Таг: Германските социјалдемократи (СПД)

КРАЈ НА ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА ВО ГЕРМАНИЈА, СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ГЛАСАА ЗА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

КРАЈ НА ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА ВО ГЕРМАНИЈА, СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ГЛАСАА ЗА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

Германската канцеларка Ангела Меркел е подготвена по четврти пат да формира влада, откако Социјалдемократите гласаа за приклучување кон големата коалц ...
ЖЕНА ДОАЃА НА ЧЕЛО НА ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ ОТКАКО ШУЛЦ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ЖЕНА ДОАЃА НА ЧЕЛО НА ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ ОТКАКО ШУЛЦ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Лидерот на германските социјалдемократи (СПД) Мартин Шулц поднесе оставка, за да се олесни создавањето на владина коалиција со конзервативците на Анге ...
МЕРКЕЛ И СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ДОГОВОРИЛЕ КОАЛИЦИЈА

МЕРКЕЛ И СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ДОГОВОРИЛЕ КОАЛИЦИЈА

Конзервативците на Ангела Меркел и социјалдемократите (СПД) постигнаа формален договор за формирање коалиција, откри извор вклучен во преговорите, од ...
ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКАРТИ ОДОБРИЈА ЛИДЕРОТ ШУЛЦ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКАРТИ ОДОБРИЈА ЛИДЕРОТ ШУЛЦ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

Германските социјалдемократи (СПД) денес гласаа за започнување формални коалициски разговори со конзервативците на канцеларката Ангела Меркел, придвиж ...
4 / 4 НАПИСИ