Таг: Франција

1 30 31 32 33 320 / 326 НАПИСИ
ГЕРМАНСКИ НАВИВАЧ ЌЕ СЕ ВРАЌА ДОМА ПО СЕКОЈ МЕЧ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА ЗЕМЕ ОДМОР

ГЕРМАНСКИ НАВИВАЧ ЌЕ СЕ ВРАЌА ДОМА ПО СЕКОЈ МЕЧ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА ЗЕМЕ ОДМОР

Германски навивач ќе помине 7527 километри само во фазата на групи од Европското првенство во Франција за да ги следи своите омилени фудбалери во живо ...
УЕФА ГИ ПРЕДУПРЕДИ РУСИТЕ И АНГЛИЧАНИТЕ: УШТЕ ЕДНА ТЕПАЧКА И ЛЕТАТЕ ОД ЕВРОПСКОТО

УЕФА ГИ ПРЕДУПРЕДИ РУСИТЕ И АНГЛИЧАНИТЕ: УШТЕ ЕДНА ТЕПАЧКА И ЛЕТАТЕ ОД ЕВРОПСКОТО

УЕФА ги предупреди фудбалските федерации на Англија и Русија дека се соочуваат со исклучување од Европското првенство во Франција, ако се повторат инц ...
РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА СПОРТ НЕГИРА ДЕКА ИМАЛО ТЕПАЧКА НА СТАДИОНОТ ВО МАРСЕЈ

РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА СПОРТ НЕГИРА ДЕКА ИМАЛО ТЕПАЧКА НА СТАДИОНОТ ВО МАРСЕЈ

Рускиот министер за спорт Витали Мутко тврди дека немало судири помеѓу навивачите на вчерашниот натпревар помеѓу Англија и Русија на Европското првенс ...
ФРАНЦИЈА СЕ ПЛАШЕШЕ ОД ТЕРОРИСТИ, МЕСТО ТОА ДОБИ СТАРОМОДНИ ХУЛИГАНИ

ФРАНЦИЈА СЕ ПЛАШЕШЕ ОД ТЕРОРИСТИ, МЕСТО ТОА ДОБИ СТАРОМОДНИ ХУЛИГАНИ

Првите два дена од Европското првенство во Франција беа одбележани со тепачки помеѓу навивачите, солзавец, скршени шишиња и столици, а полицијата во М ...
БРАЌАТА ЏАКА ИМ ДАВААТ 80% ОД ПЛАТИТЕ НА РОДИТЕЛИТЕ ОТИ СЕ МЛАДИ И НАИВНИ

БРАЌАТА ЏАКА ИМ ДАВААТ 80% ОД ПЛАТИТЕ НА РОДИТЕЛИТЕ ОТИ СЕ МЛАДИ И НАИВНИ

Гранит Џака, фудбалерот на Арсенал кој на Европското првенство во Франција игра за репрезентацијата на Швајцарија, откри дека тој и брат му Таулант им ...
ПУТИН ОТКАЖА КОНЦЕРТ ВО МАРСЕЈ ЗА ДА МОЖАТ РУСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ МИРНО ДА СПИЈАТ

ПУТИН ОТКАЖА КОНЦЕРТ ВО МАРСЕЈ ЗА ДА МОЖАТ РУСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ МИРНО ДА СПИЈАТ

Руските фудбалери побарале од претседателот Владимир Путин да им помогне да се откаже концерт близу хотелот во Марсеј, во кој се сместени. Додека Дав ...
ТРЕНДОВИТЕ ШТО ГИ ПОЧНАА СОПРУГИТЕ НА ФУДБАЛЕРИТЕ СТАНАА БИЗНИС ВРЕДЕН МИЛИЈАРДИ

ТРЕНДОВИТЕ ШТО ГИ ПОЧНАА СОПРУГИТЕ НА ФУДБАЛЕРИТЕ СТАНАА БИЗНИС ВРЕДЕН МИЛИЈАРДИ

Сопругите и девојките на фудбалерите станаа популарен феномен за време на Светското првенство во Германија во 2006 година, кога нивните прошетки низ Б ...
ХЕРОЈОТ НА ФРАНЦУЗИТЕ ПАЈЕ РАБОТЕШЕ КАКО ПРОДАВАЧ ВО БУТИК ЗА ЕКСТРА ЗАРАБОТКА

ХЕРОЈОТ НА ФРАНЦУЗИТЕ ПАЈЕ РАБОТЕШЕ КАКО ПРОДАВАЧ ВО БУТИК ЗА ЕКСТРА ЗАРАБОТКА

Димитри Паје синоќа го постигна победоносниот гол за Франција во триумфот од 2:1 над Романија на отворањето на Европското првенство и веднаш стана хер ...
ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ПОЧНА СО ШОУ НА ДАВИД ГЕТА, КАН-КАН ДЕВОЈКИ И ЏИНОВСКИ УСНИ ШТО ТАНЦУВААТ

ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ПОЧНА СО ШОУ НА ДАВИД ГЕТА, КАН-КАН ДЕВОЈКИ И ЏИНОВСКИ УСНИ ШТО ТАНЦУВААТ

Најголемиот спортски настан летово, Европското првенство во фудбал, почна вечерва со шарени и впечатливи костуми, музика и танцување. Како предигра ...
ШПАНСКИОТ ГОЛМАН ДЕ ХЕА ВМЕШАН ВО СКАНДАЛ СО МАЛОЛЕТНИЧКА ПРОСТИТУЦИЈА

ШПАНСКИОТ ГОЛМАН ДЕ ХЕА ВМЕШАН ВО СКАНДАЛ СО МАЛОЛЕТНИЧКА ПРОСТИТУЦИЈА

Голманот на шпанската репрезентација Давид де Хеа е вмешан во полициска истрага за малолетничка проституција и нелегална порнографија. Според извешта ...
1 30 31 32 33 320 / 326 НАПИСИ