Таг: Германија

1 2 3 4 5 18 30 / 178 НАПИСИ
ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ СОБИРИ СО ПОВЕЌЕ ОД ДВАЈЦА ЛУЃЕ

ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ СОБИРИ СО ПОВЕЌЕ ОД ДВАЈЦА ЛУЃЕ

Германија ќе ги забрани сите собири со повеќе од двајца луѓе, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. Ова нема да се однесува на оние кои живеа ...
ПРЕСТАНЕТЕ СО „КОРОНА ЗАБАВИТЕ“ ИЛИ ЌЕ ВОВЕДЕМЕ КАРАНТИН, СЕ ЗАКАНИ ГЕРМАНСКАТА ВЛАДА

ПРЕСТАНЕТЕ СО „КОРОНА ЗАБАВИТЕ“ ИЛИ ЌЕ ВОВЕДЕМЕ КАРАНТИН, СЕ ЗАКАНИ ГЕРМАНСКАТА ВЛАДА

Германија ќе им нареди на своите 83 милиони жители да седат дома ако овој викенд не се однесуваат одговорно. Шефицата на кабинетот на Ангела Меркел ...
НАСКОРО ЌЕ ПОЧУВСТВУВАТЕ ДЕКА ЕУ Е СО ВАС, РЕЧЕ ГЕРМАНСКИОТ ДРЖАВЕН МИНИСТЕР МИХАИЛ РОТ

НАСКОРО ЌЕ ПОЧУВСТВУВАТЕ ДЕКА ЕУ Е СО ВАС, РЕЧЕ ГЕРМАНСКИОТ ДРЖАВЕН МИНИСТЕР МИХАИЛ РОТ

Се надевам наскоро ќе почувствувате дека Европската унија е со вас, кажа германскиот државен министер за Европа Михаел Рот, по виртуелната работна сре ...
КОРОНАВИРУСОТ Е НАЈГОЛЕМИОТ ПРЕДИЗВИК ЗА СИТЕ НАС ПО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА, ИЗЈАВИ МЕРКЕЛ

КОРОНАВИРУСОТ Е НАЈГОЛЕМИОТ ПРЕДИЗВИК ЗА СИТЕ НАС ПО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА, ИЗЈАВИ МЕРКЕЛ

Канцеларката Ангела Меркел ги повика Германците да ја признаат големината на опасноста од коронавирусот и да дадат свој придонес во борбата против нег ...
БЕРЛИН ПОТВРДИ ДЕКА ТРАМП САКА ДА КУПИ ГЕРМАНСКА КОМПАНИЈА КОЈА РАЗВИВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ

БЕРЛИН ПОТВРДИ ДЕКА ТРАМП САКА ДА КУПИ ГЕРМАНСКА КОМПАНИЈА КОЈА РАЗВИВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ

Администрацијата на Доналд Трамп понудила „огромна сума пари“ за ексклузивно да ја добие вакцината против коронавирусот што ја развива една германска ...
ГЕРМАНИЈА УТРЕ ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ, ВО ШПАНИЈА 97 ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

ГЕРМАНИЈА УТРЕ ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ, ВО ШПАНИЈА 97 ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

Германија утре во голем дел ќе ги затвори своите граници со Франција, Швајцарија и Австрија за да се спречи ширењето на коронавирусот. И други земј ...
ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ МИНИСТРИТЕ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГЕРМАНИЈА И ИТАЛИЈА НЕ ДОЈДОА ВО СКОПЈЕ НА БЕРЛИНСКИОТ ПРОЦЕС

ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ МИНИСТРИТЕ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГЕРМАНИЈА И ИТАЛИЈА НЕ ДОЈДОА ВО СКОПЈЕ НА БЕРЛИНСКИОТ ПРОЦЕС

Министрите за надворешни работи на Германија и на Италија Хајко Мас и Луиџи Ди Мајо не дојдоа денеска во Скопје на состанокот  во рамките на заедничко ...
ПРВИ СМРТНИ СЛУЧАИ ВО ГЕРМАНИЈА, КОРОНАВИРУСОТ СЕГА ГО ИМА ВО СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА

ПРВИ СМРТНИ СЛУЧАИ ВО ГЕРМАНИЈА, КОРОНАВИРУСОТ СЕГА ГО ИМА ВО СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА

Германија ги потврди првите смртни случаи од коронавирусот. Здравствените власти кажаа дека тие се случија во градот Есен и во областа Хајнсберг, во з ...
СЕДУМ ГЕРМАНСКИ ГРАДОВИ ПОБАРАА ОД ВЛАДАТА ДА ИМ ДОЗВОЛИ ДА ПРИМАТ ДЕЦА БЕГАЛЦИ ОД ГРЧКИ КАМПОВИ

СЕДУМ ГЕРМАНСКИ ГРАДОВИ ПОБАРАА ОД ВЛАДАТА ДА ИМ ДОЗВОЛИ ДА ПРИМАТ ДЕЦА БЕГАЛЦИ ОД ГРЧКИ КАМПОВИ

Градоначалниците на седум германски градови побараа од федералната влада да им дозволи да примат деца кои моментално се наоѓаат во бегалски кампови во ...
ГЕРМАНСКА РАБОТНА ДОЗВОЛА САМО СО ПРИЗНАЕНА КВАЛИФИКАЦИЈА И ОБЕЗБЕДЕНО РАБОТНО МЕСТО

ГЕРМАНСКА РАБОТНА ДОЗВОЛА САМО СО ПРИЗНАЕНА КВАЛИФИКАЦИЈА И ОБЕЗБЕДЕНО РАБОТНО МЕСТО

Македонските граѓани можат да добијат работна дозвола во Германија само откако ќе им биде признаена квалификацијата, без оглед дали имаат високо или с ...
1 2 3 4 5 18 30 / 178 НАПИСИ