Таг: функционери

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
ЌЕ ИМ ПЛАТИМЕ И ОТШТЕТА НА ОБВИНЕТИТЕ КОРУМПИРАНИ ФУНКЦИОНЕРИ ОТИ ИМ ЗАСТАРУВААТ ДЕЛАТА СО ИЗМЕНИТЕ НА КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК

ЌЕ ИМ ПЛАТИМЕ И ОТШТЕТА НА ОБВИНЕТИТЕ КОРУМПИРАНИ ФУНКЦИОНЕРИ ОТИ ИМ ЗАСТАРУВААТ ДЕЛАТА СО ИЗМЕНИТЕ НА КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК

Обвинетите функционери за кои настапува застареност на кривичното гонење може да побараат и Надомест за притворот кој со запирањето на истрагата би би ...
НОВА БИТКА

НОВА БИТКА

Срамот е кај нив, не е кај нас. ...
ДОСЕГА ИМАВМЕ КАЗНИ ОД КОМУНИСТИЧКО ВРЕМЕ И СУДСКИТЕ СЛУЧАИ НИКОГАШ НЕ ЗАВРШУВАА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕТО НА КАЗНИТЕ ЗА ФУНКЦИОНЕРИТЕ

ДОСЕГА ИМАВМЕ КАЗНИ ОД КОМУНИСТИЧКО ВРЕМЕ И СУДСКИТЕ СЛУЧАИ НИКОГАШ НЕ ЗАВРШУВАА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕТО НА КАЗНИТЕ ЗА ФУНКЦИОНЕРИТЕ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека измените на Кривичниот законик со кои се намалуваат затворските казни на функционерите се позитивни и ќе доведа ...
ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

Болните без лекови, учениците без учебници, политичарите без образ, граѓаните без интегритет, државата без правда... Среќен ти празник Македонијо. Мно ...
БУГАРСКИ ГЛУПОСТИ

БУГАРСКИ ГЛУПОСТИ

Германија прави пријателски гест на поддршка за Македонија, во истата таа Европска унија каде што Македонија има еден непријател, и тоа првиот комшија ...
СТРУШКИОТ АДВОКАТ ЌАТОСКИ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ДА БИДЕ ОСНОВИЦА ЗА ПРЕСМЕТКА НА ФУНКЦИОНЕРСКИТЕ ПЛАТИ

СТРУШКИОТ АДВОКАТ ЌАТОСКИ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ДА БИДЕ ОСНОВИЦА ЗА ПРЕСМЕТКА НА ФУНКЦИОНЕРСКИТЕ ПЛАТИ

Струшкиот адвокат Глигор Ќатоски до парламентарните партии поднесе иницијатива за измена на членот 11 од Законот за плата и други надоместоци на избра ...
УСТАВНИОТ СУД ГИ ОДМРЗНА ПЛАТИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ, СО ОДЛУКА ОД МИНАТАТА НЕДЕЛА ЌЕ РАСТАТ ЗАЕДНО СО ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА

УСТАВНИОТ СУД ГИ ОДМРЗНА ПЛАТИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ, СО ОДЛУКА ОД МИНАТАТА НЕДЕЛА ЌЕ РАСТАТ ЗАЕДНО СО ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА

Со минатонеделната одлука на Уставниот суд за укинување на членот 4 од Законот за изменување и дополнување на Законот за плата и други надоместоци на ...
УСТАВЕН СУД ЈА УКИНА АПАНАЖАТА ЗА ФУНКЦИОНЕРИ КОИ СЕ РАЗРЕШЕНИ ИЛИ ПОДНЕЛЕ ОСТАВКА

УСТАВЕН СУД ЈА УКИНА АПАНАЖАТА ЗА ФУНКЦИОНЕРИ КОИ СЕ РАЗРЕШЕНИ ИЛИ ПОДНЕЛЕ ОСТАВКА

Уставниот суд денеска донесе одлука да го укине правото на апанажа на функционери кои се разрешени или поднеле оставка, укинувајќи го членот 22 од Зак ...
САМИ БАРАВМЕ ПОМОШ ОД САД ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУМПИРАНИ ФУНКЦИОНЕРИ, РЕЧЕ ОСМАНИ ЗА ДОАЃАЊЕТО НА ТИМОТ ОД ВАШИНГТОН

САМИ БАРАВМЕ ПОМОШ ОД САД ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУМПИРАНИ ФУНКЦИОНЕРИ, РЕЧЕ ОСМАНИ ЗА ДОАЃАЊЕТО НА ТИМОТ ОД ВАШИНГТОН

Македонија сама бараше помош од САД за борба против корупцијата, рече денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи, коментирајќи ја вчерашната ...
МАКЕДОНИЈА ЗА ДВЕ МЕСТА ПОГОРЕ СПОРЕД СЛОБОДАТА НА МЕДИУМИТЕ, ОПСТОЈУВА НЕКАЗНИВОСТА ЗА ЗАКАНИТЕ, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА РЕПОРТЕРИ БЕЗ ГРАНИЦИ

МАКЕДОНИЈА ЗА ДВЕ МЕСТА ПОГОРЕ СПОРЕД СЛОБОДАТА НА МЕДИУМИТЕ, ОПСТОЈУВА НЕКАЗНИВОСТА ЗА ЗАКАНИТЕ, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА РЕПОРТЕРИ БЕЗ ГРАНИЦИ

Македонија годинава е на 90 место според Светскиот индекс за слободата на медиумите на француската организација Репортери без граници (РСФ), и за разл ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ