт, Шведска ќе биде домаќин и на првото Европско првенство во секс, кое почнува на 8 јуни. Прв ...
РАКОМЕТАРКИТЕ ПОРАЗЕНИ ОД ФРАНЦИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

РАКОМЕТАРКИТЕ ПОРАЗЕНИ ОД ФРАНЦИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Женската ракометна репрезентација беше далеку од сензација на стартот на 15. Европско првенство, чиј домаќин е и Скопје. На својот прв натпревар на ев ...
ВО СКОПЈЕ ОТВОРЕНО 15. ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА РАКОМЕТАРКИ, МАКЕДОНИЈА СТАРТУВА УТРЕ ПРОТИВ ФРАНЦИЈА

ВО СКОПЈЕ ОТВОРЕНО 15. ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА РАКОМЕТАРКИ, МАКЕДОНИЈА СТАРТУВА УТРЕ ПРОТИВ ФРАНЦИЈА

По 14 години, Македонија повторно е домаќин на големо ракометно натпреварување за жени. Почетокот на 15. Европско првенство за ракометарки симболи ...
РФМ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА 40% ОД ЦЕНАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СКОПЈЕ

РФМ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА 40% ОД ЦЕНАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СКОПЈЕ

Ракометната федерација на Македонија објави дека ќе ги субвенционира картите за претстојното Европско првенство за жени, чии натпревари ќе се играат и ...
АНДИ ИСМАИЛИ СТАНА ЈУНИОРСКИ ЕВРОПСКИ ПРВАК ВО МОДЕРЕН ТАНЦ

АНДИ ИСМАИЛИ СТАНА ЈУНИОРСКИ ЕВРОПСКИ ПРВАК ВО МОДЕРЕН ТАНЦ

Младиот гостиварец Анди Исмаили ја освои титулата во модерен танц на ИДО Европското првенство во балет, џез и модерен танц, што се одржуваше во салата ...
РАКОМЕТАРИТЕ ПОРАЗЕНИ И ОД ЦРНА ГОРА, НАСТАПОТ НА ЕП ГО ЗАВРШУВААТ ВО ПРВАТА ФАЗА

РАКОМЕТАРИТЕ ПОРАЗЕНИ И ОД ЦРНА ГОРА, НАСТАПОТ НА ЕП ГО ЗАВРШУВААТ ВО ПРВАТА ФАЗА

Македонската ракометна репрезентација загуби денеска од Црна Гора со 24:28 во второто коло од групата Е на Европското првенство во Унгарија. По пор ...
АНГЛИЈА ПРВПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕ НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

АНГЛИЈА ПРВПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕ НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

Англија за првпат се пласираше во финалето на Европското првенство во фудбал откако вечерва ја победи Данска во полуфиналето со 2:1 по продолженијата. ...
ИТАЛИЈА ПРВ ФИНАЛИСТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

ИТАЛИЈА ПРВ ФИНАЛИСТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Италија е првиот финалист на Европското првенство во фудбал, откако вечерва ја победи Шпанија во полуфиналето по изведувањето на пеналите. Натпрева ...
ПАНДЕВ ПРОТИВ ХОЛАНДИЈА ЌЕ ГО ОДИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ДРЕС

ПАНДЕВ ПРОТИВ ХОЛАНДИЈА ЌЕ ГО ОДИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ДРЕС

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев најави дека утрешниот меч против Холандија на Европското првенство ќе биде негов после ...
МАКЕДОНИЈА ИЗГУБИ ОД УКРАИНА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

МАКЕДОНИЈА ИЗГУБИ ОД УКРАИНА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Македонија загуби со 2:1 од Украина во вториот меч на Европското првенство, во Букурешт. Украинците поведоа со головите на Андриј Јармоленко во 29. ми ...
1 2 3 16 10 / 158 НАПИСИ