Таг: фудбал

1 10 11 12 13 120 / 126 НАПИСИ
СИРИСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ЗА СЕКОЈ МЕЧ МОРАА ДА ПАТУВААТ 11.000 КИЛОМЕТРИ, А СЕГА СЕ НА ЧЕКОР ДО СВЕТСКОТО ВО РУСИЈА

СИРИСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ЗА СЕКОЈ МЕЧ МОРАА ДА ПАТУВААТ 11.000 КИЛОМЕТРИ, А СЕГА СЕ НА ЧЕКОР ДО СВЕТСКОТО ВО РУСИЈА

Од војната уништената Сирија ги продолжи своите надежи за пласман на Светското првенство 2018 во Русија, откако со голот во 93. минута извлече 2:2 со ...
ПОСЕБНО Е ЧУВСТВОТО КОГА НАВИВАШ ЗА СВОЈАТА ДРЖАВА, ИЗЈАВИ ФАТИМЕ ФЕТАИ ПО МЕЧОТ МАКЕДОНИЈА-АЛБАНИЈА

ПОСЕБНО Е ЧУВСТВОТО КОГА НАВИВАШ ЗА СВОЈАТА ДРЖАВА, ИЗЈАВИ ФАТИМЕ ФЕТАИ ПО МЕЧОТ МАКЕДОНИЈА-АЛБАНИЈА

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вели дека отсекогаш навива за Милан и речиси не пропушта натпревар на италијанскиот фудбалски тим на телевизија, ...
И ФАТИМЕ НА ФУДБАЛ ВО СТРУМИЦА

И ФАТИМЕ НА ФУДБАЛ ВО СТРУМИЦА

На трибините на стадионот „Младост“ во Струмица вечерва беше и специјалната обвинителка Фатиме Фетаи, која го проследи фудбалскиот натпревар меѓу Маке ...
МАКЕДОНИЈА ОД ПЕНАЛ СЕ СПАСИ ОД ПОРАЗ ОД АЛБАНИЈА ВО СТРУМИЦА

МАКЕДОНИЈА ОД ПЕНАЛ СЕ СПАСИ ОД ПОРАЗ ОД АЛБАНИЈА ВО СТРУМИЦА

Македонската фудбалска репрезентација не успеа да ја совлада Албанија во Струмица, одигрувајќи само 1:1 (0:0) во осмото коло од квалификациите за Свет ...
ИРАН ПО ГРЕШКА ИМ ПРОДАДЕ КАРТИ ЗА ФУДБАЛСКИ МЕЧ НА ЖЕНИ, ЗАБРАНАТА ОСТАНУВА

ИРАН ПО ГРЕШКА ИМ ПРОДАДЕ КАРТИ ЗА ФУДБАЛСКИ МЕЧ НА ЖЕНИ, ЗАБРАНАТА ОСТАНУВА

Иранските власти, сепак, нема да им дозволат на жените да ги гледаат натпреварите на фудбалската репрезентација, објаснувајќи дека картите за претстој ...
ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЕСПН ПОВЛЕЧЕ ВОДИТЕЛ ОТИ ИМА ИСТО ИМЕ КАКО КОНФЕДЕРАЦИСКИ ГЕНЕРАЛ

ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЕСПН ПОВЛЕЧЕ ВОДИТЕЛ ОТИ ИМА ИСТО ИМЕ КАКО КОНФЕДЕРАЦИСКИ ГЕНЕРАЛ

Американската телевизија „ЕСПН“ повлече водител од својата програма, бидејќи неговите име и презиме асоцираат на водечкиот конфедерациски генерал, чии ...
ЗАСТРЕЛАН ФУДБАЛСКИОТ МЕНАЏЕР ЗДРАВКО МАМИЌ

ЗАСТРЕЛАН ФУДБАЛСКИОТ МЕНАЏЕР ЗДРАВКО МАМИЌ

Контроверзниот хрватски фудбалски функционер и менаџер Здравко Мамиќ бил застрелан со огнено оружје од непознат напаѓач во близина на гратчето Томисла ...
СТРАШНО Е СОЗНАНИЕТО ДЕКА НИКАДЕ НЕМА ЛЕК ЗА БОЛЕСТА НА ТВОЕТО ДЕТЕ, ВЕЛИ МАЈКА НА МОМЧЕ СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ

СТРАШНО Е СОЗНАНИЕТО ДЕКА НИКАДЕ НЕМА ЛЕК ЗА БОЛЕСТА НА ТВОЕТО ДЕТЕ, ВЕЛИ МАЈКА НА МОМЧЕ СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ

Сонот да стане фудбалер за шеснаесетгодишниот Филип заврши пред четири години, кога му е дијагностицирана ретката болест Алпортов синдром. Тој сѐ уште ...
НИ ПЕШАЦИ НЕМА ДА МОЖАТ ДА СЕ ПРИБЛИЖАТ ДО СТАДИОНОТ ВО СКОПЈЕ АКО НЕМААТ КАРТИ ЗА НАТПРЕВАРОТ МАКЕДОНИЈА – ШПАНИЈА

НИ ПЕШАЦИ НЕМА ДА МОЖАТ ДА СЕ ПРИБЛИЖАТ ДО СТАДИОНОТ ВО СКОПЈЕ АКО НЕМААТ КАРТИ ЗА НАТПРЕВАРОТ МАКЕДОНИЈА – ШПАНИЈА

Ни пешаците нема да можат да се приближат кон стадионот во Градскиот парк денеска попладне во Скопје, освен ако не одат на фудбалскиот натпревар Макед ...
ПАНДЕВ ЌЕ ГИ СЛЕДИ СВОИТЕ ФУДБАЛЕРИ СО САТЕЛИТСКИ УРЕДИ

ПАНДЕВ ЌЕ ГИ СЛЕДИ СВОИТЕ ФУДБАЛЕРИ СО САТЕЛИТСКИ УРЕДИ

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и сопственик на второлигашот „ Академија Пандев“ набави 24 парчиња ГПС систем-уреди со кои ќе ја сл ...
1 10 11 12 13 120 / 126 НАПИСИ