Таг: фудбал

1 8 9 10 11 12 13 100 / 126 НАПИСИ
МАШКИТЕ ЕКИПИ САКААТ ДА ИМ СУДАТ ЖЕНИ ЗАШТО НÈ СМЕТААТ ЗА ПОРЕАЛНИ, ВЕЛИ ФУДБАЛСКАТА СУДИЈКА ИВАНА ПРОЈКОВСКА КОЈА ПРВА СУДЕШЕ ЕВРОПСКО ФИНАЛЕ

МАШКИТЕ ЕКИПИ САКААТ ДА ИМ СУДАТ ЖЕНИ ЗАШТО НÈ СМЕТААТ ЗА ПОРЕАЛНИ, ВЕЛИ ФУДБАЛСКАТА СУДИЈКА ИВАНА ПРОЈКОВСКА КОЈА ПРВА СУДЕШЕ ЕВРОПСКО ФИНАЛЕ

Ивана Пројковска во неделата испиша историја, кога стана прв македонски судија кој водел финале на едно натпреварување под капата на УЕФА. И тоа што е ...
ИВАНА ПРОЈКОВСКА ДЕНЕСКА СТАНУВА ПРВ МАКЕДОНСКИ СУДИЈА КОЈ ВОДЕЛ ФИНАЛЕ НА ЕВРОПСКО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

ИВАНА ПРОЈКОВСКА ДЕНЕСКА СТАНУВА ПРВ МАКЕДОНСКИ СУДИЈА КОЈ ВОДЕЛ ФИНАЛЕ НА ЕВРОПСКО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

Македонската судијка Ивана Пројковска денеска (17 часот) ќе го води финалето на Европското првенство за фудбалерки до 19 години, чиј домаќин е Шкотска ...
НЕСТОРОВСКИ ПОТПИША ЗА УДИНЕЗЕ ОТКАКО ПАЛЕРМО БАНКРОТИРАШЕ

НЕСТОРОВСКИ ПОТПИША ЗА УДИНЕЗЕ ОТКАКО ПАЛЕРМО БАНКРОТИРАШЕ

Малата македонска колонија во Серија А стана побогата за Илија Несторовски, кој денеска потпиша тригодишен договор со Удинезе. Дваесет и деветгодиш ...
ЕЛМАС СТАНА НАЈСКАП МАКЕДОНСКИ ФУДБАЛЕР ОТКАКО ПОТПИША ЗА НАПОЛИ

ЕЛМАС СТАНА НАЈСКАП МАКЕДОНСКИ ФУДБАЛЕР ОТКАКО ПОТПИША ЗА НАПОЛИ

Деветнаесетгодишниот Елиф Елмас стана најскапиот македонски фудбалер во историјата, откако денеска го официјализираше својот трансфер од Фенербахче во ...
СИНИША МИХАЈЛОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ФУДБАЛОТ БИДЕЈЌИ ИМА ЛЕУКЕМИЈА

СИНИША МИХАЈЛОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ФУДБАЛОТ БИДЕЈЌИ ИМА ЛЕУКЕМИЈА

Српската фудбалска легенда Синиша Михајловиќ објави дека ја прекинува тренерската кариера бидејќи боледува од леукемија. Весникот „Кориере дела сер ...
ПОЛСКИТЕ НАВИВАЧИ КАЗНЕТИ СО ПО 150 ЕВРА, НЕ ДОБИЈА ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА

ПОЛСКИТЕ НАВИВАЧИ КАЗНЕТИ СО ПО 150 ЕВРА, НЕ ДОБИЈА ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА

Полските навивачи кои во петокот се степаа  меѓу себе во Градскиот парк во Скопје се казнети со по 150 евра од судија за прекршоци за нарушување на ја ...
200 ПОЛСКИ НАВИВАЧИ ПРИВЕДЕНИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ОТКАКО СЕ СТЕПАЛЕ МЕЃУ СЕБЕ

200 ПОЛСКИ НАВИВАЧИ ПРИВЕДЕНИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ОТКАКО СЕ СТЕПАЛЕ МЕЃУ СЕБЕ

Полски навивачи попладнево пак се степале меѓу себе во Скопје, а како што дознаваме неофицијално од Министерството за внатрешни работи околу 200 лица ...
ПОЛСКИ НАВИВАЧИ СЕ СТЕПАА МЕЃУСЕБЕ ВО КАФУЛЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА, ЧЕТВОРИЦА ПРИВЕДЕНИ

ПОЛСКИ НАВИВАЧИ СЕ СТЕПАА МЕЃУСЕБЕ ВО КАФУЛЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА, ЧЕТВОРИЦА ПРИВЕДЕНИ

Полски навивачи кои се дојдени во Скопје за утрешниот фудбалски натпревар меѓу Македонија и Полска, се степаа меѓусебе. Попладнево поголема група нави ...
ДАНИЕЛЕ ДЕ РОСИ ЈА НАПУШТА РОМА ПО 19 ГОДИНИ

ДАНИЕЛЕ ДЕ РОСИ ЈА НАПУШТА РОМА ПО 19 ГОДИНИ

По Франческо Тоти, Рома останува без уште една своја икона, откако Даниеле де Роси објави дека ќе го напушти клубот по завршувањето на сезоната и ќе ј ...
ФУДБАЛСКИОТ КЛУБ ПРЕСПА СЛАВИ 100 ГОДИНИ, А ИМА СÈ ПОМАЛКУ ПАРИ ЗА ОПСТАНОК

ФУДБАЛСКИОТ КЛУБ ПРЕСПА СЛАВИ 100 ГОДИНИ, А ИМА СÈ ПОМАЛКУ ПАРИ ЗА ОПСТАНОК

Еден од најстарите фудбалски клубови во земјава, „Преспа“, годинава слави еден век постоење, а пари за опстанок има сѐ помалку. Клубот сега се натпре ...
1 8 9 10 11 12 13 100 / 126 НАПИСИ