Таг: галии

ГРАДОТ НЕМА ПАРИ ДА ГИ ТРГНЕ ГАЛИИТЕ ОД ВАРДАР, АМА ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ВО БЛИСКА ИДНИНА ДВЕ ОД ТРИТЕ ЌЕ СЕ ОТСТРАНАТ

ГРАДОТ НЕМА ПАРИ ДА ГИ ТРГНЕ ГАЛИИТЕ ОД ВАРДАР, АМА ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ВО БЛИСКА ИДНИНА ДВЕ ОД ТРИТЕ ЌЕ СЕ ОТСТРАНАТ

Трите бродови во Вардар кои ги постави ексградоначаникот на Скопје Коце Трајановски  сè уште стојат во коритото на реката. Градоначалникот Петре Шилег ...
ОДИМЕ НА МАРС

ОДИМЕ НА МАРС

1 На третата годишнина од првата бомба на Зоран Заев и од смртта на Тамара, време е фејсбук револуционерите од тоа време да си ги препрочитаат статуси ...
ДАДОВ НАРЕДБА ДА СЕ ОТСТРАНАТ ГАЛИИТЕ ОД ВАРДАР, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

ДАДОВ НАРЕДБА ДА СЕ ОТСТРАНАТ ГАЛИИТЕ ОД ВАРДАР, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

Градоначалникот Петре Шилегов дал наредба да започне отстранување на бродовите во реката Вардар. „Наредив да започне постапка за дислоцирање на гал ...
МОСТОВИТЕ И ГАЛИИТЕ ВО ВАРДАР ЗА ТРЕТИНА ГО ЗГОЛЕМУВААТ РИЗИКОТ ОД ПОПЛАВИ, ПОКАЖА СТУДИЈА НА УНДП

МОСТОВИТЕ И ГАЛИИТЕ ВО ВАРДАР ЗА ТРЕТИНА ГО ЗГОЛЕМУВААТ РИЗИКОТ ОД ПОПЛАВИ, ПОКАЖА СТУДИЈА НА УНДП

Мостовите и бродовите во Вардар за третина ја намалиле проточноста на реката. Ова го покажува студијата за намалување на ризикот од поплави во Скопје ...
ПРВО СРЕДБИ СО ГАЗДИТЕ НА ГАЛИИТЕ, ПА ОДЛУКА ЗА ДИСЛОЦИРАЊЕ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ПРВО СРЕДБИ СО ГАЗДИТЕ НА ГАЛИИТЕ, ПА ОДЛУКА ЗА ДИСЛОЦИРАЊЕ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Инспектори од Град Скопје неделава ќе имаат состаноци со сопствениците на галиите во реката Вардар, по што ќе се знае дали и како ќе се дислоцираат. ...
ГРАДОТ ЌЕ ПРАВИ АНАЛИЗА КАКО ДА СЕ ТРГНАТ ГАЛИИТЕ ОД ВАРДАР ОТИ МОЖЕ ДА ГО ПОПЛАВАТ СКОПЈЕ

ГРАДОТ ЌЕ ПРАВИ АНАЛИЗА КАКО ДА СЕ ТРГНАТ ГАЛИИТЕ ОД ВАРДАР ОТИ МОЖЕ ДА ГО ПОПЛАВАТ СКОПЈЕ

Ќе се прави анализа како да се отстранат бродовите во реката Вардар. Градоначалникот Петре Шилегов дал наредба на службите во Град Скопје да се направ ...
БЕЗ ОМРАЗА

БЕЗ ОМРАЗА

1 Баш убаво што Никола Груевски им наредил на своите Илинден да го слават ден порано. И в година така нека го слават. Некако е многу поспокојно кога т ...
БАГЕРИ ВЛЕГОА МЕЃУ ГАЛИИТЕ ВО ВАРДАР, СЕ ЧИСТИ ШУТОТ И ЃУБРЕТО ОД „СКОПЈЕ 2014“

БАГЕРИ ВЛЕГОА МЕЃУ ГАЛИИТЕ ВО ВАРДАР, СЕ ЧИСТИ ШУТОТ И ЃУБРЕТО ОД „СКОПЈЕ 2014“

Од утрово во Вардар, покрај галиите на потегот од Камен мост до „Холидеј Ин“ во водата има багери. Од Град Скопје велат дека се чисти коритото на река ...
НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ПОТРОШЕНИ ЗА ЕКРАНИ НА БАРОКНИТЕ ЗГРАДИ

НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ПОТРОШЕНИ ЗА ЕКРАНИ НА БАРОКНИТЕ ЗГРАДИ

Повеќе од два милиони евра Владата потрошила за лед екрани, поставени на новите барокни фасади на објектите од проектот ...
РАСТЕ НИВОТО НА ВАРДАР, КАЈ ГАЛИИТЕ ПОВРЕМЕНО ПРЕЛЕВА НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА

РАСТЕ НИВОТО НА ВАРДАР, КАЈ ГАЛИИТЕ ПОВРЕМЕНО ПРЕЛЕВА НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА

Вардар во Скопје, кај галиите е пред излевање. Трет ден по ред водата го исполнува минор коритото, а на моменти и се прелева на пешачката патека. Од Ц ...
10 / 10 НАПИСИ