Таг: Европско првенство

1 2 3 4 14 20 / 139 НАПИСИ
ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

Победата на португалската фудбалска репрезентација во финалето на Европското првенство беше кулминација на изненадувања, коишто го одбележаа турнирот ...
МЛАД РУСИН СЕ САМОУБИ ОТКАКО ЈА ЗАГУБИ ЦЕЛАТА ЗАШТЕДА НА ОБЛОГ ДЕКА ФРАНЦИЈА ЌЕ ПОБЕДИ ВО ФИНАЛЕТО

МЛАД РУСИН СЕ САМОУБИ ОТКАКО ЈА ЗАГУБИ ЦЕЛАТА ЗАШТЕДА НА ОБЛОГ ДЕКА ФРАНЦИЈА ЌЕ ПОБЕДИ ВО ФИНАЛЕТО

Русинот Фидел Никитин (27) се самоуби откако ја загуби целата заштеда на облог дека Франција ќе победи во финалето на Европското првенство во фудбал. ...
ПОРТУГАЛИЈА ГО ПОКАНИ РАСТРЕВОЖЕНИОТ ФРАНЦУСКИ НАВИВАЧ ДА ЈА ПОСЕТИ ПО ЕМОТИВНОТО ВИДЕО

ПОРТУГАЛИЈА ГО ПОКАНИ РАСТРЕВОЖЕНИОТ ФРАНЦУСКИ НАВИВАЧ ДА ЈА ПОСЕТИ ПО ЕМОТИВНОТО ВИДЕО

Португалското туристичко биро почна потрага по францускиот навивач, кој беше тешен од млад португалски навивач по поразот од неговата фудбалска репрез ...
НАНИ И РЕНАТО САНЧЕС ПОКАЖАА ИМПРЕСИВНИ БИТБОКС ВЕШТИНИ НА ШАМПИОНСКАТА ПАРАДА

НАНИ И РЕНАТО САНЧЕС ПОКАЖАА ИМПРЕСИВНИ БИТБОКС ВЕШТИНИ НА ШАМПИОНСКАТА ПАРАДА

Португалските фудбалери ја слават победата на Европското првенство во Франција на сите можни начини. И со право. Прво ја објавија задолжителната тимс ...
РОНАЛДО ЗАМИНА НА ОДМОР СО ФАМИЛИЈАТА ВЕДНАШ ПО ПРОСЛАВАТА НА ТИТУЛАТА

РОНАЛДО ЗАМИНА НА ОДМОР СО ФАМИЛИЈАТА ВЕДНАШ ПО ПРОСЛАВАТА НА ТИТУЛАТА

Веднаш по прославата на титулата на Европското првенство во Франција, португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо замина на заслужен одмор со фамилијата ...
СЀ ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ НАЈДОБРИТЕ, ПОРТУГАЛСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ СЕ ВРАТИЈА ДОМА ВО ПРИДРУЖБА НА БОРБЕНИ АВИОНИ

СЀ ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ НАЈДОБРИТЕ, ПОРТУГАЛСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ СЕ ВРАТИЈА ДОМА ВО ПРИДРУЖБА НА БОРБЕНИ АВИОНИ

Португалскиот фудбалер Жоао Мутињо сними како авионот Боинг 737 со кој неговата репрезентација се враќаше од Европското првенство во Франција е придру ...
ИСЛАНЃАНИТЕ СЕ ПОФАЛИЈА ДЕКА ИМААТ ПОВЕЌЕ ПОБЕДИ ОД ШАМПИОНОТ ПОРТУГАЛИЈА

ИСЛАНЃАНИТЕ СЕ ПОФАЛИЈА ДЕКА ИМААТ ПОВЕЌЕ ПОБЕДИ ОД ШАМПИОНОТ ПОРТУГАЛИЈА

Исландската фудбалска федерација се пошегува на Твитер со новиот европски шампион Португалија. „Исланд ужива во фактот што имаше повеќе победи во р ...
МУРИЊО ГО ПРОСЛАВИ ТРИУМФОТ НА ПОРТУГАЛИЈА ВО ПИЖАМИ

МУРИЊО ГО ПРОСЛАВИ ТРИУМФОТ НА ПОРТУГАЛИЈА ВО ПИЖАМИ

Жозе Мурињо ја прослави победата на португалската фудбалска репрезентација во финалето на Европското првенство во Франција по пижами во хотелот „Лоури ...
РОНАЛДО БЕШЕ НАЈГОЛЕМА ЅВЕЗДА НА ФИНАЛЕТО ИАКО НЕ БЕШЕ НА ТЕРЕНОТ

РОНАЛДО БЕШЕ НАЈГОЛЕМА ЅВЕЗДА НА ФИНАЛЕТО ИАКО НЕ БЕШЕ НА ТЕРЕНОТ

Кристијано Роналдо го пропушти најголемиот дел од победата од 1:0 на Португалија против Франција, но и покрај тоа беше најголема ѕвезда на финалето на ...
МАЈКАТА НА РОНАЛДО ГО ИСКАРА ПАЈЕ

МАЈКАТА НА РОНАЛДО ГО ИСКАРА ПАЈЕ

Долорес Авеиро, мајката на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, се пожали на Твитер по повредата на нејзиниот син во финалето на Европското прве ...
1 2 3 4 14 20 / 139 НАПИСИ