Таг: Европско првенство

1 2 3 17 10 / 163 НАПИСИ
МЛАДИНЕЦОТ ПЕТРУШЕВ ОСВОИ 6. МЕСТО НА ЕП ВО КАЈАК НА ДИВИ ВОДИ ВО СЕНИОРСКА КОНКУРЕНЦИЈА 

МЛАДИНЕЦОТ ПЕТРУШЕВ ОСВОИ 6. МЕСТО НА ЕП ВО КАЈАК НА ДИВИ ВОДИ ВО СЕНИОРСКА КОНКУРЕНЦИЈА 

Македонскиот репрезентативец во кајак на диви води, Ангелче Петрушев во дисциплината К-1 освои 6. место на Европското првенство кое викeндов се одржув ...
СЕКС ЗВУЦИ ГО НАРУШИЈА ИЗВЛЕКУВАЊЕТО ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ

СЕКС ЗВУЦИ ГО НАРУШИЈА ИЗВЛЕКУВАЊЕТО ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ

Извлекување на групите за Европското првенство во фудбал стана најновиот настан нарушен од „секс звуци“ откако порнографски звуци се слушаа додека уче ...
ПОЧНУВА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА, МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА ВО СКОПЈЕ КОЈ Е ЕДЕН ОД ГРАДОВИТЕ-ДОМАЌИНИ

ПОЧНУВА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА, МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА ВО СКОПЈЕ КОЈ Е ЕДЕН ОД ГРАДОВИТЕ-ДОМАЌИНИ

Денеска почнува 33. Европско првенство за одбојкари, на кое меѓу осумте градови-домаќини е и Скопје. Во Скопје ќе се играат мечевите од групата Ц, во ...
ШАХОВСКИ ТАЛЕНТИ ОД СТРУМИЦА ЌЕ НАСТАПАТ НА СВЕТСКО И ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО, НА ПЛОШТАДОТ ИГРАА СО МИНУВАЧИ И ГО ПРОМОВИРАА ОВОЈ СПОРТ

ШАХОВСКИ ТАЛЕНТИ ОД СТРУМИЦА ЌЕ НАСТАПАТ НА СВЕТСКО И ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО, НА ПЛОШТАДОТ ИГРАА СО МИНУВАЧИ И ГО ПРОМОВИРАА ОВОЈ СПОРТ

Македонските шампиони во шах од Струмица во категориите до 8 и 10 години кои ќе земат учество на Светското првенство во Египет и Европското во Романиј ...
МАКЕДОНИЈА ПРИМИ СЕДУМ ГОЛА ОД АНГЛИЈА И ГО ЗАБЕЛЕЖА НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ ДОСЕГА

МАКЕДОНИЈА ПРИМИ СЕДУМ ГОЛА ОД АНГЛИЈА И ГО ЗАБЕЛЕЖА НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ ДОСЕГА

Македонската фудбалска репрезентација го забележа вториот пораз во квалификациите за Европското првенство 2024 во Германија и свој најтежок во историј ...
ШВЕДСКА ЌЕ ГО ОРГАНИЗИРА ПРВОТО ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО СЕКС, ЌЕ ИМА 16 ДИСЦИПЛИНИ

ШВЕДСКА ЌЕ ГО ОРГАНИЗИРА ПРВОТО ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО СЕКС, ЌЕ ИМА 16 ДИСЦИПЛИНИ

Откако стана првата земја која го прогласи сексот за спорт, Шведска ќе биде домаќин и на првото Европско првенство во секс, кое почнува на 8 јуни. Прв ...
РАКОМЕТАРКИТЕ ПОРАЗЕНИ ОД ФРАНЦИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

РАКОМЕТАРКИТЕ ПОРАЗЕНИ ОД ФРАНЦИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Женската ракометна репрезентација беше далеку од сензација на стартот на 15. Европско првенство, чиј домаќин е и Скопје. На својот прв натпревар на ев ...
ВО СКОПЈЕ ОТВОРЕНО 15. ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА РАКОМЕТАРКИ, МАКЕДОНИЈА СТАРТУВА УТРЕ ПРОТИВ ФРАНЦИЈА

ВО СКОПЈЕ ОТВОРЕНО 15. ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА РАКОМЕТАРКИ, МАКЕДОНИЈА СТАРТУВА УТРЕ ПРОТИВ ФРАНЦИЈА

По 14 години, Македонија повторно е домаќин на големо ракометно натпреварување за жени. Почетокот на 15. Европско првенство за ракометарки симболи ...
РФМ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА 40% ОД ЦЕНАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СКОПЈЕ

РФМ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА 40% ОД ЦЕНАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СКОПЈЕ

Ракометната федерација на Македонија објави дека ќе ги субвенционира картите за претстојното Европско првенство за жени, чии натпревари ќе се играат и ...
АНДИ ИСМАИЛИ СТАНА ЈУНИОРСКИ ЕВРОПСКИ ПРВАК ВО МОДЕРЕН ТАНЦ

АНДИ ИСМАИЛИ СТАНА ЈУНИОРСКИ ЕВРОПСКИ ПРВАК ВО МОДЕРЕН ТАНЦ

Младиот гостиварец Анди Исмаили ја освои титулата во модерен танц на ИДО Европското првенство во балет, џез и модерен танц, што се одржуваше во салата ...
1 2 3 17 10 / 163 НАПИСИ