Таг: гласање за доверба

АЛИ МАКЕДОНСКИ

АЛИ МАКЕДОНСКИ

Кога ќе влеземе во ЕУ ќе живееме како во Југославија. ...
ФРАНЦУСКАТА ВЛАДА ГО ПРЕЖИВЕА ГЛАСАЊЕТО ЗА ДОВЕРБА ВО ПАРЛАМЕНТОТ, ПЕНЗИСКИТЕ РЕФОРМИ СТАНУВААТ ЗАКОН

ФРАНЦУСКАТА ВЛАДА ГО ПРЕЖИВЕА ГЛАСАЊЕТО ЗА ДОВЕРБА ВО ПАРЛАМЕНТОТ, ПЕНЗИСКИТЕ РЕФОРМИ СТАНУВААТ ЗАКОН

Француската влада тесно го преживеа гласањето за доверба во парламентот, што уследи по контроверзното усвојување на пензиските реформи минатата недела ...
КОНЗЕРВАТИВЦИТЕ ВО БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ МУ ИЗГЛАСАА ДОВЕРБА НА ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН

КОНЗЕРВАТИВЦИТЕ ВО БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ МУ ИЗГЛАСАА ДОВЕРБА НА ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН

Борис Џонсон го преживеа гласањето за доверба во британскиот парламент и останува на премиерската функција. Обидот за смена на Џонсон го покренаа прат ...
ШВЕДСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ПРВПАТ ВО ИСТОРИЈАТА МУ ИЗГЛАСА НЕДОВЕРБА НА ПРЕМИЕРОТ

ШВЕДСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ПРВПАТ ВО ИСТОРИЈАТА МУ ИЗГЛАСА НЕДОВЕРБА НА ПРЕМИЕРОТ

Шведскиот парламент му изгласа недоверба на премиерот Стефан Левен, што е прв таков случај во историјата на земјата. Лидерот на Социјалдемократите има ...
ТЕРЕЗА МЕЈ ПРЕЖИВЕА ДОВЕРБА ОТКАКО НЕЈЗИНИОТ ДОГОВОР ЗА БРЕГЗИТ НЕ ПОМИНА ВО ПАРЛАМЕНТОТ

ТЕРЕЗА МЕЈ ПРЕЖИВЕА ДОВЕРБА ОТКАКО НЕЈЗИНИОТ ДОГОВОР ЗА БРЕГЗИТ НЕ ПОМИНА ВО ПАРЛАМЕНТОТ

Премиерката Тереза Меј преживеа уште едно гласање за доверба во британскиот парламент, само 24 часа откако нејзиниот договор за брегзит претрпи тежок ...
ВРЕДИ ДА СЕ ЖРТВУВА ОВАА ВЛАДА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, КАЖА ЦИПРАС ПРЕД УТРЕШНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

ВРЕДИ ДА СЕ ЖРТВУВА ОВАА ВЛАДА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, КАЖА ЦИПРАС ПРЕД УТРЕШНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Грчкиот премиер Алексис Ципрас го бранеше договорот за нормализирање на односите со Македонија во пресрет на гласањето за доверба на неговата влада, о ...
ТЕРЕЗА МЕЈ ГО ПРЕЖИВЕА ГЛАСАЊЕТО ЗА ДОВЕРБА, ОСТАНУВА ПРЕМИЕРКА, НО НАЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ ВО 2022

ТЕРЕЗА МЕЈ ГО ПРЕЖИВЕА ГЛАСАЊЕТО ЗА ДОВЕРБА, ОСТАНУВА ПРЕМИЕРКА, НО НАЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ ВО 2022

Тереза Меј го преживеа гласањето за нејзина доверба и останува на функциите лидер на Конзервативната партија и британски премиер. На Меј ѝ беа потреб ...
МОЈАТА СМЕНА МОЖЕ ЦЕЛОСНО ДА ГО ЗАПРЕ БРЕГЗИТ, КАЖА ТЕРЕЗА МЕЈ ВО ПРЕСРЕТ НА ГЛАСАЊЕТО ЗА НЕЈЗИНА ДОВЕРБА

МОЈАТА СМЕНА МОЖЕ ЦЕЛОСНО ДА ГО ЗАПРЕ БРЕГЗИТ, КАЖА ТЕРЕЗА МЕЈ ВО ПРЕСРЕТ НА ГЛАСАЊЕТО ЗА НЕЈЗИНА ДОВЕРБА

Премиерката Тереза Меј смета дека нејзината смена ќе значи одложување или целосно запирање на брегзит. Само ден откако го одложи гласањето за догов ...
КОНЗЕРВАТИВЦИТЕ СВИКАА ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА НА ТЕРЕЗА МЕЈ

КОНЗЕРВАТИВЦИТЕ СВИКАА ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА НА ТЕРЕЗА МЕЈ

Британската премиерка Тереза Меј денеска ќе се соочи со гласањето за нејзина доверба, што за вечерните часови го свикаа пратениците од Конзервативната ...
КОЅИЈАС ВО ПАРЛАМЕНТОТ ЌЕ ОБЈАВИ 30 ТАЈНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ТОА КАКО ГРЧКИТЕ ВЛАДИ ПРЕГОВАРАЛЕ ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА

КОЅИЈАС ВО ПАРЛАМЕНТОТ ЌЕ ОБЈАВИ 30 ТАЈНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ТОА КАКО ГРЧКИТЕ ВЛАДИ ПРЕГОВАРАЛЕ ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА

Парламентарната дебата за иницијативата за гласање недоверба на владата на грчкиот премиер Алексис Ципрас, поднесена од конзервативната Нова демократи ...
10 / 10 НАПИСИ