Таг: Германија

1 3 4 5 6 7 31 50 / 301 НАПИСИ
САМО 15 ОТСТО ОД ГЕРМАНЦИТЕ СЕ СИГУРНИ ДЕКА ЌЕ ОДАТ НА ОДМОР ЛЕТОВО

САМО 15 ОТСТО ОД ГЕРМАНЦИТЕ СЕ СИГУРНИ ДЕКА ЌЕ ОДАТ НА ОДМОР ЛЕТОВО

Околу една третина од Германците не се сигурни дали ќе одат на одмор летово поради ковид рестрикциите, според резултатите на истражувањето на консулта ...
МЕРКЕЛ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“, НО НЕ САКАШЕ ДА СЕ ФОТОГРАФИРА

МЕРКЕЛ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“, НО НЕ САКАШЕ ДА СЕ ФОТОГРАФИРА

Ангела Меркел изјави дека е среќна што ја прими првата доза од вакцината против ковид-19 и ги охрабри и другите да го следат нејзиниот пример. Шеесет ...
МЕРКЕЛ УТРЕ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРА СО „АСТРАЗЕНЕКА“

МЕРКЕЛ УТРЕ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРА СО „АСТРАЗЕНЕКА“

Ангела Меркел утре ќе се вакцинира против ковид-19, и тоа со „АстраЗенека“, што има за цел да ја засили довербата во оваа вакцина во Европска Унија. Г ...
ГЕРМАНИЈА СО НАЦИОНАЛНИ МЕРКИ ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ, ВЛАДАТА ЌЕ МОЖЕ ДА ВОВЕДУВА И ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ГЕРМАНИЈА СО НАЦИОНАЛНИ МЕРКИ ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ, ВЛАДАТА ЌЕ МОЖЕ ДА ВОВЕДУВА И ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Германската влада договори нови национални мерки за борба против коронавирусот, вклучувајќи полициски час во ноќните часови, кои би ги поништиле оние ...
ГЕРМАНИЈА САМА ЌЕ ПРЕГОВАРА СО РУСИЈА ЗА НАРАЧКА НА ВАКЦИНАТА „СПУТНИК“, ОТИ ЕУ НЕМА ДА НАРАЧУВА ЗА ЗЕМЈИТЕ-ЧЛЕНКИ

ГЕРМАНИЈА САМА ЌЕ ПРЕГОВАРА СО РУСИЈА ЗА НАРАЧКА НА ВАКЦИНАТА „СПУТНИК“, ОТИ ЕУ НЕМА ДА НАРАЧУВА ЗА ЗЕМЈИТЕ-ЧЛЕНКИ

Министерот за здравство на Германија рече дека Европската унија нема да ja нарача руската вакцина против ковид-19 „спутник“ и дека неговата земја ќе о ...
ПАНДЕВ И ЕЛМАС

ПАНДЕВ И ЕЛМАС

Што сакаат да докажат со попишувањето на дијаспората? Да се фалат колку многу се иселиле поради нив? ...
ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ЈА ПОВИКАА МЕРКЕЛ ДА ВОВЕДЕ СТРОГ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН

ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ЈА ПОВИКАА МЕРКЕЛ ДА ВОВЕДЕ СТРОГ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН

На Германија итно ѝ требаат строг двонеделен карантин, забрзување на вакцинирањето и задолжителни тестирања во училиштата за да го скрши третиот бран ...
СЕ ПОСРАМОТИВМЕ ДО КОСКА ПРОТИВ ФУДБАЛСКО ЏУЏЕ – ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ ЖЕСТОКО ЈА КРИТИКУВААТ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ПО ПОРАЗОТ ОД МАКЕДОНИЈА

СЕ ПОСРАМОТИВМЕ ДО КОСКА ПРОТИВ ФУДБАЛСКО ЏУЏЕ – ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ ЖЕСТОКО ЈА КРИТИКУВААТ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ПО ПОРАЗОТ ОД МАКЕДОНИЈА

„Ова е како да сме го освоиле Европското првенство“, изјави селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски по вчерашната историск ...
МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ ГЕРМАНИЈА ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР

МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ ГЕРМАНИЈА ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР

Македонската фудбалска репрезентација ја оствари најспектакуларната победа во својата историја, откако на гостувањето во Дуизбург ја совлада Германија ...
ГЕРМАНЦИТЕ ПОД 60 ГОДИНИ МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ СО „АСТРАЗЕНЕКА“, АМА ВО КОНСУЛТАЦИЈА СО ДОКТОР

ГЕРМАНЦИТЕ ПОД 60 ГОДИНИ МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ СО „АСТРАЗЕНЕКА“, АМА ВО КОНСУЛТАЦИЈА СО ДОКТОР

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан и 16-мината покраински министри за здравство решија да го суспендираат рутинското вакцинирање со „АстраЗен ...
1 3 4 5 6 7 31 50 / 301 НАПИСИ