Таг: фасада

1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ
ПАДНА ДЕЛ ОД ФАСАДАТА НА ЗГРАДА КАЈ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ПАДНА ДЕЛ ОД ФАСАДАТА НА ЗГРАДА КАЈ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Паднаа парчиња од фасадата на зграда во центарот на Скопје, кај Министерството за прадва. Бетонски парчиња паднаа на пешачката патека, но, како што ин ...
ПО ДЕВЕТ ГОДИНИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА ГРАДБАТА, ГОТОВИ СЕ ФАСАДАТА И КРОВОТ НА ТУРСКИОТ ТЕАТАР ВО СКОПЈЕ

ПО ДЕВЕТ ГОДИНИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА ГРАДБАТА, ГОТОВИ СЕ ФАСАДАТА И КРОВОТ НА ТУРСКИОТ ТЕАТАР ВО СКОПЈЕ

Завршуваат последните активности околу изградбата на фасадата и кровот на новата зграда на Турскиот театар во Скопје, со кои објектот ќе биде целосно ...
ПО ПОТРОШЕНИ 15 МИЛИОНИ ЕВРА, ЌЕ СЕ РАСПИШУВА НОВ ТЕНДЕР ЗА ДОВРШУВАЊЕ НА БАРОКНАТА ЗГРАДА НА НАРОДНА БАНКА

ПО ПОТРОШЕНИ 15 МИЛИОНИ ЕВРА, ЌЕ СЕ РАСПИШУВА НОВ ТЕНДЕР ЗА ДОВРШУВАЊЕ НА БАРОКНАТА ЗГРАДА НА НАРОДНА БАНКА

Народна банка ќе распише нов тендер за довршување на барокната зграда која се наоѓа во центарот на Скопје, за која досега се потрошени 15 милиони евра ...
РАСКОПАНИОТ ПЛОЧНИК НА ПЛОШТАДОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ТРЕВНИК

РАСКОПАНИОТ ПЛОЧНИК НА ПЛОШТАДОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ТРЕВНИК

Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ денеска почнаа со уредување на Плоштадот Филип Втори. Раскопаниот плочник кој со години стои искршен и е претворен во ...
ЕДНАТА ЗГРАДА НА ЕСМ 7 ГОДИНИ СТОИ СО РАЗРУШЕНА ФАСАДА, ВТОРАТА КАЈ СТАРА ЖЕЛЕЗНИЧКА ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ПРОПАЃА БЕЗ ТЕХНИЧКИ ПРИЕМ

ЕДНАТА ЗГРАДА НА ЕСМ 7 ГОДИНИ СТОИ СО РАЗРУШЕНА ФАСАДА, ВТОРАТА КАЈ СТАРА ЖЕЛЕЗНИЧКА ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ПРОПАЃА БЕЗ ТЕХНИЧКИ ПРИЕМ

Државната компанија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) има две деловни згради и двете се распаѓаат во најстрогиот центар на Скопје. Првата е зграда ...
УНИВЕРЗАЛНА САЛА ЕДНА ГОДИНА СТОИ РАЗУРНАТА, АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ДАЛИ ПЛАНИРА ДА ЈА НАПРАВИ И КОГА

УНИВЕРЗАЛНА САЛА ЕДНА ГОДИНА СТОИ РАЗУРНАТА, АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ДАЛИ ПЛАНИРА ДА ЈА НАПРАВИ И КОГА

Универзална сала, симболот на Скопје една година стои отворена, разурната, затрупана со шут. Цела година на концертната сала нема никакви градежни акт ...
ЗА НОВАТА ЗГРАДА НА НАРОДНА БАНКА СЕ ПОТРОШЕНИ 15 МИЛИОНИ ЕВРА, НЕ СЕ ЗНАЕ ДО КОГА ЌЕ СТОИ НЕДОВРШЕНА ОТИ Е РАСКИНАТ ДОГОВОРОТ СО „БЕТОН“

ЗА НОВАТА ЗГРАДА НА НАРОДНА БАНКА СЕ ПОТРОШЕНИ 15 МИЛИОНИ ЕВРА, НЕ СЕ ЗНАЕ ДО КОГА ЌЕ СТОИ НЕДОВРШЕНА ОТИ Е РАСКИНАТ ДОГОВОРОТ СО „БЕТОН“

На новата зграда на Народната банка со месеци нема градежни работи, ниту се знае дали и кога ќе продолжат откако е раскинат договорот со ГП „Бетон“. О ...
ПОЧНА ДА ПАЃА СТИРОПОРОТ ОД ФАСАДАТА НА ВЛАДАТА ПЛАТЕН 8 МИЛИОНИ ЕВРА

ПОЧНА ДА ПАЃА СТИРОПОРОТ ОД ФАСАДАТА НА ВЛАДАТА ПЛАТЕН 8 МИЛИОНИ ЕВРА

Од фасадата на Владата отпадна големо парче од стиропорот кој беше платен 8 милиони евра. Фотографиите со паднатиот стиропор ги објави потпретседатело ...
ПОЧНАА ИСТРАГИТЕ ЗА „СКОПЈЕ 2014“ ЗА ПРОНЕВЕРЕНИ 8 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА РЕЗБАРСТВО НА СТИРОПОР НА ФАСАДАТА НА ВЛАДАТА

ПОЧНАА ИСТРАГИТЕ ЗА „СКОПЈЕ 2014“ ЗА ПРОНЕВЕРЕНИ 8 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА РЕЗБАРСТВО НА СТИРОПОР НА ФАСАДАТА НА ВЛАДАТА

По сеопфатна предистражна постапка, денес јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донел Наредба ...
ПЛОЧНИКОТ ПРЕД ЕСМ ЗАГРАДЕН СО СТОЛПЧИЊА ЗА ПАРКИНГ, ОД КОМПАНИЈАТА ВЕЛАТ ИМОТОТ Е НИВНИ И СЕГА Е ОСЛОБОДЕН ОД ВОЗИЛА

ПЛОЧНИКОТ ПРЕД ЕСМ ЗАГРАДЕН СО СТОЛПЧИЊА ЗА ПАРКИНГ, ОД КОМПАНИЈАТА ВЕЛАТ ИМОТОТ Е НИВНИ И СЕГА Е ОСЛОБОДЕН ОД ВОЗИЛА

Плочникот пред зградата на државната компанија ЕСМ, кај влезот на Градскиот трговски центар, е заграден со столпчиња и претворен во паркинг. На просто ...
1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ