Таг: Филипини

НА ФИЛИПИНИ ПРОНАЈДЕНИ ОСТАНКИ ОД ДОСЕГА НЕПОЗНАТ ВИД ЧОВЕК

НА ФИЛИПИНИ ПРОНАЈДЕНИ ОСТАНКИ ОД ДОСЕГА НЕПОЗНАТ ВИД ЧОВЕК

Научниците додадоа нов член на семејното дрво, откако на Филипини беше пронајден досега непознат исчезнат вид човек. Тој е именуван хомо лузоненсис ...
ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ФИЛИПИНИ УБИЕН ОД СНАЈПЕР НА ЈАВЕН НАСТАН

ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ФИЛИПИНИ УБИЕН ОД СНАЈПЕР НА ЈАВЕН НАСТАН

Контроверзен градоначалник од Филипини, кој јавно покажуваше луѓе уапсени за дрога, беше убиен со снајперски истрел за време на церемонијата на кревањ ...
СЕ УРНА АВИОН НА АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА ВО ТИХИОТ ОКЕАН, 8 ПАТНИЦИ СЕ НАЈДЕНИ

СЕ УРНА АВИОН НА АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА ВО ТИХИОТ ОКЕАН, 8 ПАТНИЦИ СЕ НАЈДЕНИ

Авион со 11-член екипаж се урна во Тихиот Океан утрово додека патувал кон американскиот носач на авиони „Роналд Реган“, соопшти американската морнариц ...
ТРАМП НЕ ГО ОПОМЕНА ФИЛИПИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ШТО УБИВА ДИЛЕРИ НА ДРОГА

ТРАМП НЕ ГО ОПОМЕНА ФИЛИПИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ШТО УБИВА ДИЛЕРИ НА ДРОГА

Доналд Трамп изјави дека има одлична врска со филипинскиот претседател Родриго Дутерте, откако двајцата се сретнаа во Манила, во рамките на неговата т ...
ОБАМА ЈА ОТКАЖА СРЕДБАТА СО ФИЛИПИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ОТИ ГО ПЦУЕЛ

ОБАМА ЈА ОТКАЖА СРЕДБАТА СО ФИЛИПИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ОТИ ГО ПЦУЕЛ

Американскиот претседател Барак Обама ја откажа средбата со филипинскиот претседател Родриго Дутерте, откако Дутерте го опиша Обама со вулгарен термин ...
5 / 5 НАПИСИ