Таг: гаранции

ОСНОВНИОТ СУД ТЕТОВО ЗЕМАЛ ГАРАНЦИИ ЗА ПРИТВОР ОД ОБВИНЕТИ, НЕ ГИ ЕВИДЕНТИРАЛ НИКАДЕ, ОТКРИВААТ РЕВИЗОРИТЕ

ОСНОВНИОТ СУД ТЕТОВО ЗЕМАЛ ГАРАНЦИИ ЗА ПРИТВОР ОД ОБВИНЕТИ, НЕ ГИ ЕВИДЕНТИРАЛ НИКАДЕ, ОТКРИВААТ РЕВИЗОРИТЕ

Основниот суд Тетово не ги евидентира примените пари како гаранција за пуштање од притвор на осомничени и обвинети лица, ниту на одземените предмети, ...
ГАРАНЦИИТЕ НЕУСОГЛАСЕНИ, ОСТАНУВААТ ТРИ ДЕНА ИВАНОВ ДА МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ

ГАРАНЦИИТЕ НЕУСОГЛАСЕНИ, ОСТАНУВААТ ТРИ ДЕНА ИВАНОВ ДА МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ

Тешко оди усогласувањето на текстот за гаранциите што ги побара претседателот Ѓорге Иванов да му го даде мандатот за состав на влада на лидерот на пар ...
МНОЗИНСТВОТО ГИ СПРЕМА ГАРАНЦИИТЕ ЗА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ

МНОЗИНСТВОТО ГИ СПРЕМА ГАРАНЦИИТЕ ЗА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ

Парламентарно мнозинство предводено од лидерот на СДСМ Зоран Заев спрема во која форма ќе бидат гаранциите што ќе му ги дадат на претседателот на држа ...
ТУПУРКОВСКИ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МОК ПО СЕДМИ ПАТ

ТУПУРКОВСКИ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МОК ПО СЕДМИ ПАТ

Васил Тупурковски и во наредните четири години ќе биде претседател на Македонскиот олимписки комитет откако на денешното собрание на МОК со акламација ...
4 / 4 НАПИСИ