Таг: Фрањо

ПАПАТА ФРАЊО ГИ ПОДГРЕА ГЛАСИНИТЕ ДЕКА ЌЕ СИ ДАДЕ ОСТАВКА ВО АВГУСТ

ПАПАТА ФРАЊО ГИ ПОДГРЕА ГЛАСИНИТЕ ДЕКА ЌЕ СИ ДАДЕ ОСТАВКА ВО АВГУСТ

Папата Фрањо ги подгреа гласините за иднината на неговиот понтификат со тоа што најави дека во август ќе го посети италијанскиот град Аквила на празни ...
УКРАИНА Е МАЧЕНИЧКА ЗЕМЈА, КОНФЛИКТОТ Е ВОЈНА, А НЕ „СПЕЦИЈАЛНА ОПЕРАЦИЈА“, РЕЧЕ ПАПАТА ФРАЊО

УКРАИНА Е МАЧЕНИЧКА ЗЕМЈА, КОНФЛИКТОТ Е ВОЈНА, А НЕ „СПЕЦИЈАЛНА ОПЕРАЦИЈА“, РЕЧЕ ПАПАТА ФРАЊО

Папата Фрањо рече дека конфликтот во Украина „не е воена операција, туку војна“, и ја нарече Украина „маченичка земја“ каде што „течат реки од солзи и ...
МАКЕДОНЦИТЕ И БУГАРИТЕ СЕ ДВЕ ЦЕЛОСНО РАЗЛИЧНИ НАЦИИ, КАЖА ПАПАТА ФРАЊО ПО ПОСЕТАТА НА ДВЕТЕ ЗЕМЈИ

МАКЕДОНЦИТЕ И БУГАРИТЕ СЕ ДВЕ ЦЕЛОСНО РАЗЛИЧНИ НАЦИИ, КАЖА ПАПАТА ФРАЊО ПО ПОСЕТАТА НА ДВЕТЕ ЗЕМЈИ

Папата Фрањо вели дека Македонците и Бугарите се две целосно различни нации, одговарајќи на новинарско прашање за впечатоците од посетата на двете зем ...
СЕ ЗАВАРУВААТ ШАХТИТЕ НА ПЛОШТАД ЗА ПОСЕТАТА НА ПАПАТА

СЕ ЗАВАРУВААТ ШАХТИТЕ НА ПЛОШТАД ЗА ПОСЕТАТА НА ПАПАТА

Екипи на ЈП „Водовод и канализација“ денеска го заваруваа сите шахти низ центарот на Скопје. На улица Македонија и Плоштадот Македонија се заваруваат ...
ПАПАТА ФРАЊО НА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАН ГЕЈ МАЖ МУ КАЖАЛ ДЕКА БОГ ГО СОЗДАЛ ТАКОВ

ПАПАТА ФРАЊО НА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАН ГЕЈ МАЖ МУ КАЖАЛ ДЕКА БОГ ГО СОЗДАЛ ТАКОВ

Жртва на сексуално злоставување од свештеници кажа дека папата Фрањо му кажал дека Бог го направил хомосексуалец и дека неговата сексуална ориентација ...
5 / 5 НАПИСИ