Таг: Г7 самит

БОГАТИТЕ ЗЕМЈИ ВЕТИЈА ЕДНА МИЛИЈАРДА КОВИД ВАКЦИНИ ЗА СИРОМАШНИТЕ

БОГАТИТЕ ЗЕМЈИ ВЕТИЈА ЕДНА МИЛИЈАРДА КОВИД ВАКЦИНИ ЗА СИРОМАШНИТЕ

Лидерите на високоразвиените земји ветија дека ќе донираат една милијарда вакцини против ковид-19 за сиромашните земји, како „голем чекор во вакцинаци ...
ПЛАНЕТАТА Е НА РАБ НА УНИШТУВАЊЕ, АТЕНБОРО ГИ ПРЕДУПРЕДИ СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ

ПЛАНЕТАТА Е НА РАБ НА УНИШТУВАЊЕ, АТЕНБОРО ГИ ПРЕДУПРЕДИ СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ

Лидерите на Г7 се соочуваат со најважните одлуки во историјата на човештвото додека се обидуваат да најдат решение за климаските промени, рече сер Деј ...
ЧЛЕНКИТЕ НА Г7 ЌЕ ОБЕЗБЕДАТ 22 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БОРБАТА ПРОТИВ ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА

ЧЛЕНКИТЕ НА Г7 ЌЕ ОБЕЗБЕДАТ 22 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БОРБАТА ПРОТИВ ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА

Земјите-членки на Г7 договорија помош од 22 милиони долари за борба против пожарите во Амазонија и лансираа долгорочна глобална иницијатива за заштита ...
ЛИДЕРИТЕ НА Г7 МУ ВЕТИЈА ПОМОШ НА БРАЗИЛ ВО ГАСНЕЊЕТО НА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА

ЛИДЕРИТЕ НА Г7 МУ ВЕТИЈА ПОМОШ НА БРАЗИЛ ВО ГАСНЕЊЕТО НА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА

Лидерите на Г7 изјавија дека се подготвени да му помогнат на Бразил во борбата со пожарите што горат низ Амазонија и да ја поправат штетата, додека де ...
МАКРОН ПОВИКА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ДА БИДАТ ГЛАВНА ТЕМА НА САМИТОТ НА Г7, БОЛСОНАРО ВЕЛИ НЕМА СРЕДСТВА ДА СЕ БОРИ СО НИВ

МАКРОН ПОВИКА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ДА БИДАТ ГЛАВНА ТЕМА НА САМИТОТ НА Г7, БОЛСОНАРО ВЕЛИ НЕМА СРЕДСТВА ДА СЕ БОРИ СО НИВ

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека рекордниот број пожари во Амазонија се меѓународна криза и дека ова треба да биде главна тема на са ...
5 / 5 НАПИСИ